Telefon Bağımlılığı Engelleyen Uygulamalar

telefon-bagimliligini-engelleyen-programlar
2 dakika 49 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Telefon Bağımlılığını Engelleyen Uygulamalar. Telefon bağımlılığı günümüz çağının en büyük problemlerinden birisi bazılarımız bağımlı olduğumuzu kabul etsek te bazıları bağımlı olsa da bunu kabul etmemekte ancak her iki durumda da bu bağımlılıktan kurtulmak çok zor. Peki bu bağımlılıktan nasıl kurtulabiliriz?

Bu yazımızda sizlerle bağımlılığını önleyen yada engelleyen uygulamalardan bahsedeceğiz;

Akıllı telefon ve benzeri cihazları günde kaç saat kullandığınızı biliyor musunuz? Aşağıdaki uygulamalar sayesinde kendi analizini yapıp sonucu görebilirsiniz.

Screen Time

screen-time-logo-resmi
screen-time-logo-resmi

Tüm Apple ürünlerinde İOS 12 sonrası standart olarak yüklü bir şekilde size gelen bir uygulama. Uygulama telefonunuzdaki her uygulamayı günde kaç saat kullandığınızı takip ederek size sonuçlarını bildiriyor.

İsterseniz belli uygulamaların kullanımlarını kısıtlayarak kendinizi kontrol etmeyi daha kolay hale getirebilirsiniz. İndirme Sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Digital Denge

dijital-denge-logo-resmi
dijital-denge-logo-resmi

Android 9 ve sonrasında gelen bu uygulamaya ayarlar içinden erişebilirsiniz. Apple’ın screen time uygulaması ile aynı mantıkta çalışmakta.

Telefonu baş aşağı çevirerek sakinlik moduna alabiliyorsunuz Zil Sesleri ve alarmlar da olmak üzere tüm sesler kapanmış oluyor. İndirme Sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

AppDetox

appdetoxlogo-resmi
appdetoxlogo-resmi

AppDetox uygulaması oto kontrol özelliğiyle ön plana çıkan bir uygulama olmakla birlikte bu uygulamada da günlük kullanımları sınırlayabiliyorsunuz.

Ne kadar limit koymuşsanız Uygulama’ya o süre geçtikten sonra isteseniz de o Uygulamayı çalıştıramıyorsunuz. İndirme Sayfasına gitmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Forest

forest-logo-resmi
forest-logo-resmi

Bu uygulama çok farklı düşünülmüş bir uygulama. Kontrolünüzü birazda oyuna çevirerek daha eğlenceli bir ortam sağlamayı hedeflemiş.

Uygulamada Telefonunuzu kullanmadığınız anlarda uygulama içerisinde bir tohum ekmiş oluyorsunuz ve bu böyle devam ediyor.

Tam tersi durumda da Telefonunuzu kullandıkça Uygulama kendi yarattığınız Orman’ı yok etmeye başlıyor bu sayede kontrolünüzü sağlamanıza yardımcı olmaya çalışıyor. Android cihazlar için indirmek isterseniz buraya tıklayın. IOS cihaz kullanıyorsanız eğer buradan indirebilirsiniz.

Flipd

flipd-logo-resmi
flipd-logo-resmi

Flipd Uygulaması kullandığımız uygulamaları tek tek analiz edip ne kadar zaman geçirdiğinizi hesaplar aşırı bir kullanımda ise size uyarı bildirimi gönderiyor.

Diğer Uygulamaların aksine sizi uyararak caydırmaya çalışan bir uygulama. Android cihazlar için buradan indirebilirsiniz. IOS cihazlar içinde buradan indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Telefon Bağımlılığı önlemek amaçlı oluşturulan çeşit çeşit uygulamalar olsa da benden size tavsiye bu bağımlılıktan gerçekten kurtulmak istiyorsanız beyninizde işi bitirmeniz gerekiyor.

Telefon kullanımı Günlük Hayatımıza o kadar entegre olmuş durumda ki artık Telefonsuz zaman mı geçer diye düşünen yeni bir nesilimiz var.

Bu Uygulamalar dan hoşunuza gideni kullanmanızı tavsiye ederim yaratıcı ve güzel uygulamalar bunların üstüne sizde azimli ve kararlı olursanız bu bağımlılıktan kurtulabilirsiniz.

Telefon Bağımlılığı Engelleyen Uygulamalar” adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar bölümünden görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

“Telefon Bağımlılığı Engelleyen Uygulamalar” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.