Faceit Nedir? CS GO Faceit Kapsamlı Rehber

10 dakika 11 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Faceit Nedir? CS GO Faceit kapsamlı rehber. Oyun sever insanlar için günlük hayatta seveceği tarzda oyunlar oynamak çok önemlidir, Özellikle sevilen oyun tarzı multiplayer bir FPS shooter oyunu ise bu tür oyunlarda hile kullanan oyuncuların olmaması çok önemlidir çünkü sadece bir kişinin hile olması hile olmayan diğer oyuncuların belki de keyiflerinin gün boyu kaçmasına sebep olabilir. Hile kullanımı multiplayer oyunların aslında genel bir sorunu olsa da kimse oynadığı oyunda bir başkasının hile kullanmasını istemez.

Faceit programı ile en çok CS GO oyunu oynandığı için genel olarak oyun severler CS GO oyunundan dolayı Faceit programını adını duymaktadırlar ancak bir çok farklı multiplayer oyun için faceit programı kullanılabilmektedir.

Faceit Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Faceit nedir sorusuna cevap vermek gerekirse online oyunların genelinde yaşanan sorunları önleme mekanizması ile engelleyen ve oyunseverlere istediği tarzda eşit ve adaletli oyun oynanılmasını sağlamayı amaçlayan bir ekosistemdir. CS GO oyununu neden Faceit programı üzerinden oynamalısınız? Faceit’in avantajı nelerdir? önce size bunlardan bahsetmek istiyorum.

CS GO İçin Faceit Avantajları:

 • 128 bit sunucu desteği. (bu sayede oyun içerisindeki savaş esnasında mermim karşı tarafa ulaşmadı şeklinde sorunlar yaşamayacaksınız.)
 • Özel anti hile sistemi kısa adıyla faceit ac. (Anti hile sistemi sayesinde hilesiz oyun oynamak isteyen kullanıcılar oluşturulmuş bir özellik.)
 • Faceit ile para kazanma (Bu konu ile alakalı ayrı bir makalemiz olacaktır.)
 • Daha bilinçli ve tecrübeli oyuncular.

Şimdi Faceit nasıl kullanılır? bundan bahsedelim. Öncelikle aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Faceit programını indirin;

https://www.faceit.com/tr/r/3OHjbA

Ardından uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza giriş yap, üye ol sayfası gelecektir.

faceit nedir
faceit nedir

Üye olma işlemi tamamlandıktan sonra Faceit programına giriş yapın. Ardından karşınıza Faceit ana sayfası çıkacaktır.

cs-go-faceit-nedir
cs go faceit nedir

Şimdi yukarıdaki resimde sol üstte Oyunlar bölümünde bir çok oyunun olduğunu görüyorsanız, orada gördüğünüz oyunlar benim sahip olduğum ve faceit üzerinden oynadığım oyunları göstermektedir yani siz giriş yaptığınız bu kısımda hiç oyun olmayacaktır, sadece okla gösterdiğim “Oyun Ekle” kısmı olacaktır.

Oyun ekle butonundan Faceit programında oynamak istediğiniz oyunları eklemeniz gerekmektedir. Oyunları ekledikten sonra da bir oyuna girebilmeniz için yine resimde sol altta gördüğünüz Hile Önleme kısmının aktif olması gerekmektedir.

Hile Önleme tuşuna ilk tıkladığınızda indir veya kullan şeklinde 2 seçenek çıkacaktır, siz ilk kez Faceit kullanıyorsanız yada hile önleme programını indirmediyseniz indir tuşuna tıklamanız gerekmektedir. İndirme işlemi bittikten sonra bir oyuna girmeden önce yine “Hile Önleme” butonuna tıklayıp kullan tuşuna tıklamanız gerekmektedir. Hile Önleme aktif olduktan sonra istediğiniz oyuna girebilirsiniz.

Eğer ücretsiz versiyon kullanacaksanız ve ücretsiz sunucularda oynayacaksanız hile önlemenin aktif olmama şartı olan özel oyunlarda bulunmakta, örnek vermek gerekirse CS GO 5 vs 5 ranked turnuvasında kullanmadan oynayabiliyorsunuz ancak premium olan versiyonunda da zorunlu.

Not: Hile Önleme programını ilk indirdiğinizde bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyebilir.

Oyuna girdikten sonra “ALT+X” kombinasyonlarına tıkladığınızda artık oyun içerisinde Faceit programını çalıştırmış olacaksınız yani oyun aktif iken Faceit programını kullanmanız için ekran geçişi yapmanız gerek yoktur.

CS GO Faceit Nedir?

Şimdi de CS GO Faceit Nedir? sorumuza cevap verelim. Şimdi temel olarak Faceit sisteminin online rekabetçi maçlarda kendi hile koruma sistemi sayesinde oyunlarda ki hileleri yok etmeyi amaçladığını, oyunlarda 128 bit sunucuları desteklediğini bahsettik.

Genelde çoğu oyuncu Faceit sistemini Counter Strike Global Offensive oyunu yani kısa adıyla CS GO oyunundan bilmektedir çünkü Faceit sistemine üye olan oyuncuların çok büyük bir oranı sadece CS GO oyunu için Faceit sistemini kullanmaktadır, bununda başlıca sebepleri var tabiki ancak ilk başta dediğimiz gibi Faceit sisteminde bir çok farklı oyun oynanabilmektedir.

Şimdi sizlere başka yerde duyamayacağınız CS GO Faceit sistemine özel kurallardan bahsedeceğim;

CS GO Faceit Farklılıkları:

 • Steam üzerinden CS GO oynadığınızda 64 bit sunucular üzerinden oynarken, Faceit üzerinden CS GO oynadığınızda 128 bit sunucular üzerinden oynuyor olacaksınız. Bu sayede pinginiz normal CS GO oyununa göre daha düşük olacaktır.
 • Steam CS GO versiyonunda bir oyuna girerken sadece harita seçebiliyorsunuz ancak Faceit CS GO oyununda sunucuda seçebiliyorsunuz. (Ücretsiz hesapta sadece Almanya sunucusu, Premium hesapta ise bir çok sunucu seçeneği bulunmaktadır.)
 • Eğer yeni bir CS GO oyuncusu değilseniz Steam CS GO versiyonunda ne kadar çok hile kullanan olduğunu fark etmiş olabilirsiniz, Faceit CS GO versiyonu sayesinde hile oranları daha düşük oluyor ancak baştan uyarayım Faceit CS GO’ da genelde tecrübeli oyuncular bulunmaktadır yani Steam CS GO versiyonunda yer alan silver ranklardaki rakipleri unutun diyebilirim.
 • Faceit CS GO eşleştirmeleri için ELO adında bir puan bulunmaktadır ve ELO puanınıza göre Faceit CS GO oyunu için 1-10 arasında size bir rank vermektedir. Rankınız ve Elo puanınıza göre de sizi yeni rakiplerle eşleştirmektedir, Steam CS GO versiyonunda ise sadece rankınız ve gizli tutulan puanınız hesaba alınmaktadır.

Faceit Ücretsiz Hesap Ve Faceit Premium Hesap Arasındaki Farklar Nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki premium hesap paketi satın aldığınızda tüm oyunlar için premium özelliğe sahip oluyorsunuz, yani sadece CS GO oyununa özel bir durum değildir. Öncelikle Faceit ücretsiz hesap ve Faceit premium hesap arasındaki farkları anlatmadan önce fiyatları sizlere göstermek istiyorum;

faceit-fiyatlari
faceit fiyatları

Ben Faceit programında şimdilik aylık paketi kullanıyorum. Aylık paket 49.99 TL olarak gözüküyor ancak gösterilen fiyatların hiçbirine kdv dahil değildir. Ben aylık paketi satın almak istediğimde yanlış hatırlamıyorsam 60 TL gibi bir ücret ödemiştim. 1 yıllık paket en avantajlı pakettir aylık 35 TL’ye gelmektedir(kdv hariç) ancak 1 senelik ücreti peşin ödemek gerekiyor bunun içinde.

Şimdi sırasıyla sizlere CS GO Faceit ücretsiz ve premium planlar arasındaki farklardan bahsetmek istiyorum;

 • Ücretsiz versiyonda bir maça gireceğiniz zaman rakipleriniz ve sizin anti hile programını açmanız zorunlu tutulmuyor, yani bir rakibiniz isterse anti hile programını açmadan ücretsiz bir maçta oynayabilir. Premium versiyonu satın aldığınızda ise premium üyelerin sadece oynayabildiği maçlar açılıyor ve o maçlarda anti hile zorunlu tutuluyor.
 • Premium üyeler için her ay Faceit puanı kazanabilmeleri için görevler veriliyor. Bu görevleri tamamladığınızda Faceit mağazasından puanınızın yettiği ürünü puanlarınızla satın alabiliyorsunuz.
 • Faceit sisteminde lig bölümü bulunmaktadır ve bu lig sıralamaları günlük, haftalık ve aylık şeklinde ayrılmaktadır, Premium versiyonda lig sistemine dahil oluyorsunuz ve bahsettiğim liglerin herhangi birinde ilk 5’e girdiğinizde aldığınız sıralamaya göre ekstradan Faceit puanları veriliyor ancak ücretsiz versiyonda erişemiyorsunuz.
 • Faceit sisteminde CS GO oyunu için Türkiye saati ile her akşam turnuvalar düzenleniyor. Ücretsiz turnuvaların Faceit puanların hem daha düşük, hem de ücretsiz olduğu için çok daha fazla talep görüyor. Premium turnuvalar bu konuda çok daha rahat.
 • Premium versiyonda oyun içi ELO puanı almanızı ve gelişmiş istatistiklerinizi inceleme fırsatı da sunuluyor.

daha bir çok fark bulunsa da benim en çok dikkatimi çeken farklar bunlar diyebilirim. Faceit programını incelediğim kadarıyla eğer görevleri kaçırmadan düzgün bir şekilde yaparsanız ödediğiniz ücretin hayli fazlası değerinde mağazasından Faceit puanı ile skinler alabiliyorsunuz.

