CS GO Ping Düşürme 2020

cs-go-ping-dusurrme-2020

CS GO ping Düşürme 2020 yada CS GO ping Düşürme Kodu. CS GO Üç boyutlu dünyanın en popüler savaş oyunlarından bir tanesidir. Hile sorunu dışında multiplayer savaş oyunları arasında en zevkli ve en çok beğenilen oyunlardan bir tanesi olmayı başarmıştır ancak multiplayer olan tüm oyunlarda olduğu gibi CS GO oyununda da ping sorunu vardır.

Bazı multiplayer oyunlarda ping olayı çok önemli olmuyor.Çok rahatsız edici ping değerlerine çıkılmadığı sürece bir çok multiplayer oyunlar oynanabiliyor ancak oynadığınız multiplayer oyunu CS GO gibi bir savaş oyunu ise işte orada durum çok değişiyor çünkü bir multiplayer bir savaş oyununda bir pingin bile çok önemi vardır.

Bu yazımda sizlere CS GO ping sorunu yaşayanlar için CS GO ping düşürme ve bu konu içerisinde yer alan CS GO ping düşürme Kodu ve ayrı olarak ele alacağımız CS GO ping sabitleme konularından detaylı bir şekilde bahsedeceğim.

CS GO Ping Düşürme

cs ping dusurme

cs-go-ping-dusurme

CS GO oyununda ping düşürme için kullanılan belirli popüler yöntemler ve kodlar bulunmaktadır ancak ben bu yazımda popüler yöntemler dışında bir çok insanın size anlatmadığı ve bu yüzden gözünüzden kaçırdığınız ping düşürme konularını da anlatacağım.

CS Ping düşürme yöntemleri için sizlere ilk anlatacağım konu bir çok kişinin sizlere anlatmadığı İnternet Bağlantısı Türü.

İnternet Bağlantısı Türü

İnternet Bağlantınızı bu tür Ping tabanlı Oyunlar için Kablolu İnternet Bağlantısı kullanmanız çok önemli Kablosuz İnternet Bağlantısı yerine Kablolu İnternet Bağlantısı çok daha stabil ve düzgün bir ping sonucu verecektir. CS GO ping sabitleme konusunu merak edenler için çok önemli bir bilgidir.

CS GO ping sabitleme işlemi için her şeyden önce ilk yapmanız gereken kablolu internet kullanmanız olacaktır.

UYARI: Ethernet Kablonuzun boyu ne kadar kısa olursa veri aktarım hızınız o kadar yüksek olacaktır o yüzden mümkün olduğunda kısa bir kablo kullanın ayrıca ethernet kablolarının hepsi aynı hızda veri transferi gerçekleştirmemektedir.

İnternet’e Bağlı Cihaz Sayısı

Normal şartlarda CS GO oyunu için yeterli bir İnternet hızına sahip olabilirsiniz öncelikle Ping durumunuzu ve İnternet hızınızı öğrenmek için güncel bir sorgulama gerçekleştirmeniz çok önemlidir ancak hız testi gerçekleştirilirken hız testini yapan sitenin öneminin pek farkında olunmadığını düşünüyorum.

Öncelikle İnternetinizin hızı ile alakalı en doğru sonuçları alabilmek için “En İyi İnternet Hızı Ölçme Siteleri” adlı yazımdaki sitelere bakmalısınız. İnternetinizin hız testini gerçekleştirdiğinizde karşınıza çıkan sonuçlar normal İnternet hızınızın çok altında ise teknik sorunlar dışında ilk düşünmeniz gereken konu İnterneti kullanan cihaz sayısıdır.

Bir İnternet’i ne kadar çok kişi kullanırsa CS GO oyununda pinginiz de o kadar artacaktır. CS GO ping düşürme işlemleri anlatırken genelde bu konuya herkesin hakim olduğu düşünülerek anlatılmaz ancak ilk bilinmesi gereken konulardan bir tanesidir.

