En İyi Ofis Programları Hangileridir?

8 dakika 58 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En iyi ofis programları hangileridir? Günlük yaşantımızın her alanında ofis programlarına ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle bilgisayarlarda daha sık kullandığımız office programları çok daha fazla ihtiyaç haline geliyor. Bilgisayarlarında Windows işletim sistemi kullanan kullanıcılar belirli bir süre Microsoft Office programlarını deneme süresi boyunca kullanabiliyorlar ancak bu süre bittikten sonra yine bir ofis programı ihtiyacı doğuyor. Hem sürekli ofis programı aramakla uğraşmak, hem de kaliteli ve ücretsiz bir ofis programına sahip olmak için yazımızı sonuna kadar okumanız yeterli olacaktır.

en iyi ofis programları
en iyi ofis programları

En iyi ofis programları listemizde sizlere hem piyasada en çok kullanılan ofis programları listesini hem de piyasanın lideri olan Microsoft Office ücretsiz indirme yöntemini göstereceğiz. En iyi office programları listesine geçmeden önce office programlarına tam hakim olmayanlar için önce ofis programları nelerdir? sorusuna cevap verelim istiyorum.

Ofis Programları Nelerdir?

Ofis programları arasında ücretli olarak en iyi program olan Microsoft Office programını örnek alarak office programlarının neler olduğunu sizlere kısaca açıklamak istiyorum.

ofis programları nelerdir
ofis programları nelerdir

Microsoft Office Programları şu şekildedir;

 • Microsoft Word
 • Microsoft Excel
 • Microsoft Powerpoint
 • Microsoft Outlook
 • Microsoft OneNote
 • Microsoft OneDrive
 • Microsoft Teams

gibi başlıca programları içermektedir. Bahsettiğim programlar dışında bir çok farklı office programları daha bulunmaktadır ancak genel olarak en popüler ofis programları çeşitleri bu şekildedir. Listede yer alan office programlarının her biri farklı iş amaçları için üretilmiştir. Böylelikle “Ofis programları nelerdir?” sorusunu da cevapladığımıza göre, artık piyasadaki en iyi ofis programları listemize geçebiliriz;

En İyi Ofis Programları Listesi

En iyi ofis programları listemizi hazırlarken piyasadaki tüm office programlarını inceleyerek aralarından bize göre en iyi olanları sizler için bir liste halinde yayınlamaya karar verdik. Listemizdeki tüm bilgisayar office programlarının genel olarak kendilerine özel öne çıktığı özellikler bulunuyor, her ofis programını incelemenizi tavsiye ederiz.

1)Softmaker Free Office

Softmake free office programı’nın en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi hem kişisel hem de ticari kullanımlar için tamamen ücretsiz olarak sunulmasıdır. Softmaker Free Office programı’nın , Microsoft Office programı gibi bir ofis paketi bulunmaktadır, paket içerisinde de word, excel ve powerpoint programları yer almaktadır.

Softmaker Free office programının sunduğu ofis paketi tamamen ücretsiz indirilmekte ve kullanılabilmektedir ayrıca ekstra olarak ücretsiz pdf düzenleme aracı da yayınladılar. Bu program sayesinde de isteyenler pdf dosyalarını düzenleyebilecektir.

Mobil cihazlardan bu yazıyı okuyan yada mobil cihazlara yönelik office programları arayanlar içinde çok güzel bir haber vermek istiyorum. Softmaker Free Office programının artık tamamen ücretsiz bir Android uygulaması da yayınlandı.

2)Google Ofis Programları

İnternet kullanan herkes illa ki farkında olmadan Google’ın ofis programlarını kullanmıştır. Bir çoğumuz Google’ın office programlarını kullanmış olsa da hala Google’a ait office programları olduğunun farkında değiliz. Artık bu yazıyı okuduktan sonra Google’ın da ücretsiz bir ofis paketi olduğunu öğrenmiş olacaksınız. En iyi office programları listemiz de kesinlikle yer almayı hak eden bir ofis paketidir.

Google office programları;

 • Word
 • Excel
 • Powerpoint
 • Form

olmak üzere 4 farklı ofis programını tamamen ücretsiz olarak sunmaktadır. Diğer tüm office programlarının aksine (Microsoft office programı da dahil) google office programlarını isterseniz telefonunuza indirdikten sonra kullanabilir, isterseniz de hiçbir indirme işlemi gerçekleştirmeden bilgisayarınızdan internet tarayıcınız üzerinden kullanabilirsiniz.

Özellikle depolama sorunu yaşayan yada bilgisayarında performans kaybı yaşamak istemeyen kullanıcılar için altın değerinde bir hizmet diyebilirim.

3)Libre Office

Libre Office programı da tamamen ücretsiz bir ofis programıdır. Libre Office programı açık kaynak kodludur ve belirli bir topluluk tarafından gönüllü olarak geliştirilmektedir. Libre Office programı çok köklü bir ofis programıdır. Geçen zamanlarda 11.yılını kutlayan bir programdan bahsediyoruz.

Libre ofis programı Türkçe dil desteği de sunmaktadır. Bilgisayarlar için Linux, Windows, MacOS işletim sistemlerini desteklemektedir ancak mobil cihazlar için bir uygulaması şuan için bulunmamaktadır.

Eksik özellikleri bulunsa da sunduğu özellikler sayesinde en iyi bilgisayar ofis programları listesine kesinlikle girmeyi hak eden bir ofis programıdır. Libre office programını incelemek yada indirmek isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

ms office programları
ms office programları

4) Open Office

Open Office programını en iyi ücretsiz ofis programları listesine eklememin en büyük sebebi en eski office programlarından bir tanesi olmasıdır ancak bunun yanı sıra open office programına 2018 yılından beri ciddi bir güncelleme gelmiş durumda değil.

Mevcut haliyle de ücretsiz olarak indirilip, kullanılabilen bir program ancak çok eski tarzda bir web site tasarımı olması gibi kendini güncelleme konusunda diğer office programlarına göre bir tık geride kalmış bir ofis programı diyebilirim.

5) WPS Office

WPS Office programı beni en çok şaşırtan ücretsiz office programlarından bir tanesi diyebilirim. Yıllar geçtikçe kendini düşündüğümden çok daha fazla geliştirmiş bir ofis programıdır ancak programın kendini çok geliştirmiş olması bir yandan da kullanıcılar için bir olumsuzluk oluşturmuş gibi duruyor çünkü artık ücretli versiyonu da bulunan bir ofis programı.

Şuan WPS Office programını hem ücretsiz, hem ücretli olarak kullanabiliyorsunuz ancak ücretli versiyon için sunulan ekstra özellikleri ücretsiz sürümde kullanmanız mümkün olmuyor.

Cross platform özelliği de sunan WPF Office programını istediğiniz tüm cihazlara indirebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfadan kullandığınız platforma göre indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz ayrıca programın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

6) Only Office

Only Office programı da , WPS Office programı gibi sonradan ücretli versiyona geçiş yapmış bir ofis programıdır. Only office programı aslında bu konuda daha kötü durumda diyebilirim çünkü Only office programı ilk kez kullanmak isteyen kullanıcılar için 180 günlük bir deneme süresi veriyor ve ardından ücretli versiyonu almanız gerektiğini söylüyor.

Aslında bu özelliği ile Microsoft Office’i örnek almış gibi gözüküyor olsa da bana göre büyük bir hata yaptılar. Zamanında tamamen ücretsiz olduğu için ve hala 180 günlük deneme süresi olduğu için kalitesinden kaynaklı listede Only Office programına da yer vermek istedim.

Only Office programı diğer office programları gibi Türkçe dil desteği bulundurmamaktadır ancak tüm platformlarda kullanma şansınız da mevcuttur.

Only Office programının çok geniş ve kapsamlı bir ofis paketi bulunmaktadır. Eğer incelemek ve 180 gün ücretsiz denemek isterseniz bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

7) Polaris Office

En iyi ücretsiz ofis programları arasında en iddialı office programlarından bir tanesidir. Polaris office programı da çok geniş kapsamlı bir ofis paketi sunmaktadır. Sadece android cihazlar için kullanılamayan polaris office programı, diğer tüm platformlarda desteklenmektedir.

Polaris Office kore merkezli bir ücretsiz ofis programıdır. Google ofis programı gibi polaris ofis programı da internet tarayıcısı üzerinden office programlarının kullanılmasını desteklemektedir.

Genel olarak tamamen ücretsiz bir şekilde word, excel ve powerpoint programlarını destekliyorlar diyebilirim.

bilgisayar ofis programları
bilgisayar ofis programları

8) Smart Office

Genel olarak bilgisayarlar için ofis programları yer aldığı için en iyi ücretsiz ofis programları listemize özellikle smart office programını eklemek istedim. Smart office programı android ve ıos cihazlarda desteklenen bir programdır.

Basit ve sade arayüzü ile kullanım kolaylığı sunan smart office programını tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ayrıca smart office programı içerisinde reklamlara yer vermemektedir.

9) Collabora Office

En iyi ücretsiz ofis programları listemizdeki bir diğer programda Collabora office programı. Collabora office programı açık kaynak kodlu ve reklam içermeyen bir ücretsiz ofis programıdır.

Çok gelişmiş özellikler arayanlar için yetersiz kalabilecek bir ofis programı olsa da Türkçe dil desteği ve genel sunduğu özellikleri ile tercih edilebilecek ücretsiz ofis programlarından bir tanesidir.

MS Office Programları

MS Office programları teriminin açılımı Microsoft Office programları şeklindedir. MS Office programları en iyi ofis programları sektöründe açık ara lider konumda olan ve yıllardır da liderliğini sürdüren ofis programlarıdır.

MS Office programları çok başarılı ve kaliteli programlar olsalar da ücretli ve Türkiye şartlarına göre pahalı oldukları için genelde kullanıcılar alternatif ofis programlarına yönlenmeyi tercih ediyorlar, ki yukarıdaki listemizde de gördüğünüz üzere çok kaliteli ücretsiz ofis programları da bulunmaktadır.

MS Office programı ücretli bir program olsa da bu yazımızda sizlere nasıl ücretsiz alacağınızı da göstereceğiz. Aşağıdaki videomuzu izleyerek Microsoft Office programını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Ofis Programları Nasıl Kullanılır?

Ofis programları nasıl kullanılır? Ofis Programları, Windows, Linux, Mac mobil cihazlar içinde Android ve IOS cihazlarda kullanılabiliyorlar ancak ofis programlarını kullanabilmek için genel bir bilgi seviyesine sahip olmanız gerekir. Ofis programları için ücretsiz eğitim veren bir çok site bulunmaktadır. Eğer ofis programları nasıl kullanılır? bilmiyorsanız, Online eğitim sitesi adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

ms ofis programları
ms ofis programları

Ofis Programlarını Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Ofis programları genelde iş ve çalışmalar için kullanılan programlardır. Ofis programları sayesinde çok daha verimli ve efektif çalışma şansı yakalayabiliyorsunuz. Öğrenciler için Word, Powerpoint ofis programları çok tercih edilirken, iş hayatında ise neredeyse bütün ofis programları tercih edilebiliyor.

İyi donanıma sahip ofis programları kullanmakta uğraştığınız işlerde daha rahat ve daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır o yüzden de ofis programı seçiminiz çok önemlidir.

En çok bilinen ofis programları nelerdir?

En çok bilenen office programları Microsoft Office programlarıdır. Microsoft Office programları da;
-Microsoft Word.
-Microsoft Excel.
-Microsoft PowerPoint.
-Microsoft Outlook.
-Microsoft OneNote.
-Microsoft OneDrive.
-Microsoft Team.
şeklindedir.

Ofis programlarını oluşturan temel programlar nelerdir?

Office programlarını oluşturan temel programlar; Word, Excel, Powerpoint, Outlook, OneNote, OneDrive, Team ve Publisher şeklindedir.

Programlar sayfamızdan da ilgili kategoriye ait diğer tüm yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü