Program İndirme Siteleri(En İyi 6 Site)

Program İndirme Siteleri özellikle ülkemizde çok fazla popüler olan ve kullanılan siteler değillerdir. Bunun en başlıca sebebi hala bir çok kullanıcının korsan bir programı cihazına kurduğun da kişisel verilerini ne kadar büyük bir tehlikeye attığının farkında bile değil.

Kullanıcılar  ne yazık ki çok fazla bilinçli olmadığı için  genellikle korsan sitelerde ki tehlikeli programları ücretsiz olduğu için indirerek kullanılmaktadır.Program İndirme Siteleri de aslında bir nevi ücretli programlara istenilen ücretleri veremeyen insanlar için oluşturulmuş sitelerdir.

Program İndirme Sitesi Nedir?

program-indirme-sitesi-nedir

program-indirme-siteleri-nedir

Program İndirme Siteleri genellikle piyasada ücretli olarak satılan programların veya oyunların ücretsiz olarak sunulduğu zamanlarda kendi sitelerinde duyurarak kullanıcıların ücretsiz olarak orijinal bir programı almasını sağlamaktadırlar.

Bazı büyük Program İndirme Siteleri bazı şirketlerle anlaşmalar yaparak kendi kampanyalarını oluşturup kullanıcılarına özel fırsatlar sunabiliyorlar. Tabi ki Program İndirme Siteleri sadece ücretli bir programı ücretsiz olarak sunmaya uğraşmıyor aynı zamanda indirime girmiş programları ve oyunları da kullanıcılarına sunarak bilgilendirme yapmaktalar.

Program İndirme siteleri bazı zamanlarda dünyada çok popüler olmuş bir programı kısıtlı bir zamanda tamamen ücretsiz lisansını verebilmektedir o yüzden takip edilmesi gereken sitelerdir. Bunun dışında bu siteler bir çok programın indirimini ve ücretsiz lisanslarını duyurdukları için her programı da sırf ücretsiz orijinal diyerek indirmeyin.

Tanımadığınız bilmediğiniz programlar da orijinal olsalar bile tehlikeler olabilir o yüzden bilgisayarınıza bir programı kurmadan önce kesinlikle internette araştırmasını yapmalısınız 

Program İndirme Siteleri olarak kendini tanıtan her siteye de güvenmemeniz gerekir sahte programlar içerebilir. Bu kadar riskin ve tehlikenin yüksek olduğu bir konu aslında program indirme sitesi konusu.

Şimdi geçelim dünyada ki en iyi program indirme siteleri listemize;

En İyi Program İndirme Siteleri

en-iyi-program-indirme-sitesi

en-iyi-program-indirme-siteleri

1- Giveaway of the Day:

En İyi Program İndirme Siteleri arasında kesinlikle yerini alması gereken bir web sitesi. Her gün genelde en az bir programın lisansını ücretsiz olarak kullanıcılarına dağıtan bir web sitesi. Hiçbir üyelikte istemiyorlar aynı zamanda Türkçe dil desteği olan bir web sitesi.

Genelde her gün ücretli bir programı ücretsiz olarak  vermeye çalışan bir site yani her gün ziyaretinizde farklı ücretsiz olmuş programlarla karşılaşabilirsiniz.Program İndirme Sitesi olarak geçse de bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar içinde indirimler paylaşan bir web sitesi.

Giveaway of the Day resmi İnternet sitesine buradan gidebilirsiniz.

2- SharewareonSale:

En İyi Program İndirme Siteleri listemizde ki ikinci sitenin ismi SharewareOnSale. Günlük en az 1 tane tamamen ücretsiz yasal program lisansı sunuyor.Diğer sitelere göre bu site Iphone ve Android sistemler içinde ücretsiz yasal lisans sunmaktadır.Siteden bir şey indirebilmeniz için ne yazık ki üyelik şartı bulunmaktadır. Üyelik şartı ve Türkçe dil desteği olmaması sorunları olsa da çok başarılı indirimler sundukları için En İyi Program İndirme Siteleri arasında kesinlikle yerini alması gereken bir web sitesi.

SharewareOnSale resmi İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Program İndirme sitelerinin amacı ücretli programları ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmak olduğu için piyasa da ücretsiz olarak sunulan programlardan pek bahsetmezler ancak bir programın ücretsiz olması onun kalitesiz olacağı fikrini asla aklınıza getirmemeli.

Piyasa da bir çok ücretsiz program ücretli programlardan daha kaliteli durumda bunun en büyük sebebi de bağış yöntemi ile gelir kazanmalarıdır.

Örnek vermek gerekirse Microsoft Ofis programları normalde ücretli programlardır ancak ücretsiz olarak tamamen orijinal kullanma yöntemi de mevcuttur bu siteler sizlere yöntem anlatmaz sadece kampanya duyururlar eğer böyle bir yöntemi merak ediyorsanızMicrosoft Office yazımı kesinlikle okuyup tekrar gelin derim.

Tabi ki Microsoft Ofis programı dışında piyasa da ücretsiz olarak sunulan çok kaliteli ofis programları da mevcuttur onları da en azından incelemenizi tavsiye etmekteyim. O kadar iyi özelliklere sahipler ki aslında Microsoft Ofis programlarının fazla abartıldığını düşündürtüyorlar.

Ücretsiz Office Programları” yazımdan piyasada ki en iyi ücretsiz ofis programlarını inceleyebilirsiniz.

3- BitsDuJour:

En İyi Program İndirme Siteleri listemiz de sizlere anlatacağım üçüncü web sitesi BitsDuJour. BitsDuJour , İnternet sitesinin genel tasarımı biraz eskilerde kalmış durumda. Sitede kullanılan global dil ise İngilizce.  Bu site günlük olarak MacWindows  ve IOS işletim sistemlerinde indirime giren uygulamaları göstermektedir. Android işletim sistemi ile alakalı paylaşımları şuan için bulunmamaktadır. Ücretsiz program indirmek için üye olma şartı koymuşlar. Popüler program indirme siteleri arasında yer almaktadır.

BitsDuJour resmi İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Programlar dışında bir çok kullanıcının atladığı bir konu var bu konu da driver güncelleme konusu. Her cihazın driverları bulunmaktadır ancak bunları yüklemeyen yada güncellemeyen bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Driver güncellemek için ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan çok iyi özelliklere sahip olan  “Snappy Driver” programını kesinlikle indirip denemelisiniz.

Güncel olmayan bir çok driver sürücünüzün olduğunu görünce çok şaşıracaksınız.

4-Auslogics Software:

En İyi Program İndirme Siteleri arasında Auslogics Software programı biraz daha farklı bir konumda çünkü bu İnternet sitesi diğer program indirme siteleri gibi bir çok programın indirimini falan sunmamakta sadece kendi ürünleri olan Auslogics ürünlerine ait olan indirimleri ve kampanyaları göstermektedir.

Auslogics Software resmi İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

5-Profesyonel İndir:

En İyi Program İndirme Siteleri listemizde ki en özel sitelerden bir tanesi Profesyonel İndir sitesidir çünkü bu İnternet sitesi tamamen Türkçe içeriklere sahiptir. Program İndirme Sitesi olarak Türkiye de fazla bir seçenek bulunmamaktadır. Belirli aralıklarla programların ücretsiz lisanslarını kullanıcılara sunan yararlı bir İnternet sitesidir

Programları indirmek için sizi başka sitelere yönlendiriyor o yüzden üyeliği zorunlu tutmamışlar. Türkçe kaynaklı bir site arıyorsanız bu siteye de göz atabilirsiniz.

Profesyonel İndir resmi İnternet sitesine buradan gidebilirsiniz.

6-Techno 360:

En İyi Program İndirme Siteleri listemizin son sırasındaki İnternet sitesi de Techno 360. Techno 360 İnternet Sitesi İngilizce olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Sadece Android ve Windows işletim sistemleri için ücretsiz lisanslar paylaşmaktadırlar. Bu sitede indirimli fiyat kampanyaları bulamazsınız sadece direk orijinal programların lisanslarını dağıtmaktalar.

Lisans dağıttıkları programlar arasında dünyada çok popüler olmuş programlar da mevcut o yüzden listemiz de kesinlikle yer alması gereken bir İnternet sitesi olduğunu düşünmekteyim. Sadece programlar değil ücretsiz olan oyunları da kullanıcılarına duyurmaktalar.

Techno 360 resmi İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Program İndirme Siteleri(En İyi 6 Site) adlı yazımızın tüm detayları bu şekildeydi.Yazımız da yer verdiğimiz İnternet siteleri dışında bir çok program indirme sitesi mevcut piyasa da ben sizlere en güvenilir , en popüler ve en çok sevilen İnternet sitelerini sunmaya çalıştım.

Sizin de bildiğiniz ve daha iyi olduğunu düşündüğünüz siteler varsa yorumlar kısmından bana ulaşabilirsiniz ayrıca yorumlar kısmından sizlere bu bilgileri sunmak için emeğimize bir teşekkürü çok görmezsiniz umarım.

 

 

“Program İndirme Siteleri(En İyi 6 Site)” hakkında 2 yorum

  1. uzun zamandan beri kullandığım bir program sitesidir. Gezginler ilk göz ağrımdır. Bu iki sitesi tavsiye etmek isterim. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir