Ücretsiz Fotoğraf Siteleri

telifsiz-fotograf-siteleri
5 dakika 1 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Ücretsiz Fotoğraf Siteleri. Ücretsiz Lisanslı stok Fotoğraf yayınlayan Web siteler’i aşağıda listeledim ayrıca hepsini tek tek inceleyip  en son kararı da size bıraktım hepsine tek tek göz de atabilirsiniz.

Buradaki amacımız lisanslı ücretsiz fotoğraf sıkıntısı çekmeden çok çeşitli bir arşiv oluşturmaktır. Web sitelerine ulaşmak için başlıklarına tıklamanız yeterlidir ;

PİXABAY

pixabay-resmi
pixabay-resmi

Pixabay çok fazla seçenek sunan çok detaylı ve geniş arşivi bulunan bir site. Medium boyuttaki görsellere kadar üye olmadan direk indirebiliyorsunuz ancak XL boyutundaki isterseniz görseli üye olmanız gerekiyor.Aramaları ingilizce yapmanız gerekmektedir.

Üyelik kısmı bulunmakta ancak üye olmadan indirme işlemi yapabiliyorsunuz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

FREEPİK

freepik-resmi
freepik-resmi

Freepik geniş ve farklı arşivi bulunan  bir site.Gelişmiş filtreleme özelliği ve üye olmadan indirme seçeneği bulunuyor ancak ücretsiz fotoğraflar dışında premium olarak ücretli fotoğraflarda bulunmaktadır.

Türkçe olarak arama yapabilirsiniz.Çok geniş bir stok fotoğraf barındırmaktadır.

Freepik Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

PEXELS

pexels-resmi
pexels-resmi

Yeterli olarak fotoğraf seçeneği bulunan ücretsiz olarak indirilebilir olması ve üyelik istememesi güzel bir seçenek. Türkçe olarak arama yapabilirsiniz.  İstediğiniz görseli kolayca indirebilirsiniz.

Pexels Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

FREEİMAGES

free-images-resmi
free-images-resmi

Freeİmages sitesi Üyelik şartı ile ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz bir stok fotoğraf sitesidir.Arama butonundan arama yaptıktan sonra karşınıza ilk önce ücretli fotoğrafları öneri olarak göstermektedir aşağılara indikçe ücretsiz olanları görebilirsiniz.

Göz At bölümü içerisinden  Ücretsiz Fotoğraflar ,Yeni Görseller, Popüler Görseller ve Editörün seçtiklerine bakabilirsiniz. Koleksiyonlar bölümü içerisinden istediğiniz konuda ki Fotoğraflara da ulaşabilirsiniz.

Freeİmages Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

UNSPLASH

unsplash-resmi
unsplash-resmi

Unsplash alternatif bir stok sitesi yani öteki siteler arasında istediğiniz fotoğrafı bulamadıysanız uğramanız gereken bir stok fotoğraf sitesi çünkü içerisinde fazla seçenekte bir fotoğraf bulunmuyor.

Aramayı ingilizce yapmanız gerekiyor ve karşınıza çok fazla çeşitte fotoğraf çıkarmıyor üyelik istemiyor istediğiniz fotoğrafı arayıp bulursanız yüksek çözünürlüklü indirip kullanabilirsiniz.

UnSplash Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

StockSnap

stocksnap-resmi
stocksnap-resmi

Stocksnap de ücretsiz stok fotoğraf yayınlayan sitelerden birisi. Üye olma seçeneği olsa da istediğiniz fotoğrafı ingilizce olarak aradıktan sonra ücretsiz olarak direk indirebilirsiniz. Arama butonunun altında popüler yapılan aramaları da göstermekte.

Kategoriler , Trendler ve Tüm Fotoğraflar şeklinde seçenekleri de bulunmaktadır.

StockSnap Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Flickr

flickr-resmi
flickr-resmi

Flickr üyelik sistemi bulunan ingilizce temelli bir stok fotoğraf sitesidir.Sitede yapacağınız aramaları resim , insan ve grup arama olarak yapabiliyorsunuz sizin karşınıza üye olan kişileri , grupları ve yüklenen fotoğrafları göstermektedir.

Her fotoğraf indirilebilir özellikte değildir çünkü yükleyen kişi bunu devre dışı bırakabiliyor.

Flickr Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Shopify Burst

Shopify-Burst-resmi
Shopify-Burst-resmi

Shopify Burst Anasayfasın’da “yüksek çözünürlüklü fotoğrafları , ücretsiz indirin” sloganıyla bizi karşılıyor.İngilizce olarak yapmanız gereken aramalar sonucu çıkan fotoğrafları üye olmadan indirebilirsiniz.

Arama butonunun altında popüler aramalar gözükmektedir ve karşınıza yeterli çeşitlilikte fotoğraf çıkarmaktadır. Aynı şekilde Koleksiyonlar , Yeni Fotoğraflar ve İpuçları şeklinde kısımları da bulunmaktadır.

Shopify Burst Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Gratisography

gratisography-resmi
gratisography-resmi

Eğlenceli fotoğraf arayanlar için güzel bir stok fotoğraf sitesi aramaları ingilizce olarak yapmak zorundasınız dememe gerek yok çünkü arama kısmı düzgün çalışmıyor çok sayıda çeşitli bir stok fotoğraf bulunduran bir website değil.

Anasayfa dan direk aşağıya doğru inerek fotoğraf çeşitlerini görebilirsiniz üyelik istemiyor fotoğrafları indirmekte çok basit Website’nin üst kısmında ki Browse kısmından kategoriler’i görebilir ve oradan da arama yapabilirsiniz.

Gratisography Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Rgbstock

rgbstock-resmi
rgbstock-resmi

100 binden fazla stock fotoğraf bulundurduklarını söyleyen bir web sitesi. Fotoğrafları indirebilmeniz için üyelik şartı bulunmaktadır. Aramayı da ingilizce yapmak zorundasınız.

RGBSTOCK Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

ISO Republic

ISO-Republic-resmi
ISO-Republic-resmi

Iso Republic yüksek çözünürlükte stok fotoğrafların dışında video da yayınlayan bir web sitesi. Aramaları ingilizce olarak yapmanız gerekiyor. Binlerce stok fotoğraf ve video olduğunu söylüyorlar.

Üye olma olayı bulunmamakta çok kolay bir şekilde istediğiniz ücretsiz fotoğraf yada Video’yu indirebilirsiniz. Popüler arama terimleri , Fotoğraflar ,Videolar ,Koleksiyonlar ve Blog kısımları bulunan bir site.

ISO Republic Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

KaboomPics

Beyaz arka planıyla farklılığını hemen fark ettiren KaboomPics stok sitesi “Hadi muhteşem Fotoğrafları senin için bulalım” sloganıyla bizi karşılıyor. Stok fotoğraf çeşidi açısından çok çeşitli fotoğraflar sunmaktadır.

Arama yaparken ingilizce olarak arama yapmanız gerekmektedir. Kendine has olarak bulunan hızlı indir seçeneği de çok güzel olmuş resmin üzerine tıklamadan direk hızlı indir seçeneğine tıklayıp resmi indirebiliyorsunuz. Üyelik falan da istemeyen bir websitesi.

KaboomPics Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

THE STOCKS

the-stocks-resmi
the-stocks-resmi

Kendime göre en iyi stok fotoğraf sitesini en sona sakladım çünkü bu site kendi bünyesi üzerinden stok Fotoğraf yayınlamıyor bu site’nin amacı birçok stok fotoğraf Websitesi’ni bünyesinde bulundurup anlık olarak istediğinize geçiş yaparak aklınızdaki en iyi fotoğrafı bulmanızı sağlıyor.

THE Stocks Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Fotoğraf Siteleri adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.