Android İçin En İyi 12 Antivirüs Programı

en-iyi-mobil-antivirus-programi
Abone Ol 

Eğer kullandığımız telefona hakim değilsek tüm kişisel bilgilerimiz her zaman tehlikede demektir.Bu yazımızda sizler için sırasıyla “android için en iyi 12 antivirüs programı” listesini hazırlamış olduk. Bu listemizde ücretsiz olan programlarda olucak ücretli olan programlarda olucak. Karışık,ayrıntılı,anlaşılır güzel bir liste oluşturduk. 2020 yılında “Telefon için en iyi virüs programı hangisi” sorusunun da cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz.

En iyi mobil Antivirüs Programı bu yıl için hangi uygulama oldu buna da yazımızda detaylı bir şekilde yer verdik.

en-iyi-mobil-virus-programlari
Android için En iyi 12 Antivirüs Programı

1)Securion OnAV

Securion OnAv virüs programını bu zamana kadar hiç duymamıştım ve testlerde de en kötü sonucu alan Antivirüs programı seçildi. Diğer Antivirüs Programlarına göre çok eksiği var denilebilir resmen aslında kalite farkı şuan için diğer programlara göre uçurum durumda. Desteklediği bir tarayıcıda bulunmamakta. Yinede incelemek istiyorum diyen varsa “Securion OnAV” kısmına tıklayarak inceleme sayfasına ulaşabilirler.

En iyi mobil Antivirüs Programı 2020 adlı listemizde 12.sırada yer alarak en kötü performansı gösteren antivirüs oldu.

2)Eset Mobile Security&Antivirüs:

Eset Programı çok eski ve çok köklü bir virüs programıdır. 2000 li yıllarda İnternet cafelerde özellikle bilgisayasarlar da bulunan popüler virüs programlarındandı.2020 yılında da Android virüs programı sürümü bulunmakta. Eset Mobile Security&Antivirüs genel değerlendirme testlerinden güzel bir sonuç almış bulunmakta ancak ayarlar konusunda diğer popüler iddialı android virüs programlarına göre biraz daha geride kalmış bulunmakta.

Yapılan testlerde sadece 1 tane virüsü tespit edemediği gözlemlenmiş. Otomatik tarama özelliği bulunmakta. Pil yükü konusunda da en iyi derecelerden birine sahip. Google Chrome,Opera,Dolphin,Firefox tarayıcılarını desteklemekte. Şuan 1 yıl için 68.41 Tl‘Lik bir fiyatı bulunmakta.

Android için en iyi antivirüs programları sıralamasında kendisine 5.sırada yer verilmekte. İncelemek veya indirmek isteyen “Eset Mobile Security&Antiviruskısmına tıklayarak sayfalarına ulaşabilirler. 

3)Avira Security 2020:

Hem ücretli hem ücretsiz sürümü bulunan bir virüs programı. Genel olarak virüs değerlendirme testlerinden ortalama bir puana sahip bir uygulama. En büyük sıkıntısı da kullanıcılar için sunduğu destekler olarak görülmekte. Bir çok destek kullanıcılara avira security de verilmemekte. Tespit edemediği virüs sayısı ise 2 olarak görülmüş. En iyi mobil Antivirüs Programı 2020 Sıralamamızda kendisine 9.sırada yer bulmuş durumda.

Güncelleme: Son güncelleme ile VPN desteği de getirmiş durumdalar.

Avira Security Samsung Browser dahil tüm browserları desteklemekte. “Avira Security 2020kısmına tıklayarak inceleme ve indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

4)Symantec Norton Mobile Security And Antivirus:

Symantec Norton Mobil virüs programı genel değerlendirme olarak testlerde iyi bir puan almış durumda. Kullanıcılara sunduğu destekler konusunda zayıf kalmış bir uygulama ancak bu konuda Aviradan daha iyi diyebiliriz. Genel değerlendirmede de zaten Avira’dan daha iyi bir durumda.

Symantec Norton virüs programı UC Browsera da destek vermekte. Pil yükü konusunda da en iyi puanlardan birine sahip durumda. Tespit edemediği virüs sayısı ise 1 olarak görülmüş. Premium sürümü yıllık 53.99 TL şuan için. En iyi mobil Antivirüs Programı 2020 Sıralamamızda kendisine 6.sırada yer almış durumda.

Symantec Norton Mobile Security And Antivirus kısmına tıklayarak indirme ve inceleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

5)McAfee Mobile Security:

McAfee Mobile Security  Genel değerlendirme puanı olarak en iyi 3.puanı almış virüs programıdır.”Android için antivirüs önerisi“istendiğinde 2020 yılı için tavsiye edilebilecek üç uygulamadan biridir. Pil koruması konusunda da en iyi puanlardan birine sahip. McAfee Mobile Security de kullanıcılar için sunduğu özellikler konusunda ortalama bir puan almış durumda ancak ortalamanın en iyi puanını almış durumda. 

Sadece çocuk koruması özellikleri konusunda destek vermiyor. Birçok İnternet Tarayıcısını da desteklemekte. McAfee Mobile Security uygulamasının tespit edemediği virüs sayısı ise 2 olarak görülmüş. Android virüs programı listemizde kendisine 3.sırada yer bulmakta.

En iyi mobil Antivirüs Programı 2020 listemizin en iyi uygulamalarından birtanesi.

 İndirmek isterseniz “McAfee Mobile Security”  kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

6)F-Secure Safe:

F-Secure Safe programı testlerde Securion dışında hiçbir virüs programını geçememiş durumda. Sadece kendi İnternet Tarayıcısını desteklemekte. Sunduğu özelliklerde kısıtlı durumda.Pil yükü konusu ve koruma konusunda iyi puanlar almış olsa da genel değerlendirme de ortalama bir puan alarak sıralamada geride kalmış bir antivirüs programı.

Çocuk koruması ve aile koruması konusunda sunduğu özellikler konusunda da bu özellikleri veren sadece 3 virüs programından birisi.Sıralamamız da 11.sırada kendisine yer alabilmiş durumda.

Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. “F-Secure Safe” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. 

7)Avast Mobile Security&Antivirus:

Avast Antivirüs programı 2019 yılının en iyi ücretsiz antivirüs programı olarak seçilmişti yine aynı şekilde ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmakta uygulamanın. 2020 yılında da kalitesini devam ettirerek en iyi 2 antivirüs programından biri olmayı başarmış durumda. 2020 yılında en iyi antivirüs olamasa da 1. ile arasında çok az fark bulunmakta tek sıkıntısı olarak virüs taramalarında tespit edemediği bir virüs çeşidi çıkmış.

Kullanıcıya verdiği özellik desteği konusunda da en iyi virüs programlarından birtanesi. pil yükü koruma ve genel değerlendirme puanlarından çok yüksek puanlar almış durumda.Bir çok tarayıcıyı da desteklemekte.

Sıralamamızda kendisine 2.sırada yer almakta. Yıllık Premium ücreti de 150 TL şuan için. “Avast Antivirüs“kısmına tıklayarak ücretsiz indirme kısmına ulaşabilirsiniz ayrıca android için antivirüs önerisi olarak benim önereceğim 2 virüs programından biridir avast. Ben avast’ı hem telefonumda hem bilgisayarımda uzun yıllardır kullanıyorum.

İnsanların Telefonlarını daha verimli bir şekilde kullanmaları için bir çok farklı uygulama birçok farklı teknik bulunmakta.Kaybettiğiniz bir telefonu nasıl bulabileceğinizi merak ediyorsanız buradaki yazımı kesinlikle okumalısınız.

En iyi mobil Antivirüs Programı adlı yazımızın en iddialı uygulamalarından birtanesi olmaya devam ediyor.

8)Bitdefender Mobil Security&Antivirus:

Bitdefender Antivirüs programı 2020 yılında da kendini pek gösterememiş antivirüs programlarından birtanesi oldu. Android cephesinde genel değerlendirme de F-Secure Safe virüs programı ile aynı puanı almış bulunmakta sadece çok az farklarla onun önüne geçmiş durumda.

2 tane tespit edemediği virüs çeşidi çıkmış testlerde. Ayrıca kullanıcılara sunduğu özellikler konusunda da en kötü puanlardan birini almış durumda. birçok yenilik ve özellik içerse de bunları aslında ayarlama konusunda sıkıntılı bir uygulama.

Bir çok İnternet Tarayıcısı desteklemekte. Otomatik tarama özelliği olmayan listemizde ki  iki uygulamadan birtanesi. Özellikle birçok virüs programına bulunan çalma koruması özelliğinin bulunmaması büyük bir eksiklik olarak görülmekte.

Ücretsiz olarak “Bitdefender Mobil Security&Antivirus” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Android için en iyi antivirüs programları sıralamasında kendisine 10.sırada yer bulabilmiş durumda.

9)G Data İnternet Security:

G Data virüs programı ülkemizde aslında pek popüler olan bir uygulama değil. Uygulama genel değerlendirme testlerinde ortalama bir puan almış durumda.Sıralama da uygulamayı en çok düşüren etken ise listemizde ki uygulamalar arasında telefona en fazla yük oluşturan uygulama olması oldu.

Bunun dışında koruma konusunda avast ile aynı puanı almış durumda. Sadece 1 virüs çeşidini tespit edememiş. Otomatik tarama özelliği de bulunmakta. Birçok tarayıcıyı desteklemekte. Çocuk koruması özelliği sunan nadir uygulamalardan bir tanesidir. VPN özelliği de yok ne yazikki.

En İyi Mobil Antivirüs Programı 2020  adlı listemizde kendisine 8.sırada yer almış durumda. “G Data İnternet Security” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Ücretsiz sürümü ne yazikki bulunmamakta. 44.95 TL ‘ye satın alarak indirebilirsiniz.

10)Trend Micro Mobile Security:

Türkiye de özellikle bilgisayar virüs programı konusunda çok tercih edilmeyen bir virüs programı şuan için Trend Micro ancak 2020 yılının mobil virüs programları arasında mükemmel bir yükseliş yakalamış durumda. Genel değerlendirme de listemiz de en iyi puanı alan virüs programıdır.

Koruma puanı ve pil yükü konusunda da en yüksek puan Trend Micro‘ya aittir. Yapılan virüs testinde yakalayamadığı hiçbir virüs çeşidi olmamıştır ve listemizde bunu başarabilen tek virüs programı Trend Micro‘dur.

Google Chrome ve Samsung Browserları desteklemekte sadece. VPN de dahil bir çok özelliği bulunsada çocuk koruması özelliği bulunmamakta. Pro sürümünde en iyi değerlendirmeyi alsa da ücretsiz kullanmak istediğinizde birçok özellikten kısıtlanmış oluyorsunuz ve çok işinize yarayamıyor açıkçası. Eğer satın alıp kullanmayı düşünüyorsanız şuan android için en iyi virüs programı diyebiliriz ancak ücretsiz kullanacak kişiler için bunu söyleyemem. 

En iyi mobil antivirüs programı 2020 yılı için Trend Micro olmuştur.

Ücretsiz kullanıcaklar için şuan için en iyisi bana göre benimde kullandığım Avast olacaktır. Ücretsiz sürümünde daha iyi özellikleri mevcut.

Satın almak istediğinizde 35 Dolarlık bir fiyat karşınıza çıkarmakta. Ücretsiz indirmek isteyenler içinde “Trend Micro Mobile Security” kısmından ulaşabilirsiniz. 

11)Kaspersky İnternet Security:

Bilgisayarlarda özellikle en çok satılan antivirüs programlarından birtanesi olmayı her sene başaran bir uygulama.Dünyaca çok popüler ve çok başarılı bir virüs programı ancak android sürümü için ne yazik ki bunu söyleyemiyoruz. Pil yükü dışındaki tüm testlerde ortalama bir puan almış durumda.

Tespit edemediği virüs çeşidi ise 3 olarak gözlemlenmiş aslında listemizde ki uygulamalar arasında en çok virüs tespit edemeyen uygulama Kaspersky oldu. Otomatik tarama,çalma koruması gibi özellikleri bulunsada VPN, çocuk koruması gibi özelliklerin olmaması büyük dezavantaj yaratmakta.

Sadece Google Chrome ve Samsung İnternet Tarayıcısını desteklemekte. En İyi Mobil Antivirüs Programı 2020 adlı listemizde 7.sırada yer almakta. Pro sürümünü yıllık “49.99“TL’ye alabilirsiniz.

İndirmek için “Kasperky İnternet Security” kısmına tıklayarak sayfasına ulaşabilirsiniz.

Android telefonlarda üretici tarafından anlaşmalı olarak yüklenmiş gelen uygulamalar bulunmakta. Bu uygulamaları eğer kullanmıyorsak telefonumuzda gereksiz yere yer kaplamakta ve telefonumuzu yormakta bildiğiniz üzere. Eğer istemediğimiz bu android uygulamalardan nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız bu konu ile alakalı da yazı yazmış bulunmaktayım. Kesinlikle buradaki yazıma giderek okumalısınız.

12)AVG Antivirüs for Android:

AVG Antivirüs popülarite olarak bilinen antivirüs programlarından. Bazı kullanıcıları çok sever bazı kullanıcılar hiç sevmez bu virüs programını.  AVG Antivirüs programı genel değerlendirmede çok yüksek puan almış durumda. Eset Antivirüs ile aynı puana sahipler.  Tespit edemediği bir virüs çeşidi olmuş.

Otomatik tarama özelliği bulunmayan 2 uygulamadan birtanesi. Google Chrome, Dolphin,Firefox ve Opera İnternet Tarayıcılarını desteklemekte. VPN dahil birçok özelliği mevcut ancak çocuk koruması özelliği bulunmamakta. Uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabiliriniz.

AVG Antivirüs for Android” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. En İyi Mobil Antivirüs Programı adlı listemizde 4.sırada yer almakta.

En İyi Mobil Antivirüs Programı adlı yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Lütfen yorumlarda görüşlerinizi belirtin.

“Android İçin En İyi 12 Antivirüs Programı” hakkında 2 yorum

  1. En iyi antivirüs proğramı Eset antivirüs olarak bir çok kullanıcının aklına yerleşmiş o yüzden craklanmkış bir çok kopyası var işe yarıyormu acaba craklanmış antivürüs proğramı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir