Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma – (1 Adımda)

5 dakika 16 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Twitter profil fotoğrafı kaldırma. Twitter dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Ülkemizde de, dünya da olduğu gibi çok fazla insan Twitter platformunu aktif olarak kullanmaktadır. Twitter platformunda diğer popüler sosyal medya platformları gibi kişilerin kendilerine özel profilleri bulunmaktadır ve bu profiller tamamen özelleştirilebilir.

Twitter profilinizde en çok dikkat çekecek kısımlardan bir tanesi elbette Twitter profil fotoğrafı diyebiliriz. Bu yazımızda da sizlere Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı adım adım göstereceğiz.

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Nasıl Yapılır? 2022🟢

Twitter profil kaldırma işlemi kullanacağınız elektronik cihaza göre değişmektedir, eğer bir mobil cihaz üzerinden Twitter profil resmi kaldırmak istiyorsanız yöntemi farklı, eğer bir masaüstü cihaz (bilgisayar) üzerinden Twitter profil resmi kaldırmak istiyorsanız yöntemi farklıdır.

Twitter profil resmi aynı zamanda Twitter pp anlamında da kullanılmaktadır. Buradaki “pp” harfleri İngilizce de yer alan “profile photo” yani Türkçesiyle profil fotoğrafı kelimesinin baş harflerini göstermektedir yani Twitter pp kaldırma işlemi olarakta bu işlem karşınıza çıkarsa farklı bir işlem sanmanıza gerek yoktur.

Şimdi kullandığınız cihaza göre sırasıyla Twitter fotoğraf kaldırma işlemlerini sizlere göstereceğiz.

Mobil Twitter Profil Resmi Kaldırma İşlemi 2022🟡

Mobil cihazlarda Twitter profil resmi kaldırma işlemi için uygulama üzerinden sizlere anlatım gerçekleştireceğiz. İlk önce mobil cihazınızdan Twitter uygulamasına girin ve uygulamaya Twitter fotoğraf kaldırma işlemi gerçekleştirmek istediğiniz hesabınızla giriş yapın.

twitter profil resmi kaldırma
twitter profil resmi kaldırma

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi sol üst kısımda yer alan profil simgesine tıklayın. Ardından aşağıdaki resimdeki gibi profil seçeneğini seçin.

twitter pp kaldırma
twitter pp kaldırma

Profil seçeneğine tıkladıktan sonra artık kendi kişisel profil sayfanıza ulaştığınızı söyleyebiliriz.

twitter fotoğraf kaldırma
twitter fotoğraf kaldırma

Profil sayfanızda yer alan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.

twitter profil resmi
twitter profil resmi

Karşınıza yukarıda yer alan resimde ki gibi bir kısım çıkacaktır. Profil fotoğrafınızın üstünde yer alan fotoğraf makinesi simgesine tıklayın. Bu kısma tıkladığınızda karşınıza 2 seçenek çıkacaktır. İlk seçenek “Fotoğraf çek”, ikinci seçenek ise “Fotoğraf yükle” seçeneğidir.

Twitter profil fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız mevcut fotoğraflardan seç seçeneği ile yüklemek istediğiniz resmi seçebilirsiniz ancak Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemi için uğraşıyorsanız Fotoğraf çek seçeneğini seçin.

Fotoğraf çek seçeneğini seçtikten sonra mobil cihazınızın kamerası açılacaktır. Kameraya parmağınızı koyun, parmağınızı koyduktan sonra kamera kısmı komple siyah gözükecektir. Komple siyah iken fotoğrafı çekin ve siyah ekranı profil fotoğrafınıza yükleyin.

Bu şekilde Mobil Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayar Twitter Profil Resmi Kaldırma İşlemi 2022🟠

Bilgisayar kullanarak Twitter profil resmi kaldırma işlemini tamamlamak istiyorsanız, bilgisayarınızda istediğiniz bir İnternet tarayıcısını (Örnek: Google Chrome) kullanabilirsiniz. Tüm İnternet tarayıcılarında bu işlemi kolaylıkla tamamla imkanınız mevcut diyebiliriz.

Bilgisayar Twitter profil resmi kaldırma işlemini şimdi sizlere adım adım anlatacağız;

İlk olarak bilgisayarınızda istediğiniz İnternet tarayıcısından Twitter resmi sitesine giriş yapın, ardından Twitter sitesine profil resmi kaldırmak istediğiniz hesap ile giriş yapın.

bilgisayar twitter profil resmi kaldırma
bilgisayar twitter profil resmi kaldırma

Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan Profil kısmına tıklayın. Profil kısmına tıkladığınızda Twitter hesabınıza ait kendi kişisel profil sayfanıza ulaşmış olacaksınız. Twitter sayfanızın sağ tarafında yer alan “Profili Düzenle” seçeneğini seçin.

bilgisayar twitter profil resmi
bilgisayar twitter profil resmi

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi profil simgenizin üstünde yer alan fotoğraf kamerası simgesine tıklayın, mobil uygulamada olduğundan farklı olarak bu sefer direkt profil resmi olarak yüklemek istediğiniz dosyayı soracaktır.

Profil resminizi kaldırmak için bu kısma dilerseniz paint, adobe photoshop gibi programlar veya canva gibi bir site ile 400*400 px tamamen siyah olarak gözüken bir resim oluşturup onu profil resminize ekleyebilirsiniz.

Bu şekilde yaptığınızda profil resminiz kaldırılarak tamamen siyah olarak gözükecektir. Bununla uğraşmak istemiyorsanız Twitter profil fotoğrafı kaldırma bağlantısında ki reklamlı bağlantımızdan da hazır olarak bizim hazırladığımız profil resmini indirerek kullanabilirsiniz.

Sizlere detaylı bir şekilde hem mobil cihazlar için hem de masaüstü cihazlar için nasıl Twitter profil fotoğrafı kaldıracağınızı anlatmış olduk. En etkili ve basit yöntemler şuan için bunlardır diyebiliriz.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız;

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🟢

Twitter profil resmi neden değişmiyor?📣

Twitter profil resmini profil düzenle bölümünden çok rahat değiştirebilirsiniz, eğer değiştirmekte sorun yaşıyorsanız makalemizi okumanızı tavsiye etmekteyiz.♾

Twitter profil ayarları nasıl yapılır?📣

Twitter profil ayarlarınızı yapmak için Twitter profilinizde yer alan “profili düzenle” butonuna tıklamanız yeterlidir. İstediğiniz şekilde profil ayarlaması gerçekleştirebilirsiniz.♾

Twitter profil resmi kaça kaç?📣

Twitter profil resimleri 400*400 piksel genişliğindedir.♾

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. İnternet bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilir, Wikipedia bağlantısından da daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü best smm panel