Kayıp Telefon Nasıl Bulunur

kayip-telefon-nasil-bulunur
3 dakika 34 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Kayıp Telefon Nasıl Bulunur. Kayıp  Telefon bulma konusunda çok farklı uygulamaların olduğunun ve hemen hemen hepsinin virüslü işe yaramaz uygulamalar olduğunun farkındayım (bazıları hariç). Bu yazımızda sizlere kayıp telefonunuzun nasıl bulunacağını ele alacağım.

Google Telefonunuzun kaybolması halinde ne yapabileceğiniz sırayla anlatacağım sizlere umarım yazdıklarım işinize yarar.

Telefonunuzu bulmanız için sizlere Google Güvenlik sistemini anlatacağım. Google hesabınızı kullandığınız telefonları Google Güvenlik kendi sistemine kaydetmekte. Öncelikle Google Güvenlik hesabınıza gitmek için buradaki linke tıklayın.

Oturum açtıktan sonra karşınıza bunun gibi bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada sol kısımdan Güvenlik sayfasına tıklayın. Ardından sayfayı aşağı doğru kaydırın.

Cihazlarınız kısmını bulduktan sonra resimde de gördüğünüz Kayıp bir cihazı bul kısmına tıklayın! Ardından karşınıza Google da ekli olan Telefonlarınız çıkacaktır o kısımdan hangi telefonunuzu bulmak istediğinizi seçin.

Ardından yeniden bir oturum açmanızı isteyecektir Google. Yeniden şifrenizi girerek oturumunuzu doğrulayın.

telefon-bulma-resmi
telefon-bulma-resmi

Bu sayfada karşınıza bir sürü seçenek çıkacaktır sırasıyla bu seçenekleri sizler için anlatayım;

1.Seçenek: Telefonu Kilitleme

telefon-kilitleme-resmi
telefon-kilitleme-resmi

Bu kısımda Google size bir sürü farklı seçenek sunmakta isterseniz bul seçeneğine tıklayarak Telefonunuzun nerede olduğunu konum olarak öğrenin.

UYARI: Eğer 2 aşamalı güvenliğiniz aktifse ki bu telefon doğrulama ile olan güvenliktir bul kısmına tıkladığınızda kayıp olan telefonunuza oturum açma isteğini doğruluyor musunuz sorusu gitmekte onu cevaplamadan da oturum açılamamakta o yüzden dikkatli olun bu konuda!

Telefonunuzu evin içinde bir yerde vaya kapalı bir mekanda bulamıyor iseniz Zili Çaldır kısmına tıkladığınızda Telefonunuz sessizde bile olsa en yüksek seviyede Telefonunuzun zili çalacaktır.

Bu kısımda ki bir diğer seçenekte Telefona Yeni bir şifre ekleme Telefonunuzu kitleyin kısmına  yeni bir şifre yazarak Telefonu kim alırsa alsın girdiğiniz şifreyi girmeden Telefonu açamaz.

Telefonu bulan kişinin iyi niyetli olması halini düşünerek Google bir not yazma seçeneğini de sizlere sunmuş durumda Telefonunuzu bir başkası bulmuş ise ona bir not yazabilirsiniz. Ayrıca bulan kişinin sizi aramasını istersenizde Telefonunuzu Telefon Numarası Sağlayın kısmına yazabilirsiniz.

Hangisini tercih ettiyseniz en son Kilitle tuşuna tıklayarak girdiğiniz şifre ile telefon kilitlenmekte.

2.Seçenek: Kendi Numaranıza Telefon Etmeyi Denemek

Google bu seçenekte aslında kendi Telefon numaranızı hatırlamıyorsanız Kişiler kısmından veya Google Hangouts uygulamasından Telefon Numaranızı öğrenerek aramanızı tavsiye etmekte.

3.Seçenek: Telefonuzda Oturum Kapatma

telefon-oturumu-kapatma-resmi
telefon-oturumu-kapatma-resmi

Kaybettiğiniz telefonunuzda kayıtlı olan kullanıcı hesabınızı kapatmak isterseniz bu seçeneği seçerek Oturumu Kapat demeniz yeterli ardından telefonunuzda Oturumunuz kapatılacaktır.

4.Seçenek: Operatöre Ulaşma

Operatörünüzle iletişim kurarak Sim Kartınızı devre dışı bırakabilir ve yenisini isteyebilirsiniz aslında bu seçenekte önemli bir tavsiye verilmekte Kayıp bir Telefonla ilgili.

5.Seçenek: Telefonunuzu Silme

Bu seçenek aslında en zor karar verilmesi gereken seçenek bence çünkü bu seçeneği seçtiğinizde Hafıza kartına hiç müdahale edemeden sadece Telefonunuzun belleğinde kayıtlı olan tüm herşeyi sileceksiniz ancak bunu da yapmanız için kaybolan telefonun bir kez çevrimiçi olması lazım.

Çevrimiçi olduğu an Telefondaki tüm veriler silinecektir ancak yukarıdaki resimde de yazıldığı gibi bazı büyük yetkileri bu seçeneği aktifleştirdiğinizde kaybetmiş olacaksınız bu yüzden dikkatli karar vermeniz gerekmekte.

Kayıp Telefon Nasıl Bulunur adlı yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim umarım yardımcı olabilmişimdir. Yorum kısmından görüşlerinizi belirtmeyi lütfen ihmal etmeyin.

“Kayıp Telefon Nasıl Bulunur” hakkında 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.