Faceit AC İndirme Nedir? Ne İşe Yarar?

Faceit AC’nin açılımı anti cheat anlamına gelmektedir yani Türkçe anlamıyla hile koruma programıdır. Faceit sisteminde özellikle premium bir maça girecekseniz anti hile programı açık olmadan asla bir maça giremezsiniz bu yüzden bir maça girmeden önce anti hilenizin açık olması gerekmektedir.

Faceit AC maçlarda hile yapılmamasını sağlamaya çalışmakta ve düzgün bir maç geçme için sürekli güncellenmektedir ancak her zaman sorunsuz çalışıyor diyemiyorum.

Faceit İle Hangi Oyunlar Oynanabiliyor?

Faceit programını çoğu oyun sever CS GO ile biliyor ve tanıyor ve hala bir çok oyuncu ne yazık ki Faceit programı ile başka oyunlar oynanabildiğinin farkında bile değiller. Faceit sistemi üzerinden;

 • CS: GO
 • CS: DZ
 • WOT EU
 • Warface
 • Magic Arena
 • Clash Royale
 • Brawl Stars
 • Heartstone
 • Halo MCC
 • LOL
 • Smite
 • Battalion
 • Dota 2
 • Halo İnfinite
 • LOL: Wild Rift
 • PUBG Mobile
 • Krunker
 • Halo 5 XBOX
 • Valorant
 • NHL 20
 • Rainbow 6S
 • Team Fortress 2
 • Rocket League
 • PUBG

oyunlarını oynayabilirsiniz. Bir çok farklı oyun oynanabilse de genellikle LOL, CS:GO, Valorant ve Rainbow 6S ve PUBG oyunu oynanmakta diyebilirim, bu arada sitemizde PUBG FPS arttırma adlı makalemizde bulunmaktadır, bildiğiniz üzere PUBG artık ücretsiz olarak bilgisayarlarda da oynanabiliyor.

Bilgisayarınızdan PUBG oyunu için en iyi FPS değerini nasıl alacağınızı da merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın, bağlantı yeni sekmede açılacaktır, siz bu makaleyi okur, bitirir ardından PUBG FPS arttırma makalemizi okursunuz. PUBG FPS Arttırma bağlantısına üzerinden makalemize erişebilirsiniz.

Faceit Level Sistemi Hakkında Tüm Bilgiler

Faceit nedir? sorusunu artık temel anlamda cevapladıktan sonra şimdi de Faceit içerisinde yer alan level sisteminden bahsedelim. Faceit uygulamasında her rekabetçi oyun için level sistemi bulunmaktadır. Bu level sistemi genelde 1-10 arasındadır ve oynadığınız ilk 3 oyun sonrasında Faceit programı size otomatik bir level belirler.

Galibiyet aldıkça level’iniz yükselebilir veya düşebilir. Bu şekilde bir maç eleştirmesinde size ait olan level ve elo puanı dikkate alınmaktadır. Eğer premium pakete sahipseniz leveliniz ne kadar yüksek ise, o kadar yüksek bir lig te yarışırsınız ve eğer dereceye girerseniz de ödül olarak verilen Faceit puanınızda bir o kadar yüksek oluyor diyebilirim. Faceit programında her oynadığınız oyunda farklı bir level’e ve farklı bir elo puanına sahip olursunuz.

Faceit Elo Sistemi Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Bir önceki başlıkta sizlere level sistemini anlatmıştım. İşte bu level sistemindeki level’inizi elo puanınız belirler. Level sistemlerinde ranklarınız, elo puanını da başarı seviyeniz şeklinde düşünebilirsiniz. Oynadığınız oyunlardaki her galibiyetinizde 25 elo puanı alırsınız, aynı şekilde her kaybettiğiniz oyun için 25 puan kaybedersiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

CS:GO Faceit Ne Demek?

Faceit sisteminde oynadığınızda CS:GO oyununa CS:GO Faceit denilmektedir.

Faceit Ne İşe Yarar?

Faceit sistemini bir çok farklı amaç için kullanan oyunsever olsa da temel özelliğinin anti hile özelliği olmasıdır.

Faceit Ücretli Mi?

Hayır, Faceit ücretsizdir ancak isterseniz hesabınızı premium hesaba yükselterek birçok avantaj kazanabilirsiniz.

Faceit Rank Etkiliyor Mu?

Hayır, Faceit üzerinden oynayacağınız hiçbir rekabetçi maç sizin Steam üzerindeki rankınızı etkilemez.

Vac Banlı Hesapla Faceit Girilir Mi?

Hayır, Eğer steamde hesabınız vac ban yemiş ise, Faceit ile oyun oynayamazsınız.

Artık Faceit nedir? sorusuna ve merak edilen bir çok konuya açıklık getirmiş bulunmaktayız. Sizlere en detaylı şekilde Faceit programını anlatmaya çalıştım, hala aklınızda kalan bir soru veya merak ettiğiniz bir konu varsa da sayfanın altındaki yorumlar bölümünden sorularınızı bana yöneltebilirsiniz. Faceit nedir? adlı makalemizi de bitirmiş bulunmaktayız.

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü