CS GO Ping Düşürme Yöntemleri 2022

cs-go-ping-dusurme-yontemi
7 dakika 33 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

CS GO ping düşürme yöntemleri 2022. CS GO kısaltmasının açılımı Counter Strike Global Offensive demektir. CS GO oyunu online bir savaş oyunudur ve aynı zamanda dünyanın en popüler oyun satış platformu olan Steam uygulamasının sahibi olan Valve şirketi tarafından geliştirilmiş bir online savaş oyunudur.

CS GO oyunu eski bir oyun olmasına rağmen hala  dünyanın en çok aktif oynanan oyunları arasındadır. CS GO oyunu online bir savaş oyunu olduğu için oyunu rahat bir şekilde oynamak için iyi bir internete sahip olmanız gerekmektedir eğer iyi bir internete sahip değilseniz ping sorunları yaşayarak bilgisayarınız iyi bile olsa cs go oyununu oynamanız mümkün değildir. 

ping-dusurme-cs-go
ping düşürme cs go

Bazı multiplayer oyunlarda ping olayı çok önemli olmuyor. Çok rahatsız edici ping değerlerine çıkılmadığı sürece bir çok online oyun oynanabiliyor ancak oynadığınız online oyun cs go gibi bir savaş oyunu ise işte orada durum çok değişiyor çünkü bir online bir savaş oyununda bir ping seviyesinin bile çok önemi vardır.

Bu yazımda sizlere CS GO ping sorunu yaşayanlar için CS GO ping düşürme yöntemleri ve bu konu içerisinde yer alan CS GO ping düşürme Kodu ve ayrı olarak ele alacağımız CS GO ping sabitleme konularından detaylı bir şekilde bahsedeceğim.

CS GO Ping Düşürme

CS GO oyununda ping düşürme için kullanılan belirli popüler yöntemler ve kodlar bulunmaktadır ancak ben cs go ping düşürme yöntemleri adlı  yazımda popüler yöntemler dışında bir çok insanın size anlatmadığı ve bu yüzden gözünüzden kaçırdığınız veya görmediğiniz ping düşürme konularını da anlatacağım.

Şimdi sırasıyla sizlere cs go ping düşürme yöntemlerinden bahsedelim;

1)İnternet Bağlantısı Türü

CS GO ping düşürme yöntemleri adlı konumuzda ki ilk ping düşürme yöntemimiz internet bağlantısı türüdür. İnternet Bağlantınız konusunda bu tür ping tabanlı oyunlar için kablolu internet bağlantısı kullanmanız çok önemlidir. Kablosuz internet bağlantısı yerine kablolu internet bağlantısı çok daha stabil ve düzgün bir ping sonucu verecektir. CS GO ping sabitleme konusunu merak edenler için çok önemli bir bilgidir.

CS GO ping sabitleme işlemi için her şeyden önce ilk yapmanız gereken kablolu internet kullanmanız olacaktır.

UYARI: Ethernet kablonuzun boyu ne kadar kısa olursa veri aktarım hızınız o kadar yüksek olacaktır o yüzden mümkün olduğunca kısa bir kablo kullanın ayrıca ethernet kablolarının hepsi aynı hızda veri transferi gerçekleştirmemektedir.

2)İnternet’e Bağlı Cihaz Sayısı

CS GO ping düşürme yöntemleri için ikinci yöntemimiz internete bağlı cihaz sayısı konusudur. Normal şartlarda CS GO oyunu için yeterli bir İnternet hızına sahip olabilirsiniz öncelikle ping durumunuzu ve İnternet hızınızı öğrenmek için güncel bir sorgulama gerçekleştirmeniz çok önemlidir ancak hız testi gerçekleştirilirken hız testini yapan sitenin öneminin pek farkında olunmadığını düşünüyorum.

Öncelikle İnternetinizin hızı ile alakalı en doğru sonuçları alabilmek için “En İyi İnternet Hızı Ölçme Siteleri” adlı yazımdaki sitelere bakmalısınız. İnternetinizin hız testini gerçekleştirdiğinizde karşınıza çıkan sonuçlar normal internet hızınızın çok altında ise teknik sorunlar dışında ilk düşünmeniz gereken konu interneti kullanan cihaz sayısıdır.

Bir İnternet’i ne kadar çok kişi kullanırsa CS GO oyununda pinginiz de o kadar artacaktır. CS GO ping düşürme işlemleri anlatırken genelde bu konuya herkesin hakim olduğu düşünülerek anlatılmaz ancak ilk bilinmesi gereken konulardan bir tanesidir.

3)VPN Uygulamaları

CS GO ping düşürme yöntemleri arasında üçüncü yöntemimiz VPN uygulamalarıdır. Vpn Uygulamaları ping konusunda çok büyük sorun oluşturan uygulamalardır eğer CS GO oyununa girerken arka planda herhangi bir VPN Uygulamasını açık unutursanız ping sorunu yaşama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. CS GO ping düşürme işlemlerinde vpn uygulamalarını kapatmalısınız.

4)Arka Plan Uygulamaları

CS GO ping düşürme yöntemleri arasında ki dördüncü yöntemimiz arka plan uygulamalarıdır. İnternet’e ihtiyaç duyduğunuz bir oyunda arka planda internetinizi başka uygulamalar yememelidir. Özellikle de bir şey indirmek pinginizi aşırı derece de arttıracaktır. Bu yüzden oyuna girmeden önce internetinizi yiyen her şeyi kapatın.

5)İnternet Önbelleği Temizleme

CS GO ping düşürme  yöntemleri arasında belki de en çok unutulan ve uygulanmayan yöntem internet önbelleği temizleme yöntemi diyebilirim. Eğer kullandığınız internet  ortak bir  internet ise  internet önbelleğinde müthiş bir birikme meydana gelecektir ve bu da normal internet hızını kullanamamanıza neden olur. Bu yüzden yapmanız gerekenler şunlar;

Başlat menüsüne cmd yazın. Ardından Komut İstemcisi‘ni açın. Ardından Komut istemcisine  “ipconfig /flushdns” kodunu yazın veya kopyalayıp yapıştırın ardından enter’a tıklayın ve artık Komut İstemcisi’ni kapatabilirsiniz.

İnternet Önbelleğini de bu sayede temizlemiş olduk.

CS GO Ping Düşürme Kodları

Yukarıda anlattığım CS GO ping düşürme yöntemlerini uygulamışsanız artık geriye en son işlem olarak CS GO ping düşürme kodları yöntemi kalıyor. CS GO oyunun da CS GO ping düşürme kodları çok önemlidir ve gerçekten sadece bu kodları yazarak bile ping değerinde fayda sağlayan bir çok kişi bulunmaktadır. CS GO Ping düşürme kodları genelde internet hızı, oyunun gerek duyduğu internet hızına erişemeyen kullanıcılar için tavsiye edilen ping düşürme kodlarıdır.

cs-go-ping-dusurme-kodu
cs go ping düşürme kodu

Öncelikle CS:GO da Konsol kısmınız açık değilse ;

Oyuna Girin>Seçeneklere Gidin> Oyun Ayarları Bölümü’ne Gidin ve “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir“i evet yapın. Ardından Klavyeniz den é tuşuna tıklayarak konsolu açın. Ardından sırasıyla Aşağıdaki kodları yazıp Enter tuşuna tıklayın.

  • rate 786432
  • cl_cmdrate 128
  • cl_updaterate 128
  • cl_interp 0.031
  • cl_interp_ratio 1
  • cl_predict 1
  • cl_predictweapons 1
  • cl_lagcompensation 1

Bu kodların her biri aslında bir cs go ping düşürme kodu olarak geçmektedir ayrıca console kısmına girdiğimiz kodlar dışında bir de Steam de CS GO oyun başlatma kodları bulunmaktadır bu kodlar daha çok performans arttırmak için yazılan kodlar olsa da pinginiz içinde faydalı olacaktır. Bu kodlara da “CS GO ping sabitleme kodu” denmektedir. O yüzden aşağıdaki  cs go ping sabitleme kod dizinini ;

Steam -> Counter Strike Global Offensive -> Özellikler -> Başlatma Seçeneklerini Ayarla  kısmına giderek  kopyalayıp yapıştırın.

-high -novid -console -dxlevel 81 -lv -nojoy -noaafonts -freq 100 -threads 4

Kodları yapıştırdıktan sonra “Tamam” tuşuna tıklayarak çıkabilirsiniz.

CS GO ping düşürme kodları adımını da tamamladıktan sonra yapılması gereken tüm yöntemleri yapmış oluyorsunuz. Eğer makalemde yer alan tüm yöntemleri uyguladıysanız sizler için mükemmel başka bir makalem daha bulunmaktadır. Makalemin ismi CS GO ping düşürme programıdır.

Makalemde yer alan yöntemleri uyguladıktan sonra “CS GO ping düşürme programı” bağlantısına tıklayarak bağlantıda ki makalemi sonuna kadar ön yargısız bir şekilde okumanızı tavsiye etmekteyim.

GÜNCELLEME: CS:GO oyunu artık tamamen ücretsiz olarak indirilip oynanabilir durumdadır.

Oyunlar ile alakalı diğer performans yazılarımız;

İnternet ile alakalı diğer yazılarımız da şu şekildedir;

CS:GO Ping Düşürme Yöntemleri 2022 adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmından makalemizde ki yöntemleri uyguladıktan sonra kullandığınız ping seviyesinin ne kadar iyileştiğini paylaşarak makalemizi okuyan diğer kullanıcılara fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Ayrıca ping konusunu öğrenmek isterseniz. Bkz

“CS GO Ping Düşürme Yöntemleri 2022” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.