8 Basit Mimari Çizim Programı – (Tüm Detaylar)

5 dakika 48 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

8 basit mimari çizim programı. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, teknolojinin tüm sektörlere entegre olmasını sağlamıştır, İnşaat ve mimarlık sektörü de teknoloji ile entegre olarak daha verimli çalışma planları için mimari çizim programları kullanmaya başlamışlardır. Mimari çizim programları inşaat mühendislerinin ve mimarların mecburi olarak bilmesi ve kullanması gereken programlar haline gelmiştir.

basit inşaat çizim programı
basit inşaat çizim programı

Öncelikle konumuza geçmeden önce basit mimari çizim programı ile mimari çizim programının farklı konular olduğunu belirtmek istiyoruz. Basit mimari çizim programının, mimari çizim programlarından farkları;

 • Hafif programlar olması.
 • Kullanımı kolay olması.
 • Telefonlarda kullanılabilir olması.

şeklindedir. Yani basit mimari çizim programı, normal mimari çizim programlarından farklı olarak bilgisayarlarda ve tabletlerde en düşük sistem gereksinimi isteyen programlardır. Bu yüzden de basit mimari çizim programları, mimari çizim programlarına göre bir tık daha ön planda diyebiliriz.

Ücretsiz basit mimari çizim programı, Google’da şu kelimelerde de aranmaktadır;

 • Türkçe ücretsiz basit mimari çizim programı.
 • Ücretsiz basit mimari çizim programı.
 • Türkçe taslak ev çizim programı.
 • Ücretsiz proje çizim programı.
 • 2D ev çizim programı.
 • Online mimari çizim programı.
 • Basit inşaat çizim programı.
 • Mimari proje çizim programı.
 • Bina çizme programı.

Yukarıdaki türde yaptığınız aramalarda aslında basit mimari çizim programlarını kapsamaktadır yani aradığınız çizim programı basit mimari çizim programı diyebiliriz ayrıca sitemizde konumuz ile benzer olarak ücretsiz 2d çizim programları, basit çizim programları, ücretsiz grafik tasarım programı makaleleri de yer almaktadır, dilerseniz yeni sekmede açarak, makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

En iyi 8 Basit Mimari Çizim Programı Listesi🟢

mimari proje çizim programı
mimari proje çizim programı

En iyi 8 basit mimari çizim programı listemizde sizlere, bizlere göre piyasada bulunan en iyi basit mimari çizim programlarını göstereceğiz. Bu liste zamanla değişerek ve güncellenerek, güncel kalması sağlanacaktır. Listemizde ki basit mimari çizim programların bir kısmı basit inşaat çizim programı, bir kısmı mimari proje çizim programı olarak kullanılmaktadır.

1)BIMx🟤

proje çizim programı
proje çizim programı

Platformlar: IOS ve Android

Türkçe Dil Desteği: Var

Fiyat: Hem ücretli hem ücretsiz

BIMx programı basit mimari çizim programlarından biraz farklı bir programdır. BIMx programı bir kere sadece IOS ve Android cihazlar üzerinden uygulama olarak indirilebiliyor. Program sayesinde Archicad içerisinde yer alan tüm içerikleri görüntüleyebiliyorsunuz, bu sayede hazırlanmış bir mimari çizimi inceleyebiliyorsunuz. Uygulamanın hem ücretli hem ücretsiz sürümü bulunmaktadır.

2)Planner 5D⚫️

basit mimari çizim programı ücretsiz
basit mimari çizim programı ücretsiz

Platformlar: Mac, Android ve IOS

Türkçe Dil Desteği: Yok

Fiyat: Ücretsiz

Planner 5D programı tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir basit mimari çizim programıdır. Bilgisayarlarda Mac işletim sisteminde de ayrıca programı kullanabiliyorsunuz. Planner 5D programı ile 2 boyutlu mimari tasarımlar yapabilir, isterseniz 3 boyutlu görünümlerini düzenleyebilir, görebilir ve isterseniz görselleştirebilirsiniz.

Mimari çizim anlamında neredeyse tüm temel ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak sizlere sunan bir basit mimari çizim programı diyebiliriz. Planner 5D programını, Türkçe program arayanlar beğenmeyebilirler çünkü programın şimdilik Türkçe dil desteği bulunmuyor

3)Archicad🟣

bina çizme programı
bina çizme programı

Platformlar: Windows, Mac, Android ve IOS

Türkçe Dil Desteği: Yok

Fiyat: Ücretli

Archicad, mimari çizim programları arasında en köklü ve en çok beğenilen programlardan bir tanesidir. Archicad programı ile mimari çizim alanında yapamayacağımız şey yok diyebiliriz. Program hakkında tek tek özellikleri anlatmak istesek, çok fazla uzun bir yazı olur diyebiliriz. Onun yerine merak ediyorsanız başlıktaki bağlantıdan özellikleri inceleyebilir ve isterseniz satın alabilirsiniz.

Mimari çizim programları arasında ilk tüm cihazlarda destek sunan program olduklarını belirtmektedirler.

4)FreeCAD🔵

proje tasarım programı
proje tasarım programı

Platformlar: Windows, Mac, Linux

Türkçe Dil Desteği: Var

Fiyat: Ücretsiz

FreeCAD programı açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olarak sunulan bir tasarım programıdır. FreeCAD programı ile sadece mimari çizimler yapılmıyor, aynı zamanda 3 boyutlu ve 2 boyutlu yapılmak istenen bir çok farklı çizimlerinde yapılmasına imkan sağlayan bir program diyebiliriz. Açık kaynak kodlu olduğu için topluluklar tarafından geliştirilme konusunda destek alan ve bu sayede de her zaman üst düzey performans sunmaya çalışmış bir program oldu diyebiliriz.

5)TAD(The Architect’s Desktop)🔴

proje çizme programı
proje çizme programı

Platformlar: Windows

Türkçe Dil Desteği: Yok

Fiyat: Ücretsiz

TAD programı basit mimari çizim programı listemizdeki beşinci program. TAD programı, FreeCAD programına çok benzemekte aralarındaki en büyük fark TAD programının sadece basit mimari çizim alanına özel oluşturulmuş olması diyebiliriz.

6)Floorplanner⚪️

ücretsiz mimari çizim programları
ücretsiz mimari çizim programları

Platformlar: Windows

Türkçe Dil Desteği: Yok

Fiyat: Hem ücretli hem ücretsiz

Floorplanner programı hem 2D hem de 3D basit mimari çizimler yapabileceğiniz bir programdır. Programın ücretli sürümü de ücretsiz sürümü de bulunuyor. Floorplanner programı ücretsiz sürümünde hazır olarak kullanabileceğiniz 150 bin tane 3D mimari tasarım sunmakta.

7)Sketchbook🟣

inşaat proje çizim programı
inşaat proje çizim programı

Platformlar: Windows, Mac, Android ve IOS

Türkçe Dil Desteği: Yok

Fiyat: Hem ücretli hem ücretsiz

Sketchbook programı aslında bir mimari çizim programı değil, bir çizim programıdır hatta makalemizin başında belirttiğimiz çizim programları makalelerimizi incelediyseniz orada da Sketchbook programını görmüş olabilirsiniz. Autodesk Sketchbook programı o kadar işlevsel bir program ki mimari çizim programına özel olarak oluşturulmamış olsa da mimari çizim için kullanan bir çok kişi bulunuyor.

8)Sweet Home 3D🟢

proje tasarlama programı
proje tasarlama programı

Platformlar: Windows, Mac, Linux

Türkçe Dil Desteği: Yok

Fiyat: Ücretsiz

Sweet Home 3D programı basit mimari çizim programı olarak kullanılabilecek alternatif bir programdır. Türkçe dil desteği bulunmuyor ancak tamamen ücretsiz bir programdır. Arayüz tasarımı çok eski bir program ancak kullanışlılık açısından ücretsiz olduğu için temel olarak işinizi görebilecek bir seviyede bir mimari çizim programı diyebiliriz.

Basit Mimari Çizim Programı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular💭

Türkçe Ücretsiz Ev Çizim Programı Hangisidir?

Ücretsiz ve Türkçe olarak sunulan ev çizim programlarına basit mimari çizim programları denilmektedir. Sitemizde yer alan basit mimari çizim programı makalesinden istediğiniz ev çizim programını kullanabilirsiniz.☑️

Mimarlar hangi çizim programını kullanıyor?

Mimarlar kullanım amaçlarına göre farklı programlar kullanmaktadır ancak mimarların kullandığı programlara da mimari çizim programları denilmektedir. Sitemizde yer alan mimari çizim programları makalesinden programları öğrenebilirsiniz.☑️

Basit mimari çizim programı adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Programlar bağlantısından sitemizdeki benzer içerikleri inceleyebilir, Wikipedia bağlantısından da mimari çizimler hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü best smm panel