Remote Play Together Nedir

remote-play-together-nedir
Abone Ol 

Remote Play Together Nedir. Steam 2019 un sonlarına doğru aniden Remote Play Together adı altında bir sistem duyurdu. Peki bu sistem nedir , ne işe yarar detaylıca sizlere bunu anlatayım.

remote-play
remote-play

Remote Play Together Nedir

Remote Play Steam Kullanıcılarının kullanabileceği bir sistem. Steam Kullancısı olan bir Oyunsever Kütüphanesinde bulunmayan bir Oyunu Arkadaşı aracılığıyla oynayabiliyor ve bu olay ücretsiz.

Remote Play Together Uygulaması ayrıca Bilgisayarınızın kaldırmadığı bir Oyunu da sorunsuz oynayabilmenize olanak sağlıyor. Peki bunlar nasıl oluyor? Şimdi bu işin mantıksal kısmını anlatayım.

Öncelikle bu Sistemi kullanabilmeniz için  Steam kullanan bir arkadaşınızın olması lazım 🙂 Steam de Remote Play Together Sistemini destekleyen çok oyunculu bir oyunu İnternetiniz sayesinde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Yani bu Sistemi sorunsuz kullanabilmeniz için iki tarafında İnterneti iyi olmalı!

Remote Play Together Teknolojisini destekleyen oyunları  görmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

 

Remote Play Together Nasıl Çalışır

İlk Önce Remote Play Together’ın desteklediği bir Oyuna girin yukarıda hangi oyunları desteklediğini gösteren sayfanın linkini paylaşmıştık. Ardından beraber oynamak istediğin arkadaş veya arkadaşları davet edin. Örnek olarak aşağıdaki Resim’e bakınız.

remote play_gif
remote play_gif

Davet gönderdiğiniz arkadaşınız kabul ettiği an ikinizde aynı anda aynı oyunda olmuş olacaksınız. Arkadaşınız oyunu oynarken Sizin Bilgisayarınızın Sistemini kullanacak ona sadece iyi bir İnternet yetmekte.

NOT: Oyun esnasında oyunun ses seviyesini ve ses seçeneklerini değiştirebilir ayrıca oyuncuların klavye ve farenize olan erişimlerini yönetebilirsiniz.

remote-play-ses
remote-play-ses

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz üzere Arkadaşlarınızla Remote Play sistemi ile oyuna girdiğiniz anda Oyuna Sahip olan kişinin sadece karşısına böyle bir ekran çıkacak. Bu ekranda Arkadaşlarınızın Sesini ayarlayabilir Oyundaki Hangi donanımları kullanacağını seçebilirsiniz.

Örnek olarak Klavye ,Mouse , Oyun konsolu. Shared İnput yazan kısmında altındaki simgelerden bu olayı gerçekleştiriyorsunuz.

Remote Play Together Teknolojisi temelde bu şekilde çalışmaktadır. Umarım anlaşılır bir yazı olmuştur. Remote Play Together Nedir adlı yazımı okuduğunuz için çok teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir