en-yeni-browserlar-2020

En Yeni İnternet Tarayıcıları 2020

En Yeni İnternet Tarayıcıları 2020

En Yeni İnternet Tarayıcıları 2020.Günümüzde Dünya genelinde popüler olarak kullanılan 3-4 Browser bulunmakta ancak bu browserların hepsinden de memnun olmayıp daha farklı daha yeni bir browser arayışına girmiş olabilirsiniz. Yeni ve farklı Browser arıyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz. Sizler için piyasada ki en farklı Browserları inceledim ( Bu inceleme Bilgisayar Browserları üzerinedir).

1-Chromium

chromium logo
chromium logo

Chromium adından da anlaşılacağı üzere Google Chrome tabanıyla oluşturulmuş bir browserdır.Google Chrome’ın açık kaynak kodu olarak paylaştığı kodların geliştirilmesiyle ortaya çıkmış bir browserdır.

Google Chrome’a göre avantaj olarak çok daha hızlı çalıştığını ve daha güvenli olduğunu iddia ediyor ancak Browser’ı kullananlar arasında bağlantı şikayeti ve sekme sayısı arttıkça donmalar gibi problemler yaşayanlar olmuş. Kendi Websitesinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2-Brave Browser

brave-browser-logo
brave-browser-logo

Brave browser piyasada çok iddialı konumda olan bir Browser yeni bir browser olmasına rağmen belirli bir kitleye ulaşmayı başarmış. Brave browser kendi Websitelerinde de özellik olarak ön plana çıkardığı hızına ve güvenliğine çok güveniyor.

Kendine ait otomatik reklam engelleme özelliği , diğer Browserlara göre daha hızlı olduklarını iddia ediyor ve Websitelerde HTTPS ‘ye önem veriyorlar. Buradan kendi sitelerine giderek Browser’ı indirebilirsiniz.

3-Vivaldi Browser

vivaldi-logo
vivaldi-logo

Vivaldi de açık kaynaklı dediğimiz Chromium’un  tabanlı bir İnternet tarayıcısıdır. Yani eklenti yüklerken Google’ın eklenti Mağazası geçerlidir.Tasarım ve kullanıcıyı kişiselleştirme konusunda çok başarılı olmuş bir browser. Buradan kendi Websitelerine giderek indirebilirsiniz. Aşağıdan da Browser’ın kendi tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

4-Opera Developer

opera-developer-logo
opera-developer-logo

Opera Developer Opera Browserı’nın ileri düzey kullanıcıları için geliştirilmiş bir browserdır. Opera yeni eklemek istediği ilk özelliği Opera Developer’a getiriyor özellik daha kararlı hale gelince Opera Betaya da aynı özellik taşınıyor eğer orada da düzgün çalışırsa Opera Browser’a geliyor.

Opera Developer benim şuan kullandığım İnternet tarayıcısıdır. Hız olarak çok memnun olduğum bir browser. Buraya tıklayarak kendi Web sitelerinden indirebilirsiniz.

 

2019 Yılı için sizlere yeni pek duyulmamış en iddialı Browserları inceledim sizlerinde bu listede olmasını istediğiniz Browserlar varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer incelediğimiz Program ve uygulamaları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

En Yeni İnternet Tarayıcıları 2020 adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.