En İyi Dergi Yapma Programları 2022

en-iyi-dergi-yapma-programlari
3 dakika 18 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Dergi Yapma Programları. Ücretsiz bir şekilde sadece hayal gücünüz ve azminizle  kendi derginizi oluşturabilirsiniz. Ülkemizde bağımsız olarak dergi oluşturan bir çok topluluk bulunmaktadır.

Bu topluluklarda dergi hazırlama programı olarak listemde yer verdiğim programları kullanmaktadırlar. Ücretsiz, kaliteli ve kullanışlı dergi yapma programı arayanlar için mükemmel bir liste hazırladım.  Şimdi geçelim Ücretsiz Dergi Yapma Hazırlama Programları listemize;

Dergi Hazırlama Programları 2022

Dergi Hazırlama Programları 2021. Dergi hazırlamanız konusunda dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan programları kısa ve net anlatarak sıralayalım ;

1)Dergi Yapma Programları: Scribus

scribus-logo
scribus-logo

Scribus, özgür ve ücretsiz bir masaüstü yayıncılık yazılımıdır. PDF ve Postscript biçiminde dosyalar elde etmeye yönelik olarak ticari seviyede kullanılmaktadır. Ücretsiz e dergi hazırlama programı olarak Dünyada en çok kullanılan programlardan birisidir.

Ücretsiz dergi hazırlama programı arıyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken bir programdır. Scribus bağlantısına tıklayarak resmi sitesine gidebilirsiniz.

2)Dergi Yapma Programları: InkScapes

Inkscape-logo
Inkscape-logo

InkScapes için aslında direk bir Dergi Hazırlama Programı diyemeyiz normalde ücretsiz vektörel grafik düzenleme programıdır ancak çizim yeteneği iyi olan bazı arkadaşlarımız dergilerini bu programdan çizim yolu ile hazırlamakta sonrada ücretsiz dergi yükleme sitelerine yüklemektedirler.

Dergi tasarım programı olarak kullanabileceğiniz en iyi programlardan bir tanesidir. InkScapes bağlantısından resmi İnternet sitesine gidebilir ve indirebilirsiniz.

3)Dergi Yapma Programları: Corel Draw

coreldraw-logo
coreldraw-logo

CorelDraw Programı Corel Corporation tarafından 1989 yılında yapılan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır.

Tasarımcıların, Grafikerler’ in ve Profesyonel Sanatçıların çalışmaları için tasarlanmıştır. CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır. Bu yazılım paketi  Dergi Hazırlamak isteyen herkes için kullanılabilir ancak program normalde ücretli.

Ücretsiz olarak kullanmanız için deneme sürümü mevcuttur. CorelDraw bağlantısından deneme sürümü sayfasına ulaşabilirsiniz.

3)Dergi Yapma Programları: QuarkXpress

quarkxpress-logo
quarkxpress-logo

QuarkXpress. İlk olarak 1987’de Quark, Inc. tarafından yayınlanmıştır ve hâlen onlara aittir.

Program karmaşık sayfa yapıları oluşturma ve düzenleme için oluşturulmuş bir bilgisayar uygulamasıdır. Bu program sayesinde dergilerinizi oluşturabilir ve istediğiniz formatta kaydedebilirsiniz.

Program ücretli olarak satılmaktadır. Fiyatlarını incelemek için QuarkXpress bağlantısına bakabilirsiniz.

4)Dergi Yapma Programları: Adobe InDesign

Adobe-InDesign
Adobe-InDesign

Adobe InDesign Programı bildiğiniz üzere Adobe Şirketi’nin ürünlerinden birisidir. Adobe’nin InDesign programı bir masaüstü yayıncılık Programıdır. Profesyonel olarak hazırlanan bir çok dergi aslında InDesign programından çıkmaktadır.

Dünyada en çok kullanılan dergi hazırlama programları arasında olsa da program ücretli ancak ücretsiz deneme sürümünü 30 gün boyunca kullanmak için Adobe InDesign bağlantısına tıklayabilirsiniz.

NOT: Ücretli Olarak tanıttığım programların Google da çalışır vaziyette korsan Programlarına sakın yönelmeyin!! Ahlaki açısını geçtim Crack denilen mevzu işe yarasa da içinde hemen hemen çoğu zaman trojan virüsü bulundurmaktadır.

Eğer Trojan virüsü hakkında bir bilginiz yoksa “Trojan Nedir” adlı makalemi kesinlikle okumalısınız. İşin ciddiyetini makalemi okuduktan sonra daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Eğer Paranız yoksa kesinlikle tavsiyem ücretsiz olarak indirilebilen orijinal programlara yönelmenizdir

En İyi Dergi Yapma Programı” adlı yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim diğer yazılarıma da göz atmanız dileğiyle ayrıca sayfanın alt kısmında ki yorumlar bölümünden düşüncelerini paylaşarak ta bizlere destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.