Google Drive

google-drive
2 dakika 19 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Google Drive. Bir diğer adıyla da Drive Google  yada Google Dökümanlar. Bu yazımızda sizlere Drive hakkında detaylı bir anlatım yapacağım;

gmail-drive
gmail-drive

Google Drive Nedir

Google’ın kurduğu ve yönettiği bir sanal depolama sunucusudur.  Google hesabı olan herkesin ücretsiz bir şekilde kullanabileceği bir hizmet.

İnterneti ve Google Hesabı olan herkesin kullanabileceği kullanımı basit ve sade olan bu sanal depolama sunucusu ancak ileri ki zamanlarda Google’ın İnternete de ihtiyaç duyulmayacağına dair haberleri çıkmaya başladı.

İnternetsiz Drive’a dosya yedekleme işlemi yapmak çok güzel olacaktır. Böyle bir güncelleme geldiğinde yazı güncellenecektir

Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar Drive’da yerleşik haldedir. Alışveriş listesi oluşturma, e-tablo oluşturma bir etkinliği planlama veya kendi başınıza ya da diğerleriyle birlikte tarih dersiniz için bir sunu hazırlayabilirsiniz.

Google Drive PC İndir

Google 15 GB ‘a kadar ücretsiz depolama alanını kullanıcılarına sunmakta. Eğer Bilgisayarınız dan Drive Uygulamasına ulaşmak istiyorsanız buradaki linkten ulaşabilirsiniz ama eğer İnternet Sitesiyle uğraşmadan Program olarak kullanmak istiyorsanız da indirme linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Google Depolama

NOT: Uygulamayı indirme sayfasına gittiğinizde karşınıza aşağıdaki resimde ki gibi bir kısım çıkacaktır kendinize göre olanı seçiniz.

IPhone Whatsapp Google Drive Yedekleme

Tabiki de bu yazımızı Mobil den okuyan kullanıcılarımız içinde Uygulama indirme linki vereceğim. Android İşletim sistemine sahipseniz uygulamayı indirmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer IOS İşletim sistemi kullanıyorsanız indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Google Dökümanlar ile entegreli çalışan bir çok Google aracı bulunmaktadır bunlara bakmak ve istediğinizi ücretsiz olarak indirmek içinde buradaki linki kullanabilirsiniz.

Cihazlarınıza ne olursa olsun, Google Drive’da depolanan dosyalarınız güvendedir (Hacklenmediği sürece 🙂 ) ama hacklenme sorunu tüm uygulamalarda bulunan bir risktir ve yapımcısı Google olan bir servisten bahsediyoruz.

Ayrıca, Drive’a yüklediğiniz veya Drive’da oluşturduğunuz her şey size aittir ve paylaşmaya karar vermediğiniz sürece, otomatik olarak gizli şeklinde ayarlanır bu sayede de isterseniz kişisel bir kütüphane yapın kendinize isterseniz de herkese açık paylaşımlı hale getirin.

İnternetsiz Google Dökümanlar Kullanma

internetsiz-google-dökümanlar-kullanma
internetsiz-google-dökümanlar-kullanma

GÜNCELLEME: Google yakın zamanda İnternetsiz olarak yüklediğiniz dosyaları görüntüleme özelliği getirmiş.

Google Drive hakkında detaylı bilgilendirme yaptığımız bu yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.