Android Silinmeyen Uygulamaları Silme

android-silinmeyen-uygulamalari-silme
2 dakika 31 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Android Silinmeyen Uygulamaları Silme. Android Telefonları aldığımızda içerisinde yüklü olarak gelip bir türlü kaldıramadığımız sinir bozucu uygulamaları kaldırarak hem kendinize fazladan alan açabilecek hemde Telefonunuzun sisteme yüklediği gücü azaltabileceksiniz.

Android Telefonunuz dan kaldırılmayan Uygulamaları Telefon Üreticileri kaldırmamızı istemediği için o Uygulamaları kaldırma yetkisini kaldırmakta mümkün olmuyor.

Bu Uygulamaları kaldırabilmek için yapılacak yöntem normalde Üreticilerin sistemde kısıtladığı yazılımı değiştirmek ancak tabiki de çoğu kullanıcı bu iş için bu kadar maziyetli bir işe girişmek istemeyeceği için son yılllarda Telefon rootlama diye bir olay çıktı.

Telefon rootlama dediğimiz işin aslında Telefondaki Tüm Yetkileri kendinize almanızı sağlayan bir yöntem ancak riskli bir Yöntem Root işini yapmaya çalışmak zor ve Telefonun bozulması, Telefonun Garantisi varsa Garantisinin sona ermesi gibi problemleri var.

Telefonda Uygulamaları kaldırmak için Telefonun rootlanması gerekiyor! Eğer Telefonunuz Rootlu ise bu Uygulama kaldırma özelliği tüm Uygulamalarda çıkacak ve kaldırabileceksiniz.

Peki Telefonunuz Rootlu değil yada Rootlamak İstemeden Yapılabilir Mi?

Android Silinmeyen Uygulamaları Silme konusu aslında  Tüm Telefon kullananların merak ettiği ve istediği birşey kolay bir şekilde Silinmeyen Uygulamalar’ın silinmesini sağlamak bu konu ile ilgili Root olmadan çalıştığını iddia eden bir sürü Uygulama çıksada hepsi başarısız olmuş durumda

Temel İşlevi Gereği Sistem Üreticilerinin Telefonun beynine attığı yazılımla kaldırma işlemi engellendiği için bunu engeli kaldırmadan istenilmeyen Uygulamalar için kaldırma işlemi yapılamıyor.

Eğer İşletim Sisteminiz eskiyse 4.4 sürümü ve eskisinde bir İşletim Sistemine sahip iseniz Telefonun AyarlarUygulamalar → Zorla Kaldır seçeneği ile Uygulamayı zorla durdurabilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

Eğer İşletim Sisteminizde Daha yeni bir sürümse Telefonunuzda Root da yok ise size tavsiyem en iyi yapacağınız şey Ayarlar kısmından yine Uygulamalar kısmına gidip İstemediğiniz Silinmeyen O Uygulamaları devre dışı bırakmak ve Ön Belleklerini temizlemekRootsuz Telefondan İstenilmeyen Uygulamaları kaldırmak için piyasa bir sürü Uygulama çıkmış durumda ancak ben bu zamana kadar daha işe yarayan bir Uygulama görmedim eğer görürsem Yazıyı güncelleyerek sizlerle paylaşacağım.

Bu yazıyı yazmak istedim çünkü çevremde bu konu ile alakalı çok soru geldi ve bu konu hakkında yazmamı istediler elimden geldiği sürece siz okurlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım yazdıklarımı sizin bilgilendirmiştir.

UYARI: Telefonlarınıza Root Atılarak bu olay çözülse de ciddi bir risk barındırmasından dolayı kesinlikle TAVSİYE ETMEMEKTEYİZ.

Android Silinmeyen Uygulamaları Silme” adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar bölümünden görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.