En Hızlı Dosya Kopyalama Programı Hangisidir?

4 dakika 51 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En Hızlı Dosya Kopyalama Programı. Bir Bilgisayarda uzun boyutlu bir dosya taşıma veya kopyalama işlerinin ne kadar uzun sürdüğünü anlatmama gerek yok sizlere. Genelde bu hızı aşmak için insanlar bilgisayarlarında HDD yerine SSD takmaktadır, tabi SSD ‘nin tek avantajı bu değil.

En hızlı dosya kopyalama programı olarak sizlere Teracopy programını anlatacağım. İlk önce sizlere TeraCopy Programı’nın genel olarak nasıl çalıştığından bahsedip, ardından detaylı bir özellik anlatımı gerçekleştireceğiz.

Dosya Kopyalama Programı🟢

Dosya kopyalama programı olarak piyasada en çok beğenilen programlardan bir tanesi TeraCopy programıdır. TeraCopy programının resmi indirme sayfasına bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra tek yapmanız gereken sitede ki Download kısmına tıklamak olacaktır, ardından hemen inecektir, bilgisayarınıza indirdikten sonrada Next -> Next adımlarını takip ederek çok rahat bir şekilde bilgisayarınıza programı kurabilirsiniz.

Dosya Kopyalama Programı TeraCopy Nasıl Çalışır?🟡

Dosya kopyalama programı olan TeraCopy programını kullanabilmek için öncelikle temel olarak yaptığı işlemleri bilmek gerekir. TeraCopy programı temel olarak;

  • kopyalama
  • taşıma
  • silme
  • test

işlemlerini gerçekleştirmektedir. Temel özellikleri öğrendiğinize göre şimdi nasıl TeraCopy programını kullanacağınıza geçiş yapalım;

İlk olarak hangi dosya veya klasör ile işiniz var ise ona mouse imleciniz ile sağ tıklayıp TeraCopy yazan kısmı seçin. Karşınıza TeraCopy‘nin arayüzü çıkacaktır. Arayüz kısmında, hangi işlemi yapacaksanız o işlemi seçip, nereye taşınmasını veya kopyalanmasını istiyorsanız orayı seçerek işlemi gerçekleştiriyorsunuz.

Silme işleminde ise sizlere çöp kutusuna’mı taşıyalım? yoksa direk bilgisayardan mı silelim? diye sormaktadır ancak eğer ingilizce kullanmak zor geliyor ise programın Türkçe dil desteği de bulunduğu içini dil seçeneklerinden Türkçe seçerek programı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Teracopy Türkçe Nasıl Yapılır?🔵

Teracopy programı Türkçe dil desteği sunduğu için Türkçe olarak kullanmanız aslında çok kolaydır, tek yapmanız gereken ayarlar bölümünden Türkçe dil desteğini seçmek olacaktır. Teracopy programını Türkçe yapabilmek için öncelikle arayüzde yer alan “Dört çizgi” kısmını seçin, ardından Preferences kısmına tıklayın. Bu kısımdan da okla gösterdiğim Language kısmını seçin ve Turkish yazan dile tıklayın.

Yukarıdaki adımları takip ederek çok rahat bir şekilde Teracopy programını Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Teracopy Temel Özellikleri⚫️

Teracopy programı ile dosya kopyalama işlemi dışında, dosya kurtarma, dosya doğrulama, sürükle-onayla gibi özelliklerde kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere bu özelliklerden de biraz bahsedelim;

1)Dosya Kurtarma🟧

en hızlı dosya kopyalama programı
en hızlı dosya kopyalama programı

TeraCopy  Bir kopya hatası durumunda dosyayı kurtarmaya çalışacaktır. En kötü senaryoda kurtarılamıyorsa, aktarımın tümünü sonlandırmayacak, sorunlu dosyayı atlayacaksınız. Ayrıca ağ veya cihazların yeniden bağlanmasını bekleyebilir.

Aktarma süresini azaltmak için gereksiz dosyalar atlanabilir. İşlem sırasında TeraCopy algılanan hataları gösterir ve sorunu yalnızca sorunlu dosyaları yeniden kopyalayarak çözmenize olanak tanır.

2)Dosya Doğrulama🟨

TeraCopy aynı olduklarından emin olmak için kopyalandıktan sonra dosyaları doğrulayabilir. Bu, kaynak ve hedef dosyaların karma değerlerini karşılaştırarak yapılır.

Desteklenen algoritmalar: CRC32, MD5, SHA-1, SHA-256, SHA-512, Panama, Kaplan, RipeMD, Whirlpool ve xxHash.

3)Sürükle Onayla Özelliği🟩

TeraCopy isteğe bağlı olarak her sürükle ve bırak işleminde bir onay iletişim kutusu gösterebilir. Klasörleri yanlışlıkla bir konumdan diğerine taşımanızı önleyebilir.

4)Daha Hızlı İş Akışı🟦 

TeraCopy en son kullanılan dizinlerin geçmişini tutabilir, Explorer’da ve diğer dosya yöneticilerinde açık olan klasörleri gösterebilir.

TeraCopynin tüm özelliklerinden bahsedemeyiz tabiki ancak en önemli görülen özellikleri bu şekilde. Şimdi size birkaç yardımcı olacak özelliklerden bahsedeceğim;

  • Seçilen öğeleri Tek seferde Yeni bir Klasör’e bağlayabilirsiniz.

  • İndirilen Dosyaları hızlı ve güvenilir bir şekilde doğrulayabilirsiniz.

  • Dosyaları Güvenli bir şekilde silebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere başlıkta biz en hızlı Dosya Aktarma Programı olarak yazdık. Şimdi size testini gerçekleştirdiğim kısmı göstereyim.

İlk Önce Müzikler adlı Klasörümü TeraCopy Programı ile kopyaladım Sonuç olarak 1.53 GB’lık bir veriyi 9 saniyede kopyaladı. Ardından normal kopyalama işlemi gerçekleştirdim ve ondada 15 saniyede kopyaladı.

NOT: Bilgisayarımda test yaptığım depolama birimi SSD olduğu için bendeki kopyalama süreleri daha kısa ve aralarındaki süre farkı daha az olması çok normal bir durum.

Dosya Kopyalama Programı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular⚪️

Hızlı Kopyalama Nasıl Yapılır?💭

Hızlı kopyalama işlemi için Teracopy programını kullanabilirsiniz. Teracopy programı hızlı dosya kopyalama konusunda çok başarılı bir programdır.🔷

TeraCopy Pro nedir?💭

Teracopy en hızlı dosya kopyalama programlarından bir tanesidir. Teracopy sayesinde bir çok dosyayı hızlı bir şekilde kopyalayabilir veya taşıyabilirsiniz.🔷

En Hızlı Dosya Kopyalama Programı adlı  yazımı okuduğunuz için çok teşekkürler. Yorum kısmından görüşlerinizi belirtmeyi lütfen ihmal etmeyin. Programlar bölümünden benzer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz. Wikipedia bağlantısından dosya kopyalama programları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü