Cyberpunk 2077 FPS Arttırma Yöntemleri

Cyberpunk 2077 FPS arttırma. 2020 yılının en çok beklenen oyunu Cyberpunk 2077 piyasaya çıkmış durumda.  Cyberpunk 2077 oyununun çıkması ile Cyberpunk 2077 FPS arttırma yöntemleri de beraberinde ihtiyaç duyulan bir durum oldu çünkü oyun çıkışı itibari ile büyük optimizasyon sorunları barındırmakta. Mevcut istenilen donanımları özellikle ülkemizde karşılamak zor olduğu için optimizasyon teknikleriyle bilgisayarınızdan en iyi verimi nasıl alacağınızı anlatacağım “Cyberpunk 2077 FPS arttırma” makalesini hazırlamak istedim.

cyberpunk-2077-fps-yukseltme
cyberpunk 2077 fps yükseltme

Genel FPS Arttırma Yöntemleri İle Cyberpunk 2077 FPS Arttırma

Bazı FPS taktikleri tüm oyunlarda uygulanabilmektedir ve bu taktiklere genel FPS arttırma yöntemleri denilmektedir. Genel FPS arttırma yöntemini ilk adımda uygulamanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Oyunlarda FPS arttırma sayfamıza giderek öncelikle genel FPS yöntemleri adımını tamamlamalısınız.

Bu sayfayı da kapatmazsanız oyunlarda FPS arttırma yöntemleri adımını tamamlayıp yeniden bu sayfaya dönebilirsiniz.

cyberpunk-fps-arttirma-2021
cyberpunk-2077-fps-arttirma-2021

Cyberpunk 2077 Görüntü Ayarları ile Cyberpunk 2077 FPS Yükseltme

Kullandığınız bilgisayar hangi marka, hangi model olursa olsun kullandığınız ekran kartının optimizasyonunu yapmanız çok önemlidir. Ekran kartı olarak bilgisayarlarda Nvidia, AMD ve İntel ekran kartları kullanılmaktadır. Nvidia ekran kartı optimizasyonu hakkında ki detaylı rehberimizi okuyup gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra bu adımı geçebilirsiniz.  Ekran kartı Optimizasyonu yapmanız  Cyberpunk 2077 FPS arttırma konusunda ciddi yararı olacaktır.

Ekran Kartı Güncelleme ile Cyberpunk 2077 FPS Yükseltme

Cyberpunk  2077 oyunu için AMD ekran kartı da Nvidia ekran kartı da özel güncelleme getirdi eğer bilgisayarınızda ki ekran kartını Cyberpunk 2077 oyunu için özel çıkan driver sürümüne güncellememişseniz normalden daha düşük bir FPS almanız çok doğal olacaktır.

Nvidia ekran kartlarında güncellemeler Nvidia Experience adlı uygulamasına gelmektedir.Eğer Nvidia Experience uygulamasını ilk kez duyduysanız kesinlikle Nvidia Experience sayfasına giderek bilgisayarınıza indirmelisiniz. Ardından uygulamada giriş yaptıktan sonra en güncel ekran kartı sürümünü bilgisayarınıza Nvidia Experience üzerinden yüklemelisiniz.

Not: Cyberpunk 2077 oyununda şuan için genel bir optimizasyon sorunu bulunmaktadır. Cyberpunk 2077 FPS arttırma adlı yazımızda ki tüm yöntemler alabileceğiniz en iyi FPS puanını almanızı sağlayacaktır ancak Cyberpunk 2077 oyununa yapımcı şirket tarafından optimizasyon güncellemeleri gelecektir ve yeni güncellemeler geldikçe FPS puanınız daha iyi olacaktır.

Oyun İçi Ayarlar İle Cyberpunk 2077 FPS Arttırma

Cyberpunk 2077 oyunu FPS arttırma yöntemleri arasında oyun içerisinde uygulamanız gerekecek olan tek adım oyun için ayarlar yöntemi olacaktır. Oyun içi ayarlar yöntemi sayesinde en az 5-10 FPS artışı yaşayacağınızı göreceksiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken birkaç özellik konusunda sizi bilgilendirmek istiyorum.

Gölge ayarları ve çözünürlük ayarlarında kesinlikle taviz vermenizi tavsiye etmekteyim. Bu iki ayar FPS ‘e çok etki etmektedir.Sizi rahatsız etmeyecekse gölge ayarlarını kapalı yapın ve çözünürlüğü de size uygun olan en düşük çözünürlüğe ayarlayın ayrıca 2000 serisi üstü ekran kartlarında DLSS desteği bulunmaktadır.

DLSS FPS konusunda ciddi yardım sağlayan bir teknolojidir. Kesinlikle DLSS kısmını otomatik yapabiliyorsanız otomatik şeklinde ayarlayın. Benim bilgisayarımda DLSS desteği olmadığı için resimlerde kapalı olarak gözükmektedir.

Çöllerde iyi FPS alırken şehirlerde özellikle de insanların kalabalık olduğu bölgelerde yüksek FPS düşüşleri yaşıyorsanız Cyberpunk 2077 Ayarlar bölümünde Oynayış kısmında “Kalabalık Yoğunluğu” seçeneği bulunmaktadır. Kalabalık Yoğunluğu seçeneğini düşük ayarlayarak bu sorunu en düşük seviyeye çekebilirsiniz.

Önerdiğim performans ayarları aşağıdaki resimlerde ki gibidir ;

cyberpunk-2077-ayar-1
cyberpunk-2077-ayarlar-1

Görüş alanı kısmını ne kadar düşük yaparsanız o kadar az uzağı net olarak görebilirsiniz oyunda ancak görüş alanını ne kadar düşük yaparsanız oyunda o kadar az uzaklığı net görebilirsiniz.

cyberpunk-2077-ayar-2
cyberpunk-2077-ayarlar-2

Cyberpunk 2077 oyununda ki yukarıda ki ayarları resimde gösterdiğim şekilde yapmanız sizin için en iyisi olacaktır ancak Ayna kalitesi konusuna takıntılıysanız Orta seviye yapabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 ‘de normal ayarlar kısmı dışında bir de Video kısmı bizim için çok önemli. Video kısmında da ayarları şu şekilde yapabilirsiniz;

cyberpunk-2077-video-ayar
cyberpunk-2077-video-ayarlari

Yukarıda ki ayarları da tamamladıktan sonra oyuna girip arada ki FPS farkını kendi gözlerinizle görün derim. Cyberpunk 2077 FPS arttırma yöntemleri adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmından oluşan değişimi, görüşlerinizi ve sorularınız var ise sorularınızı yazmayı ihmal etmeyiniz.

Cyberpunk 2077 kaç FPS?

FPS değeri bilgisayarınızın donanım performansına göre değişmesi ile beraber minimum sistem gereksinimleri ile mevcut optimizasyonlardan ortalama 20 FPS alınabilmektedir.

Cyberpunk 2077 neden kasıyor?

Bilgisayarınızda bir oyunu oynayabilmek için minimum ihtiyaç duyduğunuz FPS değeri 30’dur. Eğer 30 FPS değerini bilgisayarınızın performansı karşılayamıyorsa Cyberpunk 2077 oyununda kasmalar yaşanabilir.

Cyberpunk 2077 GTX 1650 kaç FPS?

Nvidia GTX 1650 Tİ ekran kartına sayip oyuncuların bilgisayarının diğer donanımlarına göre Cyberpunk 2077 oyunundan 1440p’de 50-100 arası FPS değeri almaktadır.

5/5 - (12 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org