En iyi 10 Ücretsiz Grafik Tasarım Programı

10 dakika 2 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En iyi ücretsiz grafik tasarım programı. Grafik tasarım programları bir tasarımcı için anlatılamaz öneme sahip dijital araçlardır. Bir çok profesyonel grafik tasarımcısı gününün büyük bir bölümünü kullandığı grafik tasarım programı ile grafik çizimleri yapmaya çalışmakta ve hem kendilerini geliştirmeye hem de mevcut yeteneklerini sergilemeye çalışmaktadırlar.

Sanatçı olmak özeldir ve çok zordur ama sanatçı olmak istemek gönülden gelir, kolaydır. Her tasarımcıya elbette bir sanatçı diyemeyiz ancak genel itibari ile tasarımcıların her ürünlerinin bir sanat niteliği taşıdığını düşünüyorum.

en iyi ücretsiz grafik tasarım programları
en iyi ücretsiz grafik tasarım programları

Makalemizin başında bahsettiğim gibi her tasarımcının, tasarım yapmak için kullandığı bir grafik tasarım programı vardır. Peki bütün tasarımcılar aynı grafik tasarım programını mı kullanıyor? Cevabımız: elbette, hayır. Her tasarımcı kendisine en çok hitap eden ve tasarım yaparken vakit geçirmeyi en çok sevdiği programı kullanır, elbette yanında ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri barındırması ve programı kullandığı cihazında programını sorunsuz kaldırması gerekmektedir.

Sizler için piyasadaki en iyi ücretsiz grafik tasarım programlarını buldum ve en detaylı şekilde inceledim. Şimdi en iyi ücretsiz 10 grafik tasarım programı listemize geçelim;

En İyi Ücretsiz Grafik Tasarım Programı Listesi🟢

En iyi 10 ücretsiz grafik tasarım programları listemize geçmeden önce piyasada ücretsiz olarak sunulan grafik tasarım programları arasında en iyi grafik tasarım programları nelerdir? sorusunu merak edenlere öncelikle bir cevap vermek istiyorum. “Böyle bir cevap kesinlikle yok” çünkü her programın kendine ait artıları ve eksileri bulunmaktadır.

en iyi ücretsiz grafik tasarım programları listesi
en iyi ücretsiz grafik tasarım programları listesi

Ayrıca bir programın ücretsiz olması da sizi yanıltmasın, bazı şirketler bağış desteği gibi yöntemlerle gelir elde ederek çok ciddi ve başarılı ürünler çıkarabiliyor, o yüzden en iyi ücretsiz grafik tasarım programları listemizi de dikkatli incelemenizi tavsiye ederim.

1)Krita – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı🟡

krita ücretsiz grafik tasarım programı
krita ücretsiz grafik tasarım programı

Krita programını kendimde yıllarca kullanmış birisiyim, çok başarılı ve çok iyi özelliklere sahip bir grafik tasarım programı diyebilirim. Mac, Windows ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilen Krita grafik tasarım programı aynı zamanda çizim programı olarakta kullanılabiliyor.

Krita programı web sitemizde yer alan en iyi basit çizim programları listemizde de yer almayı başarmış bir tasarım programıdır. Hem üst düzey grafik işleme özelliği sunması, hem kolay yönetilebilir arayüzü sayesinde iki alanda da ciddi ilgi gören bir programdır.

Krita Önerilen Sistem Gereksinimleri🟠

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: 2.0GHz+ Quad-core CPU
 • Ekran Kartı: OpenGL 3.0 yada üstü
 • Depolama: 16 GB kullanılabilir alan

2)Canva – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı🔴

canva ücretsiz grafik tasarım programı
canva ücretsiz grafik tasarım programı

Canva, son zamanların en hızlı yükselen ve en popüler olmayı başarmış bir grafik tasarım programıdır. İlk çıktığı zamanda bir web sitesi olarak hayata geçen ve web sitesi üzerinden istediğiniz her türlü tasarımı yapmanızı sağlayan bir grafik tasarım programıydı ancak günümüzde hem mobil cihazlarda uygulama olarak, hem masaüstü cihazlarda program olarak, hem de istediğiniz cihazdan kullanabilmek için web sitesi olarak kullanabileceğiniz bir sisteme sahiptir.

Web sitesi üzerinden hiçbir sistem gereksinimine ihtiyaç duymadan Canva’yı kullanabilme imkanınızın olması da mükemmel bir seçenek diyebilirim. Aklınıza gelen her türlü tasarımı yapmanızı sağlamasının yanı sıra sizlere ücretsiz ve ücretli olarak kullanabileceğiniz bir çok hazır materyalde sunmaktadır. (Resimler, arka planlar, şekiller vb.)

Canva şuan için en popüler online grafik tasarım programı diyebilirim. Canva Windows bağlantısından canva programını masaüstü bilgisayarınıza indirebilirsiniz ayrıca program herhangi bir sistem gereksinimi talebinde bulunmuyor. Sitemizde ilginizi çekeceğini düşündüğümüz ücretsiz 2d çizim programları listemiz de bulunmaktadır, dilerseniz bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

3)Vectr – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı🟤

vectr ücretsiz grafik tasarım programı
vectr ücretsiz grafik tasarım programı

Vectr grafik tasarım programı sunduğu hizmetler açısından Canva programına çok benziyor. İki programında hem web siteleri, hem programları, hem de uygulamaları bulunmakta, hatta Vectr programının Chrome eklentisi bile bulunuyor diyebilirim ancak Vectr grafik tasarım programı Canva kadar meşhur bir program değil bunun en büyük sebebi ücretsiz versiyonunun çok kısıtlı olması diyebilirim.

Vectr grafik tasarım programının ücretsiz versiyonu olduğu için “En İyi Ücretsiz Grafik Tasarım Programları Nelerdir?” adlı listemize ekledim ancak ücretli sürümü de Canva gibi mevcut. Bana göre Canva kadar iyi olmasa kesinlikle belirli bir kitlenin ihtiyaçlarını giderebilecek performansta bir grafik tasarım programıdır bu yüzden kesinlikle en iyi ücretsiz grafik tasarım programlarından birisi olmayı hak ediyor.

Vectr programı Mac, Windows ve Linux işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Vectr Sistem Gereksinimleri⚪️

 • 4 GB Ram
 • 2+ Herhangi bir işlemci

4)Gımp – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı⚫️

gımp ücretsiz grafik tasarım programı
gımp ücretsiz grafik tasarım programı

Gımp programı benim tanıdığım en eski ve en köklü tasarım programlarından bir tanesidir. Gımp programını yıllardır popüler halde tutmayı başaran en büyük özelliği açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olmasıdır. Açık kaynak kodlu olması sayesinde programa ilgi duyan dışarıdan bir çok geliştirici programa katkıda bulunarak programın gelişmesinde ciddi etken olmuştur.

Gımp programını ben Adobe Photoshop programına çok benzetiyorum, özellikle arayüz ve kullanışlılık açısından çok benzer bulduğum bir program diyebilirim. Gımp programı da Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Gımp Sistem Gereksinimleri🟣

 • İşlemci : Intel Pentium 4 (veya eşdeğeri) veya daha iyisi
 • Veri deposu : 250 Megabayt veya daha fazlası
 • İşletim Sistemi : Windows 10, 8, 7 (hem 32 bit hem de 64 bit)

5)InkScape – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı🔵

ınkscape ücretsiz grafik tasarım programı
ınkscape ücretsiz grafik tasarım programı

InkScape programı da Gımp programı gibi çok köklü bir grafik tasarım programıdır. 2004 yılından beri geliştirilmekte ve hala geliştirilmeye devam edilmektedir. Inkscape programı da yıllardır bir çok farklı rakibi piyasaya çıksa da asla eskimeyen ve yok olmayan grafik tasarım programlarından bir tanesidir.

Gımp programı gibi Inkscape programı da ücretsizdir ve açık kaynak kodludur. Inkscape programını diğer programlardan ayıran en önemli özellik ise vektörel grafik tasarım konusunda çok başarılı bir grafik tasarım programı olması diyebilirim. Adobe illustrator gibi bir programın ücretsiz versiyonunu arıyorsanız, bu program kesinlikle bana göre Inkscape programıdır.

InkScape programı da Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

InkScape Sistem Gereksinimleri🟢

 • 2 GB ram olması yeterlidir.

6)Pixlr – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı🟡

pixlr ücretsiz grafik tasarım programı
pixlr ücretsiz grafik tasarım programı

Google’a Pixlr yazdığınızda aslında karşınıza direk “Online fotoğraf düzenleyicisi” adı altında Pixlr’ın web sitesi çıkacaktır ancak Pixlr web sitenin, özellikle programı tasarımcılar tarafından çok fazla tercih edilmektedir çünkü ücretsiz olarak çok iyi bir tasarım düzenleme performansı sunmaktadır. Pixlr programı Windows ve Android işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Pixlr Sistem Gereksinimleri🟠

 • 4 GB Ram
 • Windows 10 İşletim Sistemi

7)Daz Studio – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı🔴

daz studio ücretsiz grafik tasarım programı
daz studio ücretsiz grafik tasarım programı

Daz Studio programı En iyi 10 ücretsiz grafik tasarım programları listemizdeki belki de en farklı programdır çünkü diğer programların aksine Daz studio programı direk ücretsiz üç boyutlu grafik tasarım yapmanız için hazırlanmış bir tasarım programıdır.

Özellikle oyun tasarımı sektörü için ücretsiz grafik tasarım programı arıyorsanız Daz Studio programı sizler için en iyi seçenek diyebilirim. Daz Studio ücretsiz grafik tasarım programı olsa da çok kaliteli ve iddialı karakter tasarımları oluşturmanıza imkan sağlıyor.

grafik tasarım programları ücretsiz türkçe
grafik tasarım programları ücretsiz türkçe

Daz Studio Sistem Gereksinimleri🟤

 • 3 GB Ram
 • Xeon/Core 2 Duo veya Quad/Core i7 veya AMD Opteron/Phenom işlemci veya üstü
 • Windows 7/8/10
 • 512 MB Vram (Paylaşımsız ekran kartı ram boyutu)

8)Easel – Ücretsiz Grafik Tasarım Sitesi⚪️

easel ücretsiz grafik tasarım programı
easel ücretsiz grafik tasarım programı

Easel hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunan bir grafik tasarım sitesidir. Easel için bir grafik tasarım programıdır diyemiyorum çünkü bir programı bulunmamakta ancak bir grafik tasarım programında bulunması gereken tüm özellikleri web sitesi üzerinden kullanıcılarına sunmakta ve web sitesi üzerinden istediğiniz grafik tasarımı yapmanızı sağlamaktadır.

Easel web sitesi infografik grafik tasarım hazırlamak isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır çünkü web sitesi özellikle infografik tasarımlara yoğunlaşmış durumda diyebilirim. Easel bir web sitesi olduğu için herhangi bir sistem gereksinimi de istememektedir. Easel.ly bağlantısından resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

9)Paint – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı⚫️

paint ücretsiz grafik tasarım programı
paint ücretsiz grafik tasarım programı

Paint programını duyunca bir çoğunuz şaşırmış olabilir, hatta paint programını duyana kadar aklınıza Paint programı hiç eklememiş bile olabilir ancak Windows işletim sistemi kullanan her bilgisayarda otomatik olarak yüklü gelen ve tamamen ücretsiz olarak sunulan Paint programı özellikle grafik tasarım işlerine yeni başlayan tasarımcılar için güzel bir seçenektir.

Yeni tasarımcılar takip ettikleri profesyonel tasarımcıların programlarını kullanmak ve hemen o programları öğrenmekle uğraşıyor ancak bilmiyorlar ki takip ettikleri o profesyonel tasarımcıların bir çoğunun başlangıcı paint programıdır.

Paint başlangıç için mükemmel bir seçenektir. Bana göre yeni başlayan tasarımcılar için paint programı en iyi ücretsiz grafik tasarım programıdır ayrıca paint programı herhangi bir sistem gereksinimine de ihtiyaç duymamaktadır.

Sitemizde ilginizi çekeceğini düşündüğümüz ücretsiz en iyi basit çizim programları listemiz de bulunmaktadır, dilerseniz bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

10)Sumo Paint – Ücretsiz Grafik Tasarım Programı🟣

sumo paint ücretsiz grafik tasarım programı
sumo paint ücretsiz grafik tasarım programı

Sumo Paint programı da hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunan bir grafik tasarım programıdır. Sumo Paint programını isterseniz indirebilir , isterseniz de indirmeden web sitesi üzerinden kullanabilirsiniz. Sumo Paint programını ben en çok Adobe Photoshop programına benzetiyorum. İşlevsellik açısından birbirlerine çok benzerler diyebilirim.

Adobe photoshop benzeri bir 2 boyutlu grafik tasarım programı arıyorsanız Sumo Paint programını kesinlikle denemelisiniz diyebilirim, Online grafik tasarım programı arayanlar içinde Sumo Paint güzel bir seçenektir ayrıca sadece Windows ve Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Sumo Paint bağlantısından web sitesine ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Grafik Tasarım Programı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🔵

Grafik tasarım için hangi program gereklidir?🟢

Grafik tasarımı yapmak için kullanabileceğiniz bir çok alternatif program bulunmaktadır. Listemizdeki programları inceleyebilirsiniz.☑️

Ücretsiz grafik tasarım yazılımı nedir?🟡

Grafik tasarım programlarının ücretsiz versiyonlarına ücretsiz grafik tasarım programı denir. Açık kaynak kodlu olarak bir topluluk tarafından geliştirilen Inkscape, Gımp gibi programlar ücretsiz grafik tasarım programlarına örnek olarak gösterilebilir.☑️

Grafik tasarım nedir ve nasıl yapılır?🟠

Grafik tasarım herhangi bir şeyi görselleştirmedir ve grafik tasarım programları veya klasik grafik tasarım yöntemleri ile yapılabilir. bkz: Wikipedia☑️

Böylece en iyi ücretsiz grafik tasarım programları listemizi tamamlamış olduk. Programlar bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü best smm panel