Epic Games Bağımsız Geliştiricilere Kapılarını Açtı

Epic-Games-Bağımsız-Geliştiricilere-Kapılarını-Açtı-resmi

Epic Games Bağımsız Geliştiricilere Kapılarını Açtı. Epic Games Bağımsız Geliştirici. Bildiğiniz üzere yakın bir zamanda Epic Games,  Epic Games Store  adında bir Mağaza açmıştı.

-Reklam-

Epic-Games-Store-Bağımsız-Geliştirici-resmi

Epic-Games-Store-Bağımsız-Geliştirici-resmi

Epic Games Store Mağazasında ilk açıldığından bu yana Bağımsız Geliştiricilerin Oyunlarını da yayınlayacaklarını hatta bu Oyunlarında ne kadarlık pay kısmı Oyun Yapımcısı’na ne kadarlık kısmı Epic Games Store’a kalıcak diye bir yüzdelik dilimde yayınlamışlardı. Bu yüzdelik dilimleri de aşağıda görebilirsiniz.

-Reklam-

Epic-Pay-oranları-resmi

Epic-Pay-oranları-resmi

Epic Games Store Mağazası açıldığından bu yana Mağazasında yayınladığı Oyunları kendileri bizzat seçti yani Oyun Yapımcıları istese de Epic Games Store’a Oyunları’nı ekleyemiyorlardı çünkü öyle bir başvuru sayfası bulunmamaktaydı.

Epic Games Store Bağımsız Geliştiriciler için artık kendi Oyunları’nı yayınlatmak isteyenlere özel bir sayfa yayınladı.

Epic Games’e Oyun Yapımcıları’nı Oyunlarını Nasıl Ekleyebilecek

Epic Games Store’un öncelikle buradan sayfasına gidin. Sayfayı aşağıya doğru kaydırın en alt kısımda aşağıdaki resimdeki bir Form göreceksiniz.

-Reklam-

Mağaza-başvuru-resmi

Mağaza-başvuru-resmi

Bu formu doldurarak gönderdiğiniz de Epic Games Store Oyununuzu inceleyecek ve eğer Oyununuzu beğenirse Mağazasında Oyununuzu yayınlayacak.

Ayrıca Epic Games Store Oyun Geliştiricileri için bazı merak edilen sorulara cevap verdi. Oyun Geliştiricileri Oyunu’nu Bölgesel olarak indirime sokabilecek. Yani sadece Türkiye de indirim yapmak isteyen bir Yapımcı bunu yapabilecek.

-Reklam-

Epic Games Store Mağazasına Derecelendirme Sistemi Gelecek Mi?

Epic Games Store verdiği cevapta gelecekte Oyun Mağazalarında Derecelendirme Sistemi’nin geleceğini duyurdu. Cevabı aşağıda bulabilirsiniz.

Epic Games Mağazasında İade Süreci Nasıl İşleyecek

Bu soruya cevap olarak Epic Games “Oyunculara, oyunu satın aldıktan sonraki iki hafta içinde sorgusuz sualsiz kullanabilecekleri iki iade hakkı vereceğiz.” diye bir açıklama yapıldı.

Epic Games Store ayrıca gelecekte desteklenecek ödeme yöntemlerini de duyurmuşlar ben sizler için Türkiye için gelecek olan yeni ödeme sistemlerine baktım ve Ziraat Bankası, İninal, PTT ATM , İŞ Bankası, TATRA Banka  Ödeme Yöntemlerinin geleceğini gördüm.  Ödeme yapılırken de ek bir ücretin kesilmeyeceğini de duyurduğunu söyleyeyim.

-Reklam-

NOT: Yeni desteklenecek ödeme yöntemlerinden İninal ile yapılacak ödeme işlemlerinden ek ücret kesilecektir. İninal Haricinde ki yeni gelecek ödeme yöntemlerinden ise ek ücret kesilmeyecek.

Epic Games Bağımsız Geliştirici konulu yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

 

-Reklam-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir