stadia-uygulaması-nedir

Google Stadia

Google Stadia. Google’dan Oyun Sektörüne Ciddi Hamle. Stadia. Her sene düzenlenen GDO yani “Game Developers Conference” bu yıl değişik bir konuya dahil oldu.Oyun Sektörüne Google’ında gireceğini söyleyen bizlerden sonra ve yine zamanında yazdığımız bir olay gerçekleşmeye başlıyor…

stadia-uygulaması
stadia-uygulaması

Google bu yılki konferansta konuşmacı olarak katılarak Stadia uygulamasını duyurdu ve tanıttı.

STADİA UYGULAMASI NEDİR?

Stadia piyasada ki tüm Oyunları donanım problemi yaşamadan oynamanıza sağlayamayı hedefleyen bir  uygulama. İnternet Altyapınızı kullanarak Donanımsal özelliklerden sizi kurtarmayı amaçlayan bu sistem güçlü İnternet’in dışında abonelik tarzında düzenli ödemeniz gereken ödemeler dışında birşey istememekte.

STADİA UYGULAMASININ AMACI NEDİR

Stadia Uygulaması Oyunseverler’in Oyun oynamak için güçlü donanım problemlerini ortadan kaldırmak için ortaya çıkmış olan bir servistir. Google tarafından geliştirilen bu servis sayesinde Tablet ,Bilgisayar ve Telefonlar da oynayacağınız oyunlar için donanım problemi ortadan kalkacak.

Biz böyle bir servisin gelmesine şaşırmadık çünkü biz Colaker Net olarak böyle bir uygulama’nın geleceğine dair bir yazı paylaşmıştık o yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Google’ın bu yeni duyurduğu servisi Oyunseverlerin hemen hemen hepsini heyecanlandırırken bir yandan da bu servisinin ücreti’nin ne kadar olacağı merak konusu şuan için çok daha yeni açıklanan bir servis olduğu için bir fiyat konulmuş değil konulduğu anda da bu yazı da güncelleme yapılacaktır!

Stadia uygulaması ilk olarak Amerika’da kullanılmaya başlayacak olup sonrasında Web sitelerinde duyurdukları ülkelerden başlayarak tüm Dünya’da yayınlamayı hedefliyorlar.

Ülkeleri görmek için Stadia’nın Web sitesi’ne buradan ulaşabilirsiniz. Bu servisi şuan için Türkiye de kullanılabilir bir durumda değil zaten bu servis İnternet altyapısının çok iyi olmasını gerektiren bir servis olmasından dolayı Türkiye’de olsa da  kullanılabilecek İnternet’e sahip kişi sayısının pek fazla olmadığı kanaatindeyim.

Google Stadia adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.