MİSAFİR YAZARLIK

Kendi alanlarında uzman olan bilgili, tecrübeli insanları colaker.net ziyaretçileriyle buluşturmak amaçlı misafir yazarlık hizmetimiz kullanıma sunulmuştur.

Misafir yazarlık alanında kabul edilmek için uymanız gereken belirli kurallar bulunmaktadır.

Yazılarınızın Yayınlanma Kriterleri

 • Yazdığınız yazılar tamamen özgün olmalı ve size ait olmalıdır. (Yazınızın daha önce başka hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.)
 • Misafir yazarlık başvurusu yaptıktan sonra yazınız kabul edilirse aynı yazıyı başka bir yerde kullanamazsınız.
 • Yazınız en az 600 kelime içermelidir. ( 600 kelime sınırına ulaşabilmek için gereksiz tekrarlardan kaçınılmış olması gerekmektedir.)
 • Yazınız reklam ve tanıtım amaçlı olmamalıdır.
 • Yazınız TDK kurallarına uygun olmalıdır. Bkz: TDK
 • Yazınız en az 2 resim içermelidir.
 • Yazınızda kendi blogunuz için vereceğiniz link sayısı 2 ile sınırlı olması gerekmektedir.
 • Kendi blogunuzda dahil olmak üzere dış bağlantı verdiğiniz linklerin hiçbiri illegal veya spam skoru yüksek siteler olmamalıdır.

NOT: Yazınız onaylandıktan sonra yayınlanmış olsa dahi yazı içeriğinde yer alan dış bağlantıların sonradan spam seviyesi yükselirse yada sitenin içeriği sonradan değiştirilirse onaylanmış olan yazı anında yayından kaldırılacaktır.

Makale Konuları

Misafir Yazarlık Avantajları

 1. Kendi sitenize link vererek colaker.net sitesinden backlink almış olacaksınız. Bu sayede hem sitenizin otoritesi Google’ın gözünde artacaktır.
 2. Colaker.net ziyaretçilerine kendi sitenizi tanıtmış olacaksınız ve bu sayede daha fazla kitleye ücretsiz bir şekilde ulaşabileceksiniz.
 3. SEO kriterlerinden en önemlilerinden bir tanesi de rakip sitelerden backlink alabilmektir. Eğer bir blog, haber sitesine sahipseniz colaker.net sitesinden alacağınız backlink sizin için paha biçilmez olacaktır.
 4. Colaker.net ‘te yayımladığımız yazılar colaker.net açık kaldığı sürece yayında kalmaya devam eder ve böylelikle bir yazı yazarak ömür boyu backlink ve düzenli trafik kazanmış olacaksınız.
 5. Colaker.net, Türkiye’nin en iyi blog sitelerinden bir tanesidir ve gün geçtikçe sıralamada daha iyi bir konuma gelmektedir. Colaker.net sitesinden backlink almanız halinde Google’ın gözünde ciddi otorite kazanmış olacaksınız.

Misafir yazarlık başvurusu yapmak colaker.net sitesinde çok kolay. Tek yapmanız gereken aşağıda verilen e-posta adresine word yada pdf formatlarında yazdığınız makaleyi göndermek olacaktır.

Mail adresi: [email protected]

UYARI: Yazdığınız içeriğe yazar ismi ve soy ismi eklemeyi unutmayın.

Misafir yazarlık hakkında sormak istediğiniz sorular varsa iletişim sayfamızdan mesajınızı iletebilirsiniz.