En İyi Animasyon Yapma Programları 2023 (25 Program)

En iyi animasyon yapma programları makalemizde sizlere piyasada bulunan hemen hemen tüm animasyon yapma programlarını detaylı bir şekilde anlatarak, kendiniz için en uygun animasyon yapma programını seçmenize yardımcı olmaya çalışacağız. Her animasyon programının öne çıkan özellikleri ve kötü taraflarını sizlere anlatacağız.

Animasyon yapma programları kullanıcılar tarafından Google’da “Ücretsiz animasyon yapma programları” , “Türkçe animasyon yapma programları” , “Animasyon yapma programı” , “Mobil animasyon yapma programı” , “2D animasyon yapma programı” , “Android animasyon yapma programı” , “Online animasyon yapma programı” “PC animasyon yapma programı” , “Ücretsiz Online animasyon yapma sitesi” şeklinde aratılmaktadır. Bizde bu makalemizde sizlere tüm bu aramalara cevap olarak detaylı bir liste sunacağız.

Şimdi sırasıyla en iyi animasyon yapma programları listemizi geçiş yapalım.

En İyi Animasyon Yapma Programları🔸

En iyi animasyon yapma programları listemiz herkese hitap etsin diye hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanabileceğiniz globalde en çok beğenilen animasyon yapma programları, hem 2D animasyon yapma programları hem de 3D animasyon yapma programları içermektedir.

1)Blender🟢

blender animasyon yapma programı
blender animasyon yapma programı

En iyi animasyon yapma programları listemizde ilk sırada sizlere Blender programını anlatmak istedik çünkü hem ücretsiz olması hem de 3D animasyon yapma programları arasından en iyileri arasında yer alması ilginizi çekecektir diye düşünüyoruz.

Blender programı Türkçe dil desteğinin yanında kapsamı ve sunduğu özelikleri sayesinde ücretli olan bir çok 3D animasyon programından daha iyi durumdadır o yüzden globalde de şuan için en çok kullanılan animasyon programı olarak yer almaktadır.

Blender programı için ücretsiz animasyon programları ve ücretsiz animasyon yapma programları arasında ki en iyi programlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

animasyon programları
animasyon programları
FiyatÜcretsiz
Dil DesteğiTürkçe

Blender Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: İntel Core İ3
 • Bellek: 2GB Ram
 • Ekran Kartı: 2GB Ram , OpenGL 4.3
 • Depolama: 500 MB

2)3DS Max🟡

3ds max animasyon programı
3ds max animasyon programı

3DS Max çok kapsamlı ve çok gelişmiş bir animasyon yapma programıdır ancak bu programa hakim olursanız çok iddialı işler ortaya çıkartabilirsiniz. 3D animasyonu konusunda 3DS Max en iyiler arasında yer almaktadır.

Ubisoft’un da bir çok oyununda bu programı kullandığı söyleniyor, kullanım paneli olarak çok karmaşık bir yapıya sahip olmaması ve çok kaliteli olması büyük ilgi odakları toplasa da  ücretsiz bir seçenek arayan dostlarımıza uygun değildir çünkü program ücretli olarak sunulmaktadır.

3DS Max programı için en iyi animasyon yapma programı PC listesi arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

animasyon yapma programları pc
animasyon yapma programları pc
Fiyat34.275 ₺ (Yıllık)
Dil DesteğiEnglish

3DS Max Sistem Gereksinimleri:

 • Bellek: 8 GB Ram
 • Depolama: 9 GB Alan
 • Çok çekirdekli işlemci

3)Maya🟠

maya animasyon programı
maya animasyon programı

3D animasyon yapma programları arasında yer alan Maya programı da 3DS Max programı gibi Autodesk’in çıkardığı bir programdır. Maya’yı kullanan herkesten müthiş yorumlar geliyor ancak tabiki de bu kişiler işlerinde profesyoneller ve programı kullanmayı çok iyi biliyorlar.

Ayrıca Game Of Thrones dizisinin modellemeleri ve Avengers: Endgame filminin modellemeleri Maya programı ile yapılmıştır. Maya programı içinde animasyon yapma programı PC listesi arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

en iyi animasyon yapma programları pc
en iyi animasyon yapma programları pc
Fiyat34.275 ₺ (Yıllık)
Dil DesteğiEnglish

Maya Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11
 • Bellek: 16 GB Ram
 • Depolama: 7 GB Alan

Eğer çizim programlarına da ilginiz var ise sitemizde yer alan 2D çizim programları listemize bakabilirsiniz.

4)Maxon Cinema 4D🔴

ücretsiz animasyon programları
ücretsiz animasyon programları

Maxon Cinema 4D programı , 3D Animasyon yapma işlerine yeni başlayanlar yada ilgisini çekenler için çok iyi bir program arayüzü ve kullanımı oldukça basit. 3D animasyon, özel efekt, karakter modelleme ve render alanında profesyonel olarak da amatör olarak da kullanabileceğiniz güzel bir programdır.

Spiderman filminin bazı sahnelerinin efektleri Maxon Cinema 4D ile yapıldığından adından çok söz ettirdi, ayrıca ücretli olarak kullanılan bir programdır. güncel fiyat listesine aşağıda ki tablodan ulaşabilir, sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz ve aynı zamanda Maxon Cinema 4D nin resmi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Fiyat28869,91 ₺ (Yıllık)
Dil DesteğiEnglish

Maxon Cinema 4D Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11
 • Bellek: 16 GB Ram
 • Ekran Kartı: Nvidia 900 serisi üstü , AMD Radeon RX 400 serisi üstü
YouTube video

5)Toon Boom⚪️

ücretsiz animasyon yapma
ücretsiz animasyon yapma

2D ve 3D en iyi animasyon yapma programları listemizde bu zamana kadar gösterilen programların hepsi 3 boyutlu animasyon programlarıydı demiş olabilirsiniz, şimdi sıradaki programımız olan Toon Boom programı sadece 2D yani 2 boyutlu animasyon yapma programı olarak kullanılmaktadır.

Toon Boom çok popüler bir 2D animasyon programıdır. Yaygın olarak çizgi film yapımında kullanılan bir programdır. Toon Boom size animasyon yaparken bir çok teknik sunar ve seçtiğiniz tekniğe göre kolayca çalışmanıza olanak sağlar. Programın en ilgi çeken özelliği ise birden çok sanal kamera kullanılmasına izin vermesidir bu sayede her açıdan görmenize olanak sağlayacaktır.

Fiyat1001,5 USD (Yıllık)
Dil DesteğiEnglish

Toon Boom Sistem Gereksinimleri:

 • İşlemci: İntel Core i7
 • Bellek: 32 GB Ram
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 ve üstü
 • Depolama: 1GB Alan

6)Synfig Studio⚫️

fotoğraflardan animasyon yapma
fotoğraflardan animasyon yapma

Synfig Studio en iyi 2D animasyon yapma programları arasında yer almaktadır. Açık kaynak kodlu olması sayesinde gönüllü yazılımcılar tarafından sürekli geliştirilmeye açık olan bir programdır. Ücretsiz olsa da açık kaynak kodun verdiği destek sayesinde çok iyi araçlara sahip diyebiliriz ayrıca programda Türkçe Dil desteği bulunmaktadır. Cihazınızı çok zorlamayacak hafif yüklü bir program diyebiliriz.

FiyatÜcretsiz
Dil DesteğiTürkçe

Synfig Studio Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstü
 • İşlemci: İntel Dual Core 2 ve üstü
 • Bellek: 2 GB Ram ve üstü

YouTube video

7)Mixamo🔵

2d animasyon programları
2d animasyon programları

Mixamo , Adobe’nin geliştirdiği ücretsiz 3D modelleme ve animasyon yapma sitesidir, yanlış duymadığınız üzere bir program değil, bir sitedir. Adobe’nin animasyon yapmak için çıkardığı birde Adobe Fuse programı var ancak bu program ücretsiz olarak indirilse de yaptığınız çalışmalara para ödemek zorundasınız bu yüzden Adobe Fuse ile aynı ortamda gelişen Mixamo’yu ücretsiz halde sundular ve kalite olarak da çok iyi bir animasyon yapma sitesi diyebiliriz.

İlk Önce Adobe‘ye kayıt olmanız gerekiyor Mixamo’nun Sitesine giderek te Adobe’ye kayıt olabilirsiniz kayıtınız varsa da giriş yapabilirsiniz. Mixamo‘nun içerisinde çok fazla animasyon bulunmaktadır ve bunlar hazır olarak gelmektedir. İsterseniz bu program ile hem hazır bir model alabilir ve o modeli düzenleyebilip hazır animasyonekleyebilirsiniz.

Ücretsiz olmasına rağmen Adobe Mixamo kesinlikle şans verilmesi gereken bir site olduğunu düşünüyorum. web site olduğu içinde bir sistem gereksinimi de ihtiyaç yoktur.

FiyatÜcretsiz
Dil DesteğiTürkçe

8)Adobe Animate🟤

animasyon yapma programı mobil
animasyon yapma programı mobil

Adobe Animate programı da Adobe şirketi tarafından çıkartılmış bir animasyon programıdır. Adobe Animate programı Adobe’nin direkt olarak animasyon işlerine odaklandığını tam zamanlı programıdır. Hem 2D animasyon programları hem de 3D animasyon programları için kullanılabilir.

Fiyat132,16 ₺ (Aylık)
Dil DesteğiTürkçe

Adobe Animate Sistem Gereksinimleri:

 • İşlemci: Intel Pentium 4 veya Intel Centrino, Intel Xeon ya da Intel Core Duo (veya uyumlu) işlemci (2 GHz ya da daha hızlı işlemci)
 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm V2004, V20H2 ve V21H1
 • RAM: 8 GB RAM (16 GB önerilir)
 • Disk Alanı: Yükleme için 4 GB kullanılabilir sabit disk alanı ve yükleme sırasında ilave boş alan gerekir (kaldırılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • Monitör Çözünürlüğü: 1024×900 ekran (1280×1024 önerilir)
 • GPU: OpenGL sürüm 3.3 veya üzeri (12_0 özellik seviyesi ile DirectX 12 önerilir)

9)VistaCreate🟢

online animasyon yapma
online animasyon yapma

VistaCreate bir grafik tasarım sitesidir. Animasyon programları listemizde özellikle bu siteye yer vermek istedik çünkü VistaCreate sitesi bir grafik tasarım sitesi olduğu için kullanıcılarına hazır animasyon şablonları da sunmaktadır, böylece animasyon yapmak yerine hazır animasyonlar da kullanabilirsiniz.

FiyatÜcretsiz
Dil DesteğiTürkçe

10)PixTeller🟡

ücretsiz animasyon yapma programları
ücretsiz animasyon yapma programları

Pixteller sitesi hem ücretsiz hem de ücretli versiyonlarında kullanıcılarına animasyon videoları yapabilmelerini sağlar, böylece ücretsiz olarak animasyon programı arayanlar için Pixteller alternatif bir site olabilir.

FiyatÜcretsiz&Ücretli
Dil DesteğiEnglish

11)Animatron Studio🟠

türkçe animasyon programları
türkçe animasyon programları

Animatron programı 2d animasyon programı olarak kullanılmaktadır. Animatron ile videolar için animasyon oluşturabilir ve HTML5 animasyonları yapabilirsiniz. Genellikle HTML üzerine animasyon yapmak isteyenler için hizmet sunan bir program diyebiliriz.

FiyatÜcretsiz – Ücretli( Aylık 30 $)
Dil DesteğiEnglish

12)Animaker🔴

animasyon yapma programı pc
animasyon yapma programı pc

Animaker sitesi de animasyonlu videolar oluşturmanızı sağlayan sitelerden bir tanesidir. Hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. 2D animasyonlu videolar oluşturmak istiyorsanız Animaker sitesini kullanabilirsiniz. Online animasyon yapma siteleri arasında ki alternatifler arasında yer almaktadır. Animaker sitesini 2D animasyon yapma sitesi olarak ta kullanabilirsiniz.

FiyatÜcretli – Ücretsiz Planlar Mevcut
Dil DesteğiEnglish

13)Keyshot🟤

animasyon programları nelerdir
animasyon programları nelerdir

Keyshot programının aslında genel kullanım amacı gerçek zamanlı 3 boyutlu görüntüler sunmaktır ancak program ile isterseniz 3 boyutlu animasyonlarda oluşturabiliyorsunuz. 3D animasyon programları oluşturmak için kullanılabilse de hizmet olarak bu sektöre fazla hitap etmediği için çok fazla işlevsellik sağlayamazsınız.

Fiyat1188 USD (Yıllık)
Dil DesteğiEnglish

KeyShot Sistem Gereksinimleri:

 • 4 GB RAM
 • Dört Çekirdekli İşlemci
 • OpenGL 2.0 Özellikli Sistem
 • 1920*1080 Çözünürlük ve Üstü
 • Windows 10 veya 11

14)OpenToonZ⚪️

OpenToonZ programı ücretsiz animasyon programları arasında yer almaktadır. Hem açık kaynak kodlu olması hem de ücretsiz olmasına rağmen animasyon yapımı ile alakalı sunduğu özellikler açısından bir çok kullanıcıyı kendisine çekmeyi başarmış bir programdır. 2D animasyon yapmayı düşünüyorsanız OpenToonZ programını inceleyebilirsiniz.

FiyatÜcretsiz
Dil DesteğiEnglish

OpenToonZ Sistem Gereksinimleri:

 • Intel Core i serisi işlemci
 • Microsoft Windows 7 SP1/8.1/10 (64 bit gereklidir)
 • 4GB veya daha fazla RAM
 • 500 MB veya daha fazla kullanılabilir depolama alanı
 • 1280 x 1024 veya daha yüksek monitör çözünürlüğü

15)Adobe Character Animator⚫️

grafik animasyon programları
grafik animasyon programları

Adobe Character Animator programına listemizde özellikle yer vermek istedik çünkü listemizde animasyon yapma programları için her türe hitap eden programlara yer vermeye çalışıyoruz.

Adobe Character Animator programı grafiksel olarak oluşturduğunuz karakterler için animasyon oluşturmanızı sağlayan bir programdır. Animasyon programları listemizde çoğunluk programlar videolar için animasyon oluşturmaya yaradığından, karakter animasyon programları içinde özellikle bu programa yer vermek istedik.

Fiyat187.62 ₺ (Aylık)
Dil DesteğiTürkçe

Adobe Character Animator Sistem Gereksinimleri:

 • İşlemci: 64 bit destekli çok çekirdekli işlemci
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit) Sürüm 20H2 veya üzeri
 • RAM: 8 GB RAM (16 GB veya üstü önerilir)
 • Disk Alanı: Kurulum için 3 GB kullanılabilir sabit disk alanı; yükleme sırasında ek boş alan gerekir (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • Çözünürlük: 1280×1080 ekran (1920×1080 veya daha büyük önerilir)
 • GPU: DirectX 12 desteği ile GPU’nuz için en son nitelikli grafik sürücüsü

16)ToonApp🟣

telefondan animasyon yapma
telefondan animasyon yapma

ToonApp piyasada fotoğrafı animasyon yapma programı olarak kullanılmaktadır. Hem Android mobil cihazlar için hem de IOS cihazlar için uygulama olarak kullanılan ToonApp programı, fotoğrafları animasyon yapmak için kullanabileceğimiz programlardan bir tanesidir.

FiyatÜcretsiz
Dil DesteğiTürkçe

17)Moho🔵

yeni başlayanlar için animasyon programları
yeni başlayanlar için animasyon programları

Moho hem profesyonel hem de amatör animatörlerin kullanabileceği bir programdır. Moho programı güncel teknoloji ile geliştirilmeye devam ettiği için sağlam animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Fiyat400 $
Dil DesteğiEnglish

Moho Sistem Gereksinimleri:

 • 64 bit işletim sistemi gerekli
 • 2.0 GHz Intel Core i3 veya üstü
 • 4 GB RAM veya üstü
 • 1,6 GB boş sabit disk alanı veya üzeri
 • OpenGL 4.1 destekli grafik kartı gereklidir (1920×1080 önerilir)
YouTube video

18)SideFX🟢

3d animasyon programları
3d animasyon programları

SideFX Houdini programı profesyonel 3D animasyon yapma programları arasında yer almaktadır. Piyasada SideFX oyun, film, TV, donanım gibi bir çok farklı sektörde animasyon hizmeti vermektedir.

FiyatÜcretli/Ücretsiz
Dil DesteğiEnglish

SideFX Sistem Gereksinimleri:

 • 12 GB RAM
 • SSE 4.2 ile Intel veya AMD x64 CPU gereklidir.
 • OpenGL 4.0 uyumlu ekran kartı gereklidir.

19)Unreal Engine 5🟠

3d animasyon yapma programı
3d animasyon yapma programı

Unreal Engine programı aslında bir oyun motorudur ancak Unreal Engine 5 ile piyasaya o kadar iddialı bir giriş yaptı ki, sunduğu özellikler şuan piyasadaki bir çok programdan çok daha ileri seviyede.

Eskiden insanlar ücretsiz diye Blender programında modellemeyi yaptıktan sonra birde animasyonunu hazırlar ve oyun motoruna yüklerdi ancak Unreal Engine 5 oyun motorunun kendi sisteminde sunduğu gerçek zamanlı animasyon özelliği ve animasyon render hızı gibi çok ciddi özellikler sunması sayesinde artık profesyonel animasyon tasarımları blender programında modelleme yaptıktan sonra, animasyonu direkt Unreal Engine 5 oyun motorunda hazırlamayı tercih ediyorlar.

İster sinema sektörü olsun isterseniz de oyun sektörü olsun, eğer profesyonel animasyon yapmayı düşünüyorsanız şuan en ileri teknolojiyi Unreal Engine 5 sunmaktadır ve bunu tamamen ücretsiz sunmaktadır.

Unreal Engine 5 Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 10 v1909 ve üstü sürümler (64-bit)
 • İşlemci: 2,5 GHz ve üstü frekansta çalışan dört çekirdekli Intel ya da AMD işlemci
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran kartı: DirectX 11 ya da 12 uyumlu ekran kartı
 • Depolama: Çekirdek bileşenler 33 GB, diğer içeriklerle birlikte yaklaşık 120 GB
FiyatÜcretsiz
Dil DesteğiTürkçe

Böylece sizlere animasyon yapma programları konusunu detaylı bir şekilde anlatmış olduk. Hem piyasadaki en güncel programları anlattık hem de programların özelliklerini, fiyatlarını ve dil desteklerine dair bilgileri sizlerle paylaşmış olduk.

Ayrıca animasyon programları ile alakalı daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Piyasada bulunan diğer animasyon yapma programları ise şu şekildedir;

 • Adobe Creative Cloud Express
 • PosterMyWall
 • Biteable
 • Canva
 • Easil
 • Pencil2D
 • Powtoon
 • ProCreate
 • Clip Studio Paint
 • CelAction2D

Sitemizde yer alan bazı içeriklerimiz;

Animasyon Yapma Programları ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Animasyon Yapmak için Hangi Program Kullanılır?

Piyasada bir çok farklı animasyon programı bulunmaktadır ve her animasyon programının kendisini öne çıkardığı özellikleri vardır o yüzden net bir şekilde bir program için en iyisidir diyemeyiz ancak sitemizde ki en iyi animasyon programları listemizde ki listeyi inceleyebilirsiniz.

3D Animasyon Hangi Programla Yapılır?

3D animasyon programları arasında hem ücretsiz olması, hem açık kaynaklı olması hem de piyasanın en iyi animasyon programları arasında yer almasından kaynaklı, Blender programını söyleyebiliriz.

En iyi animasyon yapma programları adlı yazımızı okuduğunuz için çok teşekkürler. Programlar bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilirsiniz.

5/5 - (13 votes)

“En İyi Animasyon Yapma Programları 2023 (25 Program)” üzerine 33 yorum

 1. Hiç ücret ödemeden animasyonlar videolar yapmak bu kadar kolay olamazdı. Bu siteden öğrendim çok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  • Evet, animasyon yapma programları açısından kullanıcılara çok kapsamlı bir rehber sunmuş bulunuyoruz.

   Cevapla
 2. Projemi hazırlarken çok faydasını gördüğüm bu sitede hem de ücretsiz olarak animasyon hazırlama programından yararlanma imkânım oldu,yararlanmaya da devam ediyorum , emeğinize sağlık teşekkür ederim.

  Cevapla
 3. Her hangi bir ücret ödemeden çok kolay bir şekilde animasyon yapabilirsiniz ben çok beğendim bı site favorimdir

  Cevapla
  • Listemizde yer alan ücretsiz animasyon programları piyasanın en iyileri arasında yer almakta.

   Cevapla
 4. Gerçekten çok faydalı bir liste olmuş bu sayfadan faydalanmak için sayfayı favorilere ekledim teşekkür ederim

  Cevapla
 5. Çok faydalı bir liste olmuş bu sayfadan faydalanmak için sayfayı favorilerime ekledim teşekkür ederim gerçekten

  Cevapla
 6. Android animasyon yapma programından yararlanmak isterim çok faydalı oldu bilgiler benim için

  Cevapla
 7. Animasyon yapım aşamalarına baktığımda oldukça karmaşık görünüyordu.Ama önerdiğiniz uygulamaları denedikçe işim kolaylaştı.Teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org