En İyi Animasyon Yapma Programları

7 dakika 1 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En iyi animasyon yapma programları listemizde 2 boyutlu ve 3 boyutlu animasyonları en iyi şekilde yapabileceğiniz ücretli/ücretsiz programlar yer almaktadır. Animasyon yapma programları kendi arasında 2D (2 boyutlu) , 3D (3 boyutlu) animasyon yapma programı olarak ayrılmaktadır çünkü animasyon yapma programları genelde iki farklı türde animasyon desteklemek yerine tek bir animasyon türü seçip onda en iyi programı sunmayı hedefliyorlar.

Sizlere en iyi animasyon yapma programları detaylı bir şekilde anlatmadan önce listeyi ücretli veya ücretsiz diye sınıflandırmadığımı belirtmek istiyorum. Bunun yerine ücretli/ücretsiz global de piyasanın en iyi animasyon yapma programlarını listelemek istedik. Ücretsiz olanların indirme linklerini ücretli olanların da fiyatlarını görmek için web sitelerinin fiyat liste kısmının linklerini ayrıca listemize eklemiş bulunmaktayız.

ücretsiz animasyon programları
ücretsiz animasyon programları

En İyi Animasyon Yapma Programları Listesi 🟢

En iyi animasyon yapma programları, hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanabileceğiniz globalde en çok beğenilen animasyon yapma programlarını içermektedir. Listemizdeki programlar arasında yıllardır animasyon yapma programları sıralamasında 1.sırada olmayı başaran program aynı zamanda ücretsiz animasyon programları arasında yer almaktadır.

1)Blender🟩

3d animasyon yapma
3d animasyon yapma

En iyi animasyon yapma programları listemizde ilk sırada sizlere Blender programını anlatmak istedim çünkü hem ücretsiz olması hem de 3D animasyon yapma programları arasından en iyileri arasında yer alması ilginizi çekecektir diye düşünüyoruz.

Blender programı Türkçe dil desteğinin yanında kapsamı ve sunduğu özelikleri sayesinde ücretli olan bir çok 3 boyutlu animasyon programından daha iyi durumdadır o yüzden globalde de şuan için en çok kullanılan animasyon programı olarak yer almaktadır.

Blender programı kullanım olarak biraz karışık gelebilen bir program olsa da çok gelişmiş bir program olması ve ücretsiz olması yüzünden çok büyük bir kitlenin 1 numarası diyebiliriz.

Blender programı o kadar geniş ve kapsamlı bir program ki sadece animasyon programı olarak kullanılmıyor, aynı zamanda piyasanın en iyi 3D modelleme programlarından bir tanesidir.

Blender Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: İntel Core İ3
 • Bellek: 2GB Ram
 • Ekran Kartı: 2GB Ram , OpenGL 4.3
 • Depolama: 500 MB

Blender bağlantısından programı indirebilirsiniz.

2)3DS Max🟦

animasyon yapma
animasyon yapma

3DS MAX çok kapsamlı çok ağır bir animasyon yapma programıdır ancak bu programa hakim olursanız çok iddialı işler ortaya çıkartabilirsiniz. 3D animasyonu konusunda 3DS Max en iyiler arasında yer almaktadır.

Ubisoft’un da bir çok oyununda bu programı kullandığı söyleniyor, kullanım paneli olarak çok karmaşık bir yapıya sahip olmaması ve çok kaliteli olması büyük ilgi odakları toplasa da  ücretsiz bir seçenek arayan dostlarımıza uygun değildir çünkü program ücretli olarak sunulmaktadır.

3DS Max Sistem Gereksinimleri:

 • Bellek: 8 GB Ram
 • Depolama: 9 GB Alan
 • Çok çekirdekli işlemci

3DS Max bağlantısından web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3)MAYA🟪

2d animasyon yapma
2d animasyon yapma

3D animasyon yapma programları arasında yer alan Maya programı da 3DS Max programı gibi Autodesk’in çıkardığı bir programdır. Maya’yı kullanan herkesten müthiş yorumlar geliyor ancak tabiki de bu kişiler işlerinde profesyoneller ve programı kullanmayı çok iyi biliyorlar.

Ayrıca Game Of Thrones dizisinin de modellemelerinin Maya programı ile yapıldığı söyleniyor , Maya Programı da ücretli bir programdır.

Maya Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11
 • Bellek: 16 GB Ram
 • Depolama: 7 GB Alan

Maya bağlantısından web sitesine ulaşabilirsiniz.

Eğer çizim programlarına da ilginiz var ise sitemizde yer alan ücretsiz en iyi çizim programları listemize bakabilirsiniz.

4)Maxon Cinema 4D⬜️

ücretsiz 3d animasyon yapma programı
ücretsiz 3d animasyon yapma programı

Maxon Cinema 4D programı , 3D Animasyon yapma işlerine yeni başlayanlar yada ilgisini çekenler için çok iyi bir program arayüzü ve kullanımı oldukça basit. 3D animasyon, özel efekt, karakter modelleme ve render alanında profesyonel olarak da amatör olarak da kullanabileceğiniz güzel bir programdır.

Spiderman filminin bazı sahnelerinin efektleri Maxon Cinema 4D ile yapıldığından adından çok söz ettirdi, ayrıca ücretli olarak kullanılan bir programdır. güncel fiyat listesine aşağıda ki linkten ulaşabilir Sistem gereksinimlerine bakabilir ve aynı zamanda Maxon Cinema 4D nin Resmi Tanıtım Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Maxon Cinema 4D Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11
 • Bellek: 16 GB Ram
 • Ekran Kartı: Nvidia 900 serisi üstü , AMD Radeon RX 400 serisi üstü

Maxon Cinema 4D bağlantısından web sitesine ulaşabilirsiniz.

5)Toon Boom🟫

animasyon yapma programı türkçe ücretsiz
animasyon yapma programı türkçe ücretsiz

2D ve 3D en iyi animasyon yapma programları listemizin bu zamanına kadar gösterilen programların hepsi 3 boyutlu animasyon programlarıydı demiş olabilirsiniz, şimdi sıradaki programımız olan Toon Boom programı sadece 2D yani 2 boyutlu animasyon yapma programı olarak kullanılmaktadır.

Toon Boom çok popüler bir 2D animasyon programıdır. Yaygın olarak çizgi film yapımında kullanılan bir programdır. Toon Boom size animasyon yaparken bir çok teknik sunar ve seçtiğiniz tekniğe göre kolayca çalışmanıza olanak sağlar. Programın en ilgi çeken özelliği ise birden çok sanal kamera kullanılmasına izin vermesidir bu sayede her açıdan görmenize olanak sağlayacaktır.

Toon Boom Sistem Gereksinimleri:

 • İşlemci: İntel Core i7
 • Bellek: 32 GB Ram
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 ve üstü
 • Depolama: 1GB Alan

Toon Boom bağlantısından web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

6)Synfig Studio🟥

animasyon yapma programı mobil
animasyon yapma programı mobil

Synfig Studio en iyi 2D animasyon yapma programları arasında yer almaktadır. Açık kaynak kodlu olması sayesinde gönüllü yazılımcılar tarafından sürekli geliştirilmeye açık olan bir programdır. Ücretsiz olsa da açık kaynak kodun verdiği destek sayesinde çok iyi araçlara sahip diyebiliriz ayrıca programda Türkçe Dil desteği bulunmaktadır. Cihazınızı çok zorlamayacak hafif yüklü bir program diyebiliriz.

Synfig Studio Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstü
 • İşlemci: İntel Dual Core 2 ve üstü
 • Bellek: 2 GB Ram ve üstü

Synfig Studio bağlantısından programın indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

7)Mixamo🟧

animasyon yapma programları isimleri
animasyon yapma programları isimleri

Mixamo , Adobe’nin geliştirdiği ücretsiz 3D modelleme ve animasyon yapma sitesidir, yanlış duymadığınız üzere bir program değil bir sitedir. Adobe’nin animasyon yapmak için çıkardığı birde Adobe Fuse programı var ancak bu program ücretsiz olarak indirilse de yaptığınız çalışmalara para ödemek zorundasınız bu yüzden Adobe Fuse ile aynı ortamda gelişen Mixamo’yu ücretsiz halde sundular ve kalite olarak da çok iyi bir animasyon yapma sitesi diyebiliriz.

İlk Önce Adobe‘ye kayıt olmanız gerekiyor Mixamo’nun Sitesine giderek te Adobe’ye kayıt olabilirsiniz kayıtınız varsa da giriş yapabilirsiniz. Mixamo‘nun içerisinde çok fazla animasyon bulunmaktadır ve bunlar hazır olarak gelmektedir. İsterseniz bu program ile hem hazır bir model alabilir ve o modeli düzenleyebilip hazır animasyon ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz olmasına rağmen Adobe Mixamo kesinlikle şans verilmesi gereken bir site olduğunu düşünüyorum. web site olduğu içinde bir sistem gereksinimi de ihtiyaç yoktur.

Mixamo bağlantısından siteye ulaşabilirsiniz.

Animasyon Yapma Programları ile Alakalı Sık Sorulan Sorular 📢

En İyi Animasyon Programı Hangisi?💬

Piyasada bir çok farklı animasyon programı bulunmaktadır ve her animasyon programının kendisini öne çıkardığı özellikleri vardır o yüzden net bir şekilde bir program için en iyisidir diyemeyiz ancak sitemizde ki en iyi animasyon programları listemizde ki listeyi inceleyebilirsiniz.✔️

Animasyon Nasıl Yapılır Ücretsiz?💬

Ücretsiz olarak kullanılabilen animasyon yapma programları bulunmaktadır, bu programları kullanarak ücretsiz bir şekilde animasyonlar oluşturabilirsiniz.✔️

3D Animasyon Filmi Nasıl Yapılır?💬

3D bir animasyon filmi oluşturabilmek için her şeyden önce çok iyi bir 3D animasyon programı ve çok iyi bir ekibe sahip olmanız gereklidir.✔️

Animasyon için hangi program kullanılır?💬

2D ve 3D en iyi animasyon yapma programları listemizdeki tüm programları kullanarak animasyon yapabilirsiniz.✔️

3D Animasyon Nasıl Yapılır?💬

3D animasyon yapma programlarını kullanarak 3D animasyonlar oluşturabilirsiniz.✔️

2D ve 3D en iyi animasyon yapma programları adlı yazımızı okuduğunuz için çok teşekkürler. Programlar bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilirsiniz. Wikipedia bağlantısından da animasyonlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü