free-download-manager-resmi

Free Download Manager 2020

Free Download Manager 2020

Ücretsiz Hızlı Dosya İndirme – Free Download Manager 2020. Cihazlarımızdan indirme yaparken indirme hızımızın daha yüksek olmasını hepimiz istiyoruz. Bu yazımızda İnternet İndirme Hızınızı sonuna kadar kullanarak En Hızlı indirmeyi nasıl yapacağınızı anlatacağım..

dosya-download-resmi
dosya-download-resmi

Bilgisayarlarımızda kullandığımız normal indirmenin normal internet download’ınıza göre ne kadar yavaş olduğunu fark etmişsinizdir. Şuan en popüler olarak kullanılan indirme programı İDM olsada ücretli olması yüzünden çoğumuz bu programı Orijinal olarak kullanamıyoruz.

Bu yazımızda sizlere indirme hızınızı sonuna kadar kullanabileceğiniz Free Download Manager‘ı kullanarak en hızlı şekilde nasıl indirme yapacağınızdan bahsedeceğim.

Free Download Manager programı tamamen ücretsiz ve reklamsız bir program bu sayede reklamlarla boğuşmak istemeyenler için tam bir ihtiyaç.

Free Download Manager‘ ın genel özellikleri şu şekilde ;

  • BitTorrent Desteği bulunmakta. Bu sayede Torrent Dosyalarını rahatlıkla indirebilirsiniz.
  • Tamamen Ücretsiz
  • Tamamen Reklamsız
  • İnternet Hızınızı Sonuna kadar kullanarak indirme yapabiliyor
  • Video Ve Ses Dosyalarının hepsini indirebilme yeteneğine sahip
  • İndirmeleri kaldığı yerden devam ettirme özelliği mevcut
  • Zaman Özelliği bulunmakta bu sayede şu saatten sonra indir diye bir komut verebiliyorsunuz.
  • İnternetini’zi kullanırken İndirme yapacaksanız internetinizi tamamen yavaşlatmaması için Hız sınırlandırma Özelliği mevcut.
  • Türkçe Dil Desteği bulunmakta
  • Windows dışında Mac OS Desteği de bulunmaktadır.

Şimdi gelelim bu programı nasıl indirip kuracağınıza öncelikle buradaki linke tıklayarak İndirme Sayfasına gidin.

Ardından Windows Kullanıcısı iseniz hemen karşınıza çıkan Free Download for Windows butonuna tıklayarak setup programını indirin.

NOT: Setup Dosyası yaklaşık 50 MB falan

Bilgisayarınızın 32 bit İşletim Sistemine sahip ise buradan indirme linkine ulaşabilirsiniz.

Setup kurma işlemi oldukça basit Next tuşlarına tıklayarak setup’ı kurabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamladıktan sonra Program kendisine ait olan Bir Chrome eklentisini indirmek isteyip istemeyeceğinizi soruyor İnternette İndir tuşuna tıkladığınızda otomatik programın indirmesini istiyorsanız kesinlikle İnternet Tarayıcınıza bu Eklenti’yi ekleyin.

İnternet Tarayıcıları için Eklentilerin linklerine aşağdan ulaşabilirsiniz;

GOOGLE CHROME: GİT

MOZİLLA FİREFOX: GİT

OPERA: GİT

Google Chrome Mozilla Firefox

Eğer Opera kullanıyor iseniz de Google Eklenti Mağazasını kullanarak Eklentinizi Opera da kullanabilirsiniz. Bunun içinde buradaki yazımı okumanız gerekmekte.

Eklentinizi de İnternet Tarayıcınıza ekledikten sonra Program nasıl çalışır ve Nasıl Kullanırsınız biraz da bunlardan bahsedelim;

free-download-manager-arayüz-resmi
free-download-manager-arayüz-resmi

Programımızın Arayüzü bu şekilde Sade Ve Türkçe’dir. İndirmek istediğiniz Video’nun Linkini kopyalarak Yukarıdaki resimde de gördüğünüz Sol Üstteki Mavi + Tuşuna tıklayarak kopyaladığınız linki yapıştırın ve İndir Tuşuna Tıklayın.

free-download-manager-indirme-resmi
free-download-manager-indirme-resmi

Karşınıza Yukarıda ki resimdeki gibi bir kısım çıkacak Save to bölümünden Video’nun nereye inmesini,  Dosya Adı bölümünden Dosya’nın hangi isimle inmesini istediğinizi, Kalite bölümünden de hangi kalite de indirmek istediğinizi seçebilirsiniz sadece sesini indirmek ve Podcast şeklinde dinlemek isteyenler içinde seçenek mevcuttur. Zamanlayıcı kısmından da şimdi indirmek yerine daha uygun bir zaman da insin diyorsanız o günü ve saati seçebilirsiniz.

Podcast’in ne olduğunu merak edenler için buradaki yazıma göz atabilirsiniz. Gelelim Torrent Dosyalarını nasıl indireceğinize;

Free-download-manager-torrent-indirme-resmi
Free-download-manager-torrent-indirme-resmi

Öncelikle Yukarıda ki resimdeki gibi Sağ Üstteki Üç çizgili kısma tıklayın ve arından Torrent dosyasını aç kısmına tıklayın. Ardından Bilgisayarınızdan inmesini istediğiniz Torrent Dosyasını seçiyoruz ve İndir tuşuna tıklıyoruz.

Şimdi gelelim işin daha eğlenceli kısmına biliyorum uzun bir yazı oldu ve sıkıldınız ancak yazıyı okumayı bitirdiğinizde çok mutlu olacaksınız.

free-download-manager-ayarlar-kısmı-resmi
free-download-manager-ayarlar-kısmı-resmi

Resimde gördüğünüz gibi Üç Çizgi kısmına tıklayın ve ardından Seçenekler kısmına tıklayın.

free-download-manager-ayarlar-kısmı-resmi
free-download-manager-ayarlar-kısmı-resmi

Genel Ayarlar kısmından Temayı seçebilirsiniz ayrıca işaretlemenizi kesinlikle önerdiğim varsayılan ayarlarda işaretli olmayan İndirme Listesinden otomatik olarak silinmiş dosyaları kaldır seçeneğine tik atın derim.

free-download-manager-trafik-limitleri-resmi
free-download-manager-trafik-limitleri-resmi

Bir Diğer önemli olan ayar ise Trafik Limitleri kısmı bu kısımda İndirme Hızına istediğiniz şekilde ayar çekebilirsiniz.

Bunların dışında Program sadece link kopyala yapıştır indir mantığıyla çalışmamakta normalde indir butonu olan yani İnternet Tarayınıcınız da inen bir Programı otomatik tespit edip kendisi indirmekte yani  Tarayınıcınız yerine kendisi daha hızlı bir şekilde otomatik olarak indirmekte.

Bu şekilde artık Ücretsiz Hızlı Dosya İndirme nasıl yapılır sorunu çözülmüş oldu bence bizler için. Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Lütfen yorumlarınızı , puanlarınızı esirgemeyin.

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında
Toplam 129 yazı
Muhammed Ç.
Muhammed Ç.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara