Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma – (1 Adımda)

Twitter profil fotoğrafı kaldırma. Twitter dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Ülkemizde de, dünya da olduğu gibi çok fazla insan Twitter platformunu aktif olarak kullanmaktadır. Twitter platformunda diğer popüler sosyal medya platformları gibi kişilerin kendilerine özel profilleri bulunmaktadır ve bu profiller tamamen özelleştirilebilir.

Twitter profil fotoğrafı kaldırma adlı rehberimizde sizlere kullanıcıların çok fazla aradığı “Twitter boş profil resmi” , “Twitter profil fotoğrafı” , “Twitter profil fotoğrafı ayarlama” , “Boş profil fotoğrafı” , “Twitter profil fotoğrafı değişmiyor” konularına da cevap vereceğiz.

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Nasıl Yapılır? 2023🟢

Twitter profil kaldırma işlemi kullanacağınız elektronik cihaza göre değişmektedir, eğer bir mobil cihaz üzerinden Twitter profil resmi kaldırmak istiyorsanız yöntemi farklı, eğer bir masaüstü cihaz (bilgisayar) üzerinden Twitter profil resmi kaldırmak istiyorsanız yöntemi farklıdır.

twitter da profil fotoğrafı silme
twitter da profil fotoğrafı silme

Twitter profil resmi aynı zamanda Twitter pp anlamında da kullanılmaktadır. Buradaki “pp” harfleri İngilizce de yer alan “profile photo” yani Türkçesiyle profil fotoğrafı kelimesinin baş harflerini göstermektedir yani Twitter pp kaldırma işlemi olarakta bu işlem karşınıza çıkarsa farklı bir işlem sanmanıza gerek yoktur.

Şimdi kullandığınız cihaza göre sırasıyla Twitter fotoğraf kaldırma işlemlerini sizlere göstereceğiz.

Mobil Twitter Profil Resmi Kaldırma İşlemi 2023🟡

Mobil cihazlarda Twitter profil resmi kaldırma işlemi için uygulama üzerinden sizlere anlatım gerçekleştireceğiz. İlk önce mobil cihazınızdan Twitter uygulamasına girin ve uygulamaya Twitter fotoğraf kaldırma işlemi gerçekleştirmek istediğiniz hesabınızla giriş yapın.

twitter profil resmi kaldırma
twitter profil resmi kaldırma

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi sol üst kısımda yer alan “Profil” simgesine tıklayın. Ardından aşağıdaki resimdeki gibi profil seçeneğini seçin.

twitter pp kaldırma
twitter pp kaldırma

Profil seçeneğine tıkladıktan sonra artık kendi kişisel profil sayfanıza ulaştığınızı söyleyebiliriz.

twitter fotoğraf kaldırma
twitter fotoğraf kaldırma

Profil sayfanızda yer alan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.

twitter profil resmi
twitter profil resmi

Karşınıza yukarıda yer alan resimde ki gibi bir kısım çıkacaktır. Profil fotoğrafınızın üstünde yer alan fotoğraf makinesi simgesine tıklayın. Bu kısma tıkladığınızda karşınıza 2 seçenek çıkacaktır. İlk seçenek “Fotoğraf çek”, ikinci seçenek ise “Fotoğraf yükle” seçeneğidir.

Twitter profil fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız mevcut fotoğraflardan seç seçeneği ile yüklemek istediğiniz resmi seçebilirsiniz ancak Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemi için uğraşıyorsanız Fotoğraf çek seçeneğini seçin.

Fotoğraf çek seçeneğini seçtikten sonra mobil cihazınızın kamerası açılacaktır. Kameraya parmağınızı koyun, parmağınızı koyduktan sonra kamera kısmı komple siyah gözükecektir. Komple siyah iken fotoğrafı çekin ve siyah ekranı profil fotoğrafınıza yükleyin.

Bu şekilde Mobil Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Twitter direkt olarak profil fotoğrafı silme özelliği sunmuyor, sadece profil resmini ilk Twitter hesabı oluşturulduğunda varsayılan olarak gelen resimler gibi yapabilir veya direkt komple siyah resim ekleyebilirsiniz.

Bilgisayar Twitter Profil Resmi Kaldırma İşlemi 2023🟠

Bilgisayar kullanarak Twitter profil resmi kaldırma işlemini tamamlamak istiyorsanız, bilgisayarınızda istediğiniz bir İnternet tarayıcısını (Örnek: Google Chrome) kullanabilirsiniz. Tüm İnternet tarayıcılarında bu işlemi kolaylıkla tamamla imkanınız mevcut diyebiliriz.

Bilgisayar Twitter profil resmi kaldırma işlemini şimdi sizlere adım adım anlatacağız;

İlk olarak bilgisayarınızda istediğiniz İnternet tarayıcısından Twitter resmi sitesine giriş yapın, ardından Twitter sitesine profil resmi kaldırmak istediğiniz hesap ile giriş yapın.

bilgisayar twitter profil resmi kaldırma
bilgisayar twitter profil resmi kaldırma

Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan Profil kısmına tıklayın. Profil kısmına tıkladığınızda Twitter hesabınıza ait kendi kişisel profil sayfanıza ulaşmış olacaksınız. Twitter sayfanızın sağ tarafında yer alan “Profili Düzenle” seçeneğini seçin.

bilgisayar twitter profil resmi
bilgisayar twitter profil resmi

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi profil simgenizin üstünde yer alan fotoğraf kamerası simgesine tıklayın, mobil uygulamada olduğundan farklı olarak bu sefer direkt profil resmi olarak yüklemek istediğiniz dosyayı soracaktır.

Profil resminizi kaldırmak için bu kısma dilerseniz Paint, Adobe Photoshop gibi programlar veya Canva gibi bir site ile 400*400 px tamamen siyah olarak gözüken bir resim oluşturup onu profil resminize ekleyebilirsiniz.

Bu şekilde yaptığınızda profil resminiz kaldırılarak tamamen siyah olarak gözükecektir. Bununla uğraşmak istemiyorsanız Twitter profil fotoğrafı kaldırma resmimizi de kullanabilirsiniz.

Eklenme Tarihi20.02.2023
İndirTwitter Profil Fotoğrafı Kaldırma
Resim Boyutu8 KB

Bağlantıda paylaştığımız resim tamamen siyah ekrandan oluşmaktadır. Biz bu resme Twitter boş profil resmi demekteyiz. Bu resmi profil resminiz ile değiştirdiğinizde varsayılan Twitter profil resmine sahip olmuş olacaksınız ayrıca boş profil fotoğrafı arayan kullanıcılarda bağlantıdaki resmi kullanabilirler.

Sizlere detaylı bir şekilde hem mobil cihazlar için hem de masaüstü cihazlar için nasıl Twitter profil fotoğrafı kaldıracağınızı anlatmış olduk. En etkili ve basit yöntemler şuan için bunlardır diyebiliriz.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız;

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Twitter Profil Resmi Nasıl Değişir?

Twitter profil resmini değiştirmek için ilk önce profil sayfanıza geçiş yapın. Ardından düzenle kısmına tıklayın ve istediğini profil değişikliklerini yapın, kaydedin.

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. İnternet bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org