Misafir Yazarlık

Kendi alanlarında uzman olan bilgili, tecrübeli insanları colaker.net ziyaretçileriyle buluşturmak amaçlı misafir yazarlık kabul ediyorum.

Misafir yazarlık alanında kabul edilmek için uymanız gereken kurallar şu şekildedir;

Yazılarınızın Yayınlanma Kriterleri

 • Yazdığınız yazılar tamamen özgün olmalı ve size ait olmalıdır. ( Yazınızın daha önce başka hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.)
 • Misafir Yazarlık başvurusu yaptıktan sonra yazınız kabul edilirse aynı yazıyı başka bir yerde kullanamazsınız.
 • Yazınız en az 600 kelime olmalıdır.
 • Yazınız reklam ve tanıtım amaçlı olmamalıdır.
 • Yazınız TDK kurallarına uygun olmalıdır. Bkz: TDK
 • Yazınız en az 2 resim içermelidir.
 • Yazınızda kendi blogunuz için vereceğiniz link sayısı 2 ile sınırlı olması gerekmektedir.
 • Kendi blogunuzda dahil olmak üzere dış bağlantı verdiğiniz linklerin hiçbiri illegal veya spam skoru yüksek siteler olmamalıdır.
 • Yazınız onaylandıktan sonra verilen dış bağlantı linklerini içeren sitelerde sonradan spam skorunun yükselmesi yada sitenin amacından saparak illegal yapılandırmaya gitmesinin tespiti halinde yazınız yayından kaldırılacaktır.

Makale Konuları

Misafir Yazarlık Avantajları

 1. Kendi sitenize link vererek colaker.net sitesinden backlink almış olursunuz. Bu sayede hem sitenizin otoritesi Google’ın gözünde artacaktır.
 2. Colaker.net ziyaretçilerine kendi sitenizi tanıtmış olacaksınız bu sayede daha fazla kitleye ücretsiz bir şekilde ulaşabileceksiniz.
 3. SEO kriterlerinden en önemlilerinden bir tanesi de rakip siteden backlink almaktır. Eğer bir blog sitesine sahipseniz colaker.net sitesinden alacağınız backlink sizin için paha biçilemez olacaktır.
 4. Colaker.net’te yayımladığınız yazılar, colaker.net açık kaldığı sürece yayımda kalmaya devam eder böylelikle bir yazı yazarak ömür boyu backlink ve devamlı trafik kazanmış olursunuz. 
 5. Colaker.net Türkiye’nin en iyi blog sitelerinden bir tanesidir ve gün geçtikçe sıralama da daha iyi bir konuma gelmektedir. Colaker.net sitesinden backlink almanız halinde Google’ın gözünde ciddi otorite kazanmış olacaksınız.

Misafir yazarlık başvurusu yapmak colaker.net sitesinde çok kolay. Tek yapmanız gereken aşağıdaki mail adresine word, pdf  formatlarında  yazdığınız makaleyi göndermek olacaktır. 

Mail Adresi: contact@colaker.net

Not: Yazar isim ve soy isim yazmayı unutmayınız.

Misafir yazarlık hakkında sormak istediniz sorular varsa “İletişim” sayfamıza giderek mesajınızı iletebilirsiniz.