Dergi Yapma Programları

dergi-yapma-programları

Dergi Yapma Programları. Ücretsiz bir şekilde sadece hayal gücünüz ve azminizle  kendi Derginizi oluşturabilirsiniz. Sizlere bu yazımda Ücretsiz Dergi Yapma Hazırlama Programları hakkında bilgi vereceğim. 

dergi-hangi-programda-hazırlanır

dergi-hangi-programda-hazırlanır,

Dergi Hazırlama Programları 2020

Dergi Hazırlama Programları 2020. Dergi Hazırlamanız konusunda Dünyada en çok kullanılan Programları sırasıyla kısaca anlatarak sıralayalım ;

Scribus

scribus-logo

scribus-logo

Scribus, özgür ve ücretsiz bir masaüstü yayıncılık yazılımı. PDF ve Postscript biçiminde dosyalar elde etmeye yönelik olarak ticari seviyede kullanılmaktadır. Ücretsiz e dergi hazırlama programı olarak Dünyada en çok kullanılan programlardan birisidir.

Programı indirmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz;

InkScapes

Inkscape-logo

Inkscape-logo

InkScapes aslında direk bir Dergi Hazırlama Programı diyemeyiz normalde ücretsiz vektörel grafik düzenleme programıdır ancak çizim yeteneği iyi olan bazı arkadaşlarımız dergilerini bu Programdan çizim yolu ile hazırlamakta sonrada Ücretsiz Dergi Yükleme Sitelerine yüklemekte  bu sitelerden de başka bir yazımda bahsedeceğim

Programı indirmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz;

 

Corel Draw

coreldraw-logo

coreldraw-logo

CorelDraw Programı Corel Corporation tarafından 1989 yılında yapılan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır.

Tasarımcıların, Grafikerler’ in ve Profesyonel Sanatçıların çalışmaları için tasarlanmıştır. CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır. Bu yazılım paketi  Dergi Hazırlamak isteyen herkes için kullabilir ancak Program normalde ücretli.

Ücretsiz olarak kullanmanız için deneme sürümü mevcuttur buradaki linkten indirebilirsiniz.

QuarkXpress

quarkxpress-logo

quarkxpress-logo

QuarkXpress. İlk olarak 1987’de Quark, Inc. tarafından yayınlanmıştır ve hâlen onlara aittir.

Program karmaşık sayfa yapıları oluşturma ve düzenleme için oluşturulmuş bir bilgisayar uygulamasıdır. Bu program sayesinde Dergilerinizi oluşturabilir ve istediğiniz Formatta kaydetebilirsiniz.

Program ücretli olarak satılmaktadır. Fiyatlarını incelemek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Adobe InDesign

Adobe-InDesign

Adobe-InDesign

Adobe InDesign Programı bildiğiniz üzere Adobe Şirketi’nin ürünlerinden birisi. Adobe’nin InDesign Programı bir Masaüstü Yayıncılık Programı. Profesyonel olarak hazırlanan bir çok Dergi aslında İnDesign programından çıkmakta. Dünyada en çok kullanılan Dergi Hazırlama Programları arasında olsa da Program ücretli.

Ancak Ücretsiz deneme sürümünü 30 gün boyunca kullanmak için buradan sayfasına ulaşabilirsiniz.

NOT: Ücretli Olarak tanıttığım Programların Google da çalışır vaziyette Korsan Programlarına sakın yönelmeyin!! Ahlaki açısını geçtim Crack denilen mevzu işe yarasada içinde hemen hemen çoğu zaman Trojan virüsü bulunmakta. Buradan Trojan virüsünün tehlikesi hakkında yazdığım yazıya da detaylıca bakabilirsiniz. Eğer Paranız yoksa kesinlikle tavsiye ücretsiz olarak indirilebilen Orijinal programlara yönelmenizdir

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim diğer yazılarıma da göz atmanız dileğiyle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir