En İyi Android Emulator | Efsane 6 Emulator

En-İyi-Android-Emulatorleri

Android Emulator

En İyi Android Emulator, Bilgisayarların zamanla telefonlara göre çok daha üst düzey performans göstermesi sonucu ortaya çıkmış uygulamalar diyebiliriz. Android Emulator bilgisayarlarımız da Android işletim sistemli bir sanal telefon kullanmamızı sağlamaktadır. Bu sayede de bilgisayarınızı Android Emulatorleri sayesinde telefon olarak kullanabiliyorsunuz.

Her Android Emulatorün kendine göre özellikleri, sistem gereksinimleri,fiyatları, dil desteği biçimi oluyor.Bizde bu yazımız da sizlere En İyi android emulatorleri hakkında bir liste yapmak istedik. Bu listeyi  her zaman güncel tutmaktayız bu yüzden ne zaman okuyor olursanız olsun en güncel hali karşınızda olacaktır.

en-iyi-android-emulatorleri

en-iyi-android-emulator-2020

En İyi Android Emulatorler

Windows bilgisayarlarınız da Android Emulatorleri kullanmaya karar verdiğinizde ilk araştırmanız gereken konu benim bilgisayarımda hangi Android Emulatorleri kasmıyor olacaktır çünkü Android Emulatorleri genel olarak fazla sistem isteyen programlardır. Bu yüzden de düşük sisteme sahip bilgisayarları yavaşlatabilmekte, kastırabilmekte hatta donmasına sebep olabilmekte.

Bu yüzden ilk kendi bilgisayarınızın özelliklerine bakıp ardından listedeki en iyi özellikli Android Emulator hangisiymiş demek yerine benim sitemim için kasmadan kullanabileceğim En İyi Android Emulatorleri hangisi diye incelemeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Bilgisayarınızda kullandığınız ram miktarı yetersizse ve bu durumdan rahatsızsanız ücretsizRam Arttırma” tekniklerini yazdığım makaleme buradan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan eğer bilgisayarınızda ki sorun depolama sorunuysa da depolama sorunu ile alakalı birçok makalem bulunmakta. Sırasıyla aşağıdaki makalelerimi inceleyebilirsiniz;

>Bilgisayar Depolama Alanı Optimizasyonu

>Bilgisayar Harddisk Temizleme

Ayrıca ekstradan aşağıdaki videomu da izleyebilirsiniz.

Bunlar dışında kullandığınız bilgisayar da Nvidia ekran kartı mevcut ise Nvidia ekran kartını performans modu yapılandırması yaparak ta sisteminizi güçlendirmeniz mümkün.”Nvidia Performans Ayarları” yazıma bakmalısınız.

en-hafif-android-emulatorleri

en-hafif-android-emulator-indir

Bu Performans ile alakalı yazılarımın çok fazla etki etmeyeceğini düşünüp bakmazsanız hata yapmış olursunuz çok ciddi farklar yaratmakta.Şimdi gelelim En İyi Android Emulatorleri listemize;

 

1)LeapDroid

LeapDroid-logo

LeapDroid-logo

LeapDroid Emulatorleri piyasada pek bilinmeyen eski bir emulator.Popülaritesi öyle yüksek olan bir emulator değil. LeapDroid Yapımcıları kendi emulatorlerinin en önemli özelliklerini şu şekilde açıklamaktalar;

Tasarım ve Arayüz konusunda Bluestacks ile aynı tasarıma sahibiz.Bizim Android Emulatorümüz Android işletim sistemli oyunların %99’uyla uyumlu çalışmakta.Daha güçlü grafik kartları kullanmaktayız diye açıklama yapmaktalar. LeapDroid bilgisayar sistem özellikleri güçlü olmayan kullanıcılar için alternatif,ücretsiz güzel bir android emulator diyebiliriz.

Bluestacks ile karşılaştırdığında bana göre ezici bir güçle Bluestacks çok daha iyi ancak Bluestacks Android Emulatorlerinin istediği sistem gereksinimleri LeapDroid‘e göre çok daha yüksek.

Bluestacks benzeri uygulamalar arıyorsanız bu Android emulator size göre değil demektir ancak en hafif android emulator listesinde yüksek sıralarda bulunabilecek bir android emulator.