VPN Uygulamaları

Vpn Uygulamaları ping konusunda çok büyük sorun oluşturan uygulamalardır eğer CS GO oyununa girerken arka planda herhangi bir VPN Uygulamasını açık unutursanız ping sorunu yaşama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. CS GO ping düşürme işlemlerinde vpn uygulamalarını kapatmalısınız.

Arka Plan Uygulamaları

İnternet’e ihtiyaç duyduğunuz bir Oyunda arka planda İnternetinizi başka Uygulamalar yememeli! Özellikle de birşey indirmek Pinginizi aşırı derece de arttıracaktır! Bu yüzden Oyuna girmeden önce İnternetinizi yiyen herşeyi kapatın!

 

İnternet Önbelleği Temizleme

Eğer Kullandığınız İnternet bir Ortak bir  İnternet ise  İnternet Önbelleği’nde müthiş bir birikme meydana gelir bu da normal İnternet hızını kullanamamanıza neden olur. Bu yüzden yapmanız gerekenler şunlar;

Başlat menüsüne cmd yazın. Ardından Komut İstemcisi‘ni açın. Ardından Komut istemcisine  “ipconfig /flushdns” kodunu yazın veya kopyalayıp yapıştırın ardından enter’a tıklayın ve artık Komut İstemcisi’ni kapatabilirsiniz.

İnternet Önbelleğini de bu sayede temizlemiş olduk.

CS GO Ping Düşürme Kodları

cs-go-ping-dusurme-kodu

cs-go-ping-dusurme-kodlari

CS GO oyunun da CS GO ping düşürme kodları çok önemlidir ve gerçekten sadece bu kodları yazarak bile ping değerinde fayda sağlayan bir çok kişi bulunmaktadır. CS GO Ping düşürme kodları genelde İnternet hızı oyunun gerek duyduğu İnternet hızına erişemeyen kullanıcılar için tavsiye edilen ping düşürme kodlarıdır.

Öncelikle CS:GO da Konsol kısmınız açık değilse ;

Oyuna Girin>Seçeneklere Gidin> Oyun Ayarları Bölümü’ne Gidin ve “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir“i evet yapın. Ardından Klavyeniz den é tuşuna tıklayarak konsolu açın. Ardından sırasıyla Aşağıdaki kodları yazıp Enter tuşuna tıklayın.

  • rate 786432
  • cl_cmdrate 128
  • cl_updaterate 128
  • cl_interp 0.031
  • cl_interp_ratio 1
  • cl_predict 1
  • cl_predictweapons 1
  • cl_lagcompensation 1

Bu kodların her biri aslında bir cs go ping düşürme kodu olarak geçmektedir ayrıca console kısmına girdiğimiz kodlar dışında bir de Steam de CS GO oyun başlatma kodları bulunmaktadır bu kodlar daha çok performans arttırmak için yazılan kodlar olsada pinginiz içinde faydalı olacaktır o yüzden aşağıdaki  cs go ping düşürme kod dizinini ;

Steam -> Counter Strike Global Offensive -> Özellikler -> Başlatma Seçeneklerini Ayarla  kısmına giderek aşağıdaki kodları kopyalayıp yapıştırın.

-high -novid -console -dxlevel 81 -lv -nojoy -noaafonts -freq 100 -threads 4

Kodları yapıştırdıktan sonra “Tamam” tuşuna tıklayarak çıkabilirsiniz.

 

CS:GO Oyununa hala yabancı olan varsa buradaki linkten Steam’in resmi CS:GO satış sayfasına ulaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME: CS:GO oyunu artık tamamen ücretsiz olarak indirilip oynanabilir durumdadır. CS:GO Ping Düşürme 2020 adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmından görüşlerinizi belirtmeyi lütfen ihmal etmeyin.

 

 

 

 

“CS GO Ping Düşürme 2020” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir