Android için En İyi Antivirüs Programları 2022 – Ücretsiz

11 dakika 18 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Android için en iyi ücretsiz antivirüs programları. Eğer kullandığımız telefona hakim değilsek, tüm kişisel bilgilerimiz her zaman tehlikede demektir. Bu yazımızda sizler için sırasıyla “android en iyi anvitirüs” listesini hazırlamış olduk. Bu listemizde ücretsiz olan programlarda olacak, ücretli olan programlarda olacaktır.

Android için en iyi antivirüs programları
Android için en iyi antivirüs programları

Karışık, ayrıntılı, anlaşılır ve güzel bir liste oluşturduk. Yılımızın “Telefon için en iyi virüs programı hangisi?” sorusunun da cevabını da bu yazımızda bulabileceksiniz. En iyi mobil antivirüs programı bu yıl için hangi uygulama oldu? buna da yazımızda detaylı bir şekilde yer verdik.

Android için En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları🟢

1)Securion OnAV🟡

Securion OnAv virüs programını bu zamana kadar hiç duymamıştım ve testlerde de en kötü sonucu alan Antivirüs programı seçildi. Diğer Antivirüs programlarına göre çok eksiği var denilebilir. Aslında kalite farkı şuan için diğer programlara göre uçurum durumda gibi gözüküyor ve desteklediği bir tarayıcıda bulunmamaktadır. Yine de incelemek istiyorum diyen varsa “Securion OnAV” kısmına tıklayarak inceleme sayfasına ulaşabilirler.

Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı adlı listemizde 12.sırada yer alarak en kötü performansı gösteren antivirüs oldu.

2)Eset Mobile Security&Antivirüs🟠

Eset Programı çok eski ve çok köklü bir virüs programıdır. 2000 li yıllarda İnternet cafelerde özellikle bilgisayasarlar da bulunan popüler virüs programlarındandı. Günümüzde de Android cihazlara özel uygulamaları bulunmaktadır.

Eset Mobile Security&Antivirüs genel değerlendirme testlerinden güzel bir sonuç almış bulunmaktadır ancak ayarlar konusunda diğer popüler iddialı Android virüs programlarına göre biraz daha geride kalmış gibi duruyor diyebiliriz.

en iyi antivirüs android
en iyi antivirüs android

Yapılan testlerde sadece 1 tane virüsü tespit edemediği gözlemlenmiş. Otomatik tarama özelliği bulunmakta ve pil yükü konusunda da en iyi derecelerden birine sahip. Google Chrome, Opera, Dolphin, Firefox tarayıcılarını da desteklemekte.

Android için en iyi antivirüs programları sıralamasında kendisine 5.sırada yer verilmektedir. İncelemek veya indirmek isteyen “Eset Mobile Security&Antiviruskısmına tıklayarak sayfalarına ulaşabilirler. 

3)Avira Security🔴

Hem ücretli hem ücretsiz sürümü bulunan bir virüs programı. Genel olarak virüs değerlendirme testlerinden ortalama bir puana sahip bir uygulama. En büyük sıkıntısı da kullanıcılar için sunduğu destekler olarak görülmektedir.

Bir çok destek kullanıcılara Avira Security de verilmemektedir. Tespit edemediği virüs sayısı ise 2 olarak görülmüş. Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı sıralamamızda kendisine 9.sırada yer bulmuş durumda.

Güncelleme: Son güncelleme ile VPN desteği de getirildi.

Avira Security Samsung Browser dahil tüm browserları desteklemektedir. “Avira Securitykısmına tıklayarak inceleme ve indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

4)Symantec Norton Mobile Security And Antivirus🟤

Androd için en iyi ücretsiz antivirüs programı listemizde ki bir sonraki programın ismi Symantec Norton. Symantec Norton mobil virüs programı genel değerlendirme olarak testlerde iyi bir puan almış durumda. Kullanıcılara sunduğu destekler konusunda zayıf kalmış bir uygulama ancak bu konuda Avira’dan daha iyi diyebiliriz. Genel değerlendirmede de zaten Avira’dan daha iyi bir durumdadır.

Symantec Norton virüs programı UC Browser’a da destek vermekte. Pil yükü konusunda da en iyi puanlardan birine sahip durumda. Tespit edemediği virüs sayısı ise 1 olarak görülmüş. Premium sürümü de Türkiye’de yerel fiyatlandırmaya sahip diyebiliriz. Android için en iyi ücretsiz antivirüs programları sıralamamızda kendisine 6.sırada yer almış durumda.

Symantec Norton Mobile Security And Antivirus kısmına tıklayarak indirme ve inceleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

5)McAfee Mobile Security⚪️

McAfee Mobile Security  Genel değerlendirme puanı olarak en iyi 3.puanı almış virüs programıdır.”Android için antivirüs önerisi” istendiğinde bu yıl için tavsiye edilebilecek üç uygulamadan biridir. Pil koruması konusunda da en iyi puanlardan birine sahip.

McAfee Mobile Security de kullanıcılar için sunduğu özellikler konusunda ortalama bir puan almış durumda ancak ortalamanın en iyi puanını almış durumdadır. Sadece çocuk koruması özellikleri konusunda destek vermiyor. Birçok İnternet Tarayıcısını da desteklemektedir.

android için ücretsiz antivirüs
android için ücretsiz antivirüs

McAfee Mobile Security uygulamasının tespit edemediği virüs sayısı ise 2 olarak görülmüş. Android virüs programı listemizde kendisine 3.sırada yer bulmakta. Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı listemizin en iyi uygulamalarından birtanesi.

 İndirmek isterseniz “McAfee Mobile Security”  kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

6)F-Secure Safe⚫️

F-Secure Safe programı testlerde securion dışında hiçbir virüs programını geçememiş durumda. Sadece kendi İnternet tarayıcısını desteklemekte. Sunduğu özelliklerde kısıtlı durumda. Pil yükü konusu ve koruma konusunda iyi puanlar almış olsa da genel değerlendirme de ortalama bir puan alarak sıralamada geride kalmış bir antivirüs programıdır.

Çocuk koruması ve aile koruması konusunda sunduğu özellikler konusunda da bu özellikleri veren sadece 3 virüs programından birisi diyebilirim. Sıralamamız da 11.sırada kendisine yer alabilmiş durumda.

Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. “F-Secure Safe” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. 

7)Avast Mobile Security&Antivirus🟣

Avast Antivirüs programı bu yılın en iyi ücretsiz antivirüs programı olarak seçilmişti yine aynı şekilde ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmakta uygulamanın. Bu yılda da kalitesini devam ettirerek en iyi 2 antivirüs programından biri olmayı başarmış durumda.

Bu yılın en iyi antivirüs olamasa da 1. ile arasında çok az fark bulunmakta tek sıkıntısı olarak virüs taramalarında tespit edemediği bir virüs çeşidi çıkmış. Kullanıcıya verdiği özellik desteği konusunda da en iyi virüs programlarından birtanesi. pil yükü koruma ve genel değerlendirme puanlarından çok yüksek puanlar almış durumda.Bir çok tarayıcıyı da desteklemekte.

Android için en iyi antivirüs programı sıralamamızda kendisine 2.sırada yer buldu. Yıllık Premium ücreti de ülkemiz için fena sayılmayacak bir fiyat diyebiliriz.. “Avast Antivirüs” kısmına tıklayarak ücretsiz indirme kısmına ulaşabilirsiniz ayrıca android için en iyi ücretsiz antivirüs programı önerisi olarak benim önereceğim 2 virüs programından biridir.

İnsanların telefonlarını daha verimli bir şekilde kullanmaları için bir çok farklı uygulama birçok farklı teknik bulunmaktadır. Android için en iyi ücretsiz antivirüs programları adlı yazımızın en iddialı uygulamalarından bir tanesi olmaya devam ediyor.

8)Bitdefender Mobil Security&Antivirus🔵

Bitdefender Antivirüs programı bu yılda da kendini pek gösterememiş antivirüs programlarından bir tanesi oldu. Android cephesinde genel değerlendirme de F-Secure Safe virüs programı ile aynı puanı almış bulunmakta, sadece çok az farklarla onun önüne geçmiş durumdadır.

2 tane tespit edemediği virüs çeşidi çıkmış testlerde. Ayrıca kullanıcılara sunduğu özellikler konusunda da en kötü puanlardan birini almış durumda, bir çok yenilik ve özellik içerse de bunları aslında ayarlama konusunda sıkıntılı bir uygulamadır.

en iyi ücretsiz mobil antivirüs
en iyi ücretsiz mobil antivirüs

Bir çok İnternet Tarayıcısı desteklemekte. Otomatik tarama özelliği olmayan listemizde ki  iki uygulamadan bir tanesidir. Özellikle birçok virüs programına bulunan çalma koruması özelliğinin bulunmaması büyük bir eksiklik olarak görülmekte.

Ücretsiz olarak “Bitdefender Mobil Security&Antivirus” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı sıralamasında kendisine 10.sırada yer bulabilmiş durumda.

9)G-Data İnternet Security🟢

G Data virüs programı ülkemizde aslında pek popüler olan bir uygulama değil. Uygulama genel değerlendirme testlerinde ortalama bir puan almış durumda.Sıralama da uygulamayı en çok düşüren etken ise listemizde ki uygulamalar arasında telefona en fazla yük oluşturan uygulama olması oldu.

Bunun dışında koruma konusunda avast ile aynı puanı almış durumda. Sadece 1 virüs çeşidini tespit edememiş. Otomatik tarama özelliği de bulunmakta. Birçok tarayıcıyı desteklemekte. Çocuk koruması özelliği sunan nadir uygulamalardan bir tanesidir. VPN özelliği de yok ne yazikki.

Android için en iyi ücretsiz antivirüs programları  adlı listemizde kendisine 8.sırada yer almış durumda. “G Data İnternet Security” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Ücretsiz sürümü ne yazık ki bulunmamakta ancak Türkiye için sunulan yerel fiyatlandırma çok başarılı diyebiliriz.

10)Trend Micro Mobile Security🟡

Türkiye de özellikle bilgisayar virüs programı konusunda çok tercih edilmeyen bir virüs programı şuan için Trend Micro ancak bu yılın mobil virüs programları arasında mükemmel bir yükseliş yakalamış durumda. Genel değerlendirme de listemiz de en iyi puanı alan virüs programıdır.

Koruma puanı ve pil yükü konusunda da en yüksek puan Trend Micro‘ya aittir. Yapılan virüs testinde yakalayamadığı hiçbir virüs çeşidi olmamıştır ve listemizde bunu başarabilen tek virüs programı Trend Micro‘dur.

Google Chrome ve Samsung Browserları desteklemekte sadece. VPN de dahil bir çok özelliği bulunsa da çocuk koruması özelliği bulunmamakta. Pro sürümünde en iyi değerlendirmeyi alsa da ücretsiz kullanmak istediğinizde birçok özellikten kısıtlanmış oluyorsunuz ve çok işinize yarayamıyor açıkçası. Eğer satın alıp kullanmayı düşünüyorsanız şuan Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı diyebiliriz ancak ücretsiz kullanacak kişiler için bunu söyleyemem. 

telefon için ücretsiz antivirüs programı
telefon için ücretsiz antivirüs programı

Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı bu yıl için Trend Micro olmuştur. Ücretsiz kullanacak kişiler için şuan için en iyisi bana göre benimde kullandığım Karspersky olacaktır. Ücretsiz sürümünde daha iyi özellikleri mevcut.

Satın almak istediğinizde de Türkiye için ciddi bir fiyat sunmakta ve yerel fiyatlandırması bulunmuyor. Ücretsiz indirmek isteyenler içinde “Trend Micro Mobile Security” kısmından ulaşabilirsiniz. 

11)Kaspersky İnternet Security🟠

Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı listemizde benim yıllardır kullandığım antivirüs programı Karspersky programıdır. Bilgisayarlarda özellikle en çok satılan antivirüs programlarından bir tanesi olmayı her sene başaran bir uygulamadır.

Dünyaca çok popüler ve çok başarılı bir virüs programıdır. Tespit edemediği virüs çeşidi ise 1 olarak gözlemlenmiştir. Otomatik tarama, hırsızlık koruması gibi özelliklerinin yanında VPN gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Sadece Google Chrome ve Samsung İnternet Tarayıcısını desteklemektedir. Android için en iyi ücretsiz antivirüs programı adlı listemizde 1.sırada yer almasa da benim en çok beğendiğim ve yıllardır da kullandığım programdır. Pro sürümü içinde Türkiye’ye özel fiyatlandırması bulunmaktadır.

İndirmek için “Kasperky İnternet Security” kısmına tıklayarak sayfasına ulaşabilirsiniz.

Android telefonlarda üretici tarafından anlaşmalı olarak yüklenmiş gelen uygulamalar bulunmakta. Bu uygulamaları eğer kullanmıyorsak telefonumuzda gereksiz yere yer kaplamakta ve telefonumuzu yormakta bildiğiniz üzere.

12)AVG Antivirüs for Android🔴

AVG Antivirüs popülarite olarak bilinen antivirüs programlarından. AVG antivirüs programını bazı kullanıcıları çok sever, bazı kullanıcılar hiç sevmez. AVG Antivirüs programı genel değerlendirme de çok yüksek puan almış durumdadır. Eset Antivirüs ile aynı puana sahipler. Tespit edemediği bir virüs çeşidi olmuş.

Otomatik tarama özelliği bulunmayan 2 uygulamadan birtanesi. Google Chrome, Dolphin, Firefox ve Opera İnternet Tarayıcılarını desteklemekte. VPN dahil birçok özelliği mevcut ancak çocuk koruması özelliği bulunmamakta. Uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

AVG Antivirüs for Android” kısmına tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Android için en iyi ücretsiz antivirüs programları adlı listemizde 4.sırada yer almakta.

Android için En İyi Antivirüs Programı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular✂️

Android için en iyi antivirüs programı hangisi?🗒

Android için en iyi antivirüs programı her sene değişmektedir o yüzden net olarak şu program en iyi antivirüs programı diyemeyiz.🚀

En iyi ücretsiz antivirüs hangisi?🗒

En iyi ücretsiz antivirüs programı Kaspersky programıdır.🚀

En güvenilir antivirüs programı hangisidir?🗒

En güvenilir antivirüs programı Kaspersky programıdır.🚀

Android için en iyi ücretsiz antivirüs programları adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. Lütfen yorumlarda görüşlerinizi belirtin. Wikipedia bağlantısından antivirüsler hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir, mobil kategorisinden benzer diğer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

“Android için En İyi Antivirüs Programları 2022 – Ücretsiz” üzerine 2 yorum

  1. En iyi antivirüs proğramı Eset antivirüs olarak bir çok kullanıcının aklına yerleşmiş o yüzden craklanmkış bir çok kopyası var işe yarıyormu acaba craklanmış antivürüs proğramı.

    Cevapla

Yorum yapın

Arizacozum.com su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü best smm panel