LeapDroid Sistem Gereksinimleri:

 • Windows işletim sistemi sürüm 7 ve üzeri ile çalışır. (32 bit veya 64 bit)
 • Cihazda Çift çekirdekli AMD veya Intel CPU ile desteklenir.
 • GL2.1 ve üstü Grafik İşleme Ünitesi.
 • Daha iyi performans için 2GB RAM ve üstü gerekir.
 • Ayrıca, gecikme içermeyen performans için yaklaşık 2GB boş disk alanı gerektirir.
 • Windows 8 ve üstü için, Hyper-V’yi devre dışı bırakmanız önerilir.

Fiyat: Ücretsiz

Leapdroid indirmek için resmi sayfasına buradan gidebilirsiniz.

2)KoPlayer

koplayer-logo

koplayer-logo

KoPlayer Android Emulatorleri hem Windows işletim sisteminde hem Mac işletim sisteminde çalışabilmekte. Koplayer‘ın özelliklerini incelediğimiz de sadece farklı olarak oyun oynarken kayıt alabilme özelliği söylenebilir.

Onunda dışında çok sade ve çok kullanışlı tarzında açıklamalar yapılmış. Sistem gereksinimleri kısmından da göreceğiniz üzere neredeyse sistem istememektedir. Çok eski bilgisayarı olup Android Emulator kullanmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir alternatif Android Emulator kendisi. En Hafif Android Emulator listesine Leapdroid ile birlikte girebilecek hafifliktedir.

KoPlayer Sistem Gereksinimleri:

 • RAM – 2 GB
 • CPU – Çift çekirdekli AMD veya Intel CPU
 • HDD – 10 GB boş disk alanı
 • İşletim Sistemi – Windows 7 veya üzeri sürümler
 • Çözünürlük – Minimum 1024X768
 • Grafik Kartı – OpenGL 2.1 ile GPU

Fiyat: Ücretsiz

KoPlayer‘ın resmi sitesine buradan giderek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

3)Memu Play

Memuplay-logo

Memuplay-logo

Memu Play , En İyi Android Emulator sıralamasında çok hızlı yükselen en hafif android emulatorlerden birtanesidir arasında kendini en çok geliştiren Android Emulator diyebiliriz. Çok ciddi güncellemeler yaparak rakipleriyle rekabet edebilecek düzeye gelmiş durumda. Google Play Store mağazasını kullanmakla birlikte  Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır.

Daha yeni ve modern bir kullanıcı arayüzüne geçiş yapmış durumda Memu Play.Ayar Arayüzlerini geliştirerek kullanıcılara daha fazla özelleştirme de tanımaya başladılar.Çekirdek motorunu yükselterek Android cihazlarda oynayabileceğiniz bir çok oyuna üst düzey optimizasyon getirmiş durumdalar.

Tek bilgisayarda aynı anda birden fazla Android Emulator çalıştırmanıza izin vermekte. Şuan için benim gözümde performans açısından Bluestacks kadar iyi olmasa da şans verilebilecek bir Android Emulatorlerinden birtanesi.

Bluestacks benzeri uygulamalar arasından bir tanesi Memu Play android emulator diyebiliriz.

Memu Play Sistem Gereksinimleri:

 • 2 çekirdekli x86 / x86_64 İşlemci (Intel veya AMD CPU)
 • WinXP SP3 / Win7 / Win8 / Win10 (Sunucu / Kurumsal üzerinde çalıştırılması önerilmez)
 • OpenGL 2.0 ile en son Windows DirectX 11 / Grafik sürücüsü
 • Donanım Sanallaştırma Teknolojisi (Intel VT-x / AMD-V) BIOS’ta etkinleştirilecektir
 • 2 GB RAM (x64 sistemi için 4 GB)
 • 5GB sabit disk boş alanı

Fiyat: Ücretsiz

Tanıtım Videosunu buradan izleyebilirsiniz;

Memu Play Android Emulator indirmek için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

4)Andy

andy-logo

andy-logo

Andy Android Emulatorleri arasında çok farklı bir pozisyonda bulunmaktadır.Hem Windows‘ta hemde MAC cihazlarda çalışabilmektedir. Andy , Android Emulatorünü bilgisayarınıza kurduğunuz da telefonunuzla eş zamanlı  çalışabilmekte.

Android Emulator de bir oyun açıp bilgisayarınızın performansını kullanırken telefonunuzu uzaktan kumanda yada kablosuz konsol gibi kullanarak oyunu eş zamanlı oynayabiliyorsunuz. Bunun dışında öyle çok yüksek özellikler vaat etmemekteler zaten kendileri de bunu söylemekteler. 

Minimum sistem gereksiniminde 1 GB’tan daha az bir ram kullanımı sunmaktadır.  Basit,hızlı ve kullanışlı bir Android Emulator olduklarını iddia etmekteler.

En Hafif Android Emulatorlerden birtanesidir.

Andy Sistem Gereksinimleri:

  • Virütalizasyon destekli çift çekirdekli AMD veya Intel CPU
  • 3Gb RAM; Andy, uygulamaları çalıştırırken 1 Gb’den az kullanıyor
  • En az 10 Gb boş disk alanı
  • OpenGL 2.1 destekli GPU
  • Windows 7 SP1 / Windows 8.1 / Ubuntu 14.04+ / OSX 10.8+

Fiyat: Ücretsiz

Andy , Android Emulator indirmek için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

5)Nox Player

nox-player-logo

nox-player-logo

Nox Player açıkça söyleyebilirim dünyanın en güçlü ilk iki Android Emülatöründen birtanesidir. Aslında performans açısından ve kullanışlık açısından bence en iyisi. Türkçe dil seçeneği sunması.

Sunduğu Performanslara kıyasla istediği sistem gereksinimin daha az olması. Yüksek Android İşletim sistemine sahip olması gibi bir çok özelliği bulunmakta. Fake GPS gibi özellikle Pokemon Go oynamak isteyenler için tasarlanmış özellikleri bile bulunmakta ancak En İyi Android Emulator diyemiyorum çünkü Nox Player, Google Play Store kullanmıyor.

Ne yazık ki sırf bu özelliği yüzünden en iyisi diyemiyorum. Dışarıdan her Android Emulator de olduğu gibi apk yükleyip istediğiniz oyunu veya uygulamayı çalıştırabilirsiniz ancak Google Play Store‘un olmaması bir çok kullanıcı için hayal kırıklığı yaratmakta. Hem Windows‘ta hemde Mac cihazlarda çalışabilmektedir.

Nox Player Sistem Gereksinimleri:

– Windows XP veya daha yeni
– Atleast çift çekirdekli işlemci. Intel ve AMD her ikisi de iyi çalışıyor
– 1.5GB RAM (minimum)
– 1.5GB Depolama (4 GB Önerilir)
– BIOS’ta Etkinleştirilmiş Sanallaştırma Teknolojisi

Fiyat: Ücretsiz

İleri de En İyi Android Emulator olma potansiyeli olan Nox Playerı bağlantıya tıklayarak indirme sayfasına gidebilirsiniz.

6)Bluestacks

bluestack-logo

bluestack-logo

 

Bluestacks Android Emulator piyasasının açık ara lideridir. Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan Android Emulatorü, Bluestacks‘tir. Bluestacks ücretsiz ve Türkçe arayüze sahip bir Emulator. Bluestacks te sayamayacağımız kadar özellik bulunmakta ve Google Play Store mağazasını kullanmaktalar. Hem Windows cihazlarda hem  de Mac cihazlarda çalışabilmektedir.

Bluestacks‘in en ciddi sorunu çok ciddi sistem gereksinimi istemesi. Eğer çok güçlü bir bilgisayarınız yoksa kesinlikle bilgisayarınızı kastıracak yada donduracak donanıma sahip bir Android Emulator.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi eğer çok güçlü bir sisteminiz yoksa başka alternatif Android Emulatorler kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmekteyim ancak güçlü sisteme sahip kullanıcılar için En İyi Android Emulator diyebiliriz. 

BlueStacks Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows OS
 • İşlemci:  Intel and AMD İşlemci
 • RAM: PC’nizde en az 2GB RAM olmalıdır. (2 GB veya daha fazla disk alanına sahip olmanın RAM yerine geçmediğini unutmayın)
 • HDD: 4GB Disk Alanı
 • PC’nizde Administrator olmalısınız
 • Microsoft veya chipset sağlayıcınızdan güncel grafik sürücüleri 

Fiyat: Ücretsiz

BlueStacks , En İyi Android Emulator uygulamasını indirmek için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

En İyi Android Emulator bu yılda popülaritesini de arttırmış bulunmakta. En İyi Android Emulatorleri arasından size en uygun olanını seçin ve keyfinize bakın. Düşüncelerinizi de yorum yapma kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tabi ki de burada ki Android Emulatorler dışında Bluestacks benzeri bir çok uygulama mevcut ancak ben sizlere daha güvenilir ve piyasada daha çok tanınan en iyi android emulatorler hakkında bilgi vermek istedim. Ben en iddialı olan emulatorleri size sunmaya çalıştım. 

Yorumlar kısmından Android Emulatorler hakkında görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

“En İyi Android Emulator | Efsane 6 Emulator” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir