Animasyon Yapma Programları 2021

animasyon-yapma-programlari
Abone Ol 

Animasyon Yapma Programları 2021. Bu yazımızda sizlere güncel kullanılan trendlerde olan popüler iddialı Animasyon yapma Programlarını anlattık anlattığımız çoğu programlar aynı zamanda Modelleme yapmak içinde kullanılıyor.

Ücretli veya Ücretsiz diye sınıflandırmadım hepsini anlattım ücretsiz olanların indirme linkini Ücret olanların da Fiyatlarını görmek için Websiteleri’nin fiyat liste kısmının linklerini koydum.

Bu yılın en iddialı ve en yeni Browserlarını incelediğim yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

animasyon-yapma
animasyon-yapma

Blender

blender-logo
blender-logo

Bazılarınızın aklına mutfak robotu olan Blender gelmiş olabilir 🙂 ancak bu program olan Blender 🙂 Blender Programı Ücretsiz olarak sunulmuş olup gayet kullanışlı bir Programdır ve 3 Boyutlu Animasyon yapmanızı sağlar.

Bu Program ile bir film , bir oyun , bir modelleme yapanlar mevcut ancak kullanım olarak birazcık karışık gelebilen bir program olsa da çok gelişmiş bir program olması ve ücretsiz olması yüzünden çok büyük bir kitlenin 1 numarası diyebiliriz. Aşağından kendi Web Sitelerine giderek indirebilir ve sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Blender programını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.Blender Sistem Gereksinimlerini buradaki bağlantıya giderek öğrenebilirsiniz.

 

3DS Max

3ds-max-logo
3ds-max-logo

3DS MAX çok kapsamlı çok ağır bir animasyon yapma Programıdır ancak bu programa hakim olursanız çok iddialı şeyler ortaya çıkartabilirsiniz.

3D Animasyon konusunda oldukça iyiler.Ubisoftun da birçok oyununda bu programı kullandığı söyleniyor. Kullanım paneli olarak çok karmaşık bir yapıya sahip olmaması ve çok kaliteli olması büyük ilgi odakları toplasa da  ücretsiz bir seçenek arayan dostlarımıza uygun değildir çünkü program ücretli buradan sitelerine giderek güncel fiyat listelerini görebilir ve sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

3DS MAX programının İnternet Sitesine gitmek için buraya tıklayın. Sistem gereksinimlerini öğrenmek istiyorsanız da buradaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

MAYA

maya-logo
maya-logo

Maya programı da 3DS Max programı gibi Autodesk’in çıkardığı bir program Maya’yı kullanan herkesten müthiş yorumlar geliyor ancak tabikide bu kişiler işlerinde profesyoneller ve programı kullanmayı çok iyi biliyorlar.

Ayrıca Game Of Thrones dizisininde modellemeleri’nin Maya Programı ile yapıldığı söyleniyor ve MAYA programı da 3 Boyutlu Animasyon yapmanız içindir.Maya Programı da ücretli bir programdır güncel fiyat listesine aşağıdan ulaşabilir ve sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Maya Programının İnternet Sitesine buradaki bağlantıdan gidebilirsiniz. Maya Programının Sistem gereksinimlerine buradaki bağlantıdan bakabilirsiniz.

MAXON CINEMA 4D

maxon-cinema-logo
maxon-cinema-logo

Maxon Cinema 4D programı 3D Animasyona yeni başlayanlar yada ilgisini çekenler için çok iyi bir program arayüzü ve kullanımı oldukça basit. 3D animasyon, özel efekt, karakter modelleme ve render alanında profesyonel olarak da amatör olarak da kullanabileceğiniz güzel bir program.

Spiderman Filminin bazı sahnelerinin efektleri Maxon Cinema 4D ile yapıldığından adından çok söz ettirdi. Ücretli olarak kullanılan bir program güncel fiyat listesine aşağıda ki linkten ulaşabilir Sistem gereksinimlerine bakabilir ve aynı zamanda Maxon Cinema 4D nin Resmi Tanıtım Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Cinema 4D Programının İnternet Sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Sistem Gereksinimlerini buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Toon Boom

toon-boom-logo
toon-boom-logo

Tony Boom çok popüler bir 2D Animasyon Programıdır.Yaygın olarak Çizgi Film yapımında kullanılan bir programdır.Tony Boom size Animasyon yaparken birçok teknik sunar ve seçtiğiniz tekniğe göre kolayca çalışmanıza olanak sağlar. Programın en ilgi çeken özelliği ise birden çok sanal kamera kullanılmasına izin vermesidir bu sayede her açıdan görmenize olanak sağlayacaktır.

Tony Boom Programı dudak hareketlerini ve sesinizi otomatik algılayarak senkronize edebiliyor.Program ücretli bir program Güncel Fiyat listesinin linkini , Sistem Gereksinimlerinin linkini aşağıdan bulabilirsiniz. Ayrıca 21 günlük ücretsiz deneme imkanı da sunmaktadır onun linkini de aşağıda Demo adı altında verdim.

Toon Boom Sitesine buradan gidebilirsiniz. Sistem gereksinimlerine de buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Synfig Studio

Synfig-Studio-Logo
Synfig-Studio-Logo

Synfig Studio açık kaynak kodlu ücretsiz 2D Animasyon yapma programıdır. Açık kaynak kodlu olması sayesinde gönüllü yazılımcılar tarafından sürekli geliştirilmeye açık olan bir programdır.Ücretsiz olsa da açık kaynak kodun verdiği destek sayesinde çok iyi araçlara sahip olan bir programdır.

Programda Türkçe Dil desteği bulunmaktadır.Aşağıdan programın İndirme linkini bulabilirsiniz ayrıca Resmi Tanıtım Videolarını da izleyebilirsiniz. Programın Sistem gereksinimleri kısmını bulamadım böyle bir durum olduğuna göre Cihazınızı çok zorlamayacak hafif yüklü bir Program olduğunu düşünüyorum.

İndirmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Mixamo

mixamo-logo
mixamo-logo

Mixamo , Adobe’nin geliştirdiği ücretsiz 3D Modelleme ve Animasyon yapma sitesidir.Yanlış duymadığınız üzere bir Program değil Sitedir. Adobe’nin animasyon yapmak için çıkardığı birde Adobe Fuse programı vardır bu program Ücretsiz olarak indirilsede yaptığınız çalışmalara para ödemek zorundasınız ancak Adobe Fuse ile aynı ortamda gelişen Mixamo’yu ücretsiz halde sundular ve kalite olarak da çok iyi bir animasyon yapma site olarak gösterebiliriz.

İlk Önce Adobe‘ye kayıt olmanız gerekiyor Mixamo’nun Sitesine giderekte Adobe’ye kayıt olabilirsiniz kayıtınız varsa da giriş yapabilirsiniz. Mixamo‘nun içerisinde çok fazla animasyon bulunmaktadır ve bunlar hazır olarak gelmektedir.İsterseniz bu program ile hem Hazır bir Model alabilir ve o Modeli düzenleyebilip hazır Animasyon ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz olmasına rağmen Adobe Mixamo kesinlikle şans verilmesi gereken bir site olduğunu düşünüyorum. Website olduğu içinde bir sistem gereksinimi de ihtiyaç yoktur.

Mixamo sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Animasyon Yapma Programları 2021 adlı yazımı okuduğunuz için çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir