11 En İyi Online Eğitim Sitesi (Türkçe)

8 dakika 19 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

11 En iyi online eğitim sitesi. Eskiden bilgiye ulaşmak çok zor bir şeydi, çalışmak isteyenin bir şeyler öğrenmesi için çok çabalaması gerekiyordu ancak günümüzde bir bilgiye ulaşmak o kadar kolay oldu ki biz bu bilgilere kolay erişimimiz olduğunu bildiğimiz için önem vermemeye başladık.

Bu yazımızda sizlere en iyi online eğitim sitesini liste halinde sıralayarak öğrenmeye çabalayan herkese yardımcı olmayı hedefliyorum. Bahsedeceğim sitelerin bir kısmı ücretsiz sertifika vermekte iken bir kısmı hem ücretli hem ücretsiz eğitim vermektedir.

11 En iyi online eğitim sitesi şu şekildedir;

en-iyi-online-egitim-siteleri
en iyi online egitim siteleri

Türkiye’nin 11 En İyi Online Eğitim Sitesi Listesi

1)Toptalent.Co

Toptalent.co CV’ine sertifika ekleyerek CV’ini güçlendirebilirsin. Böylece iş başvurularında öne çıkarsın. Toptalent.co’nun sunduğu ücretsiz sertifika testlerini çözerek uzmanlığını gösterebilir ve e-sertifika almaya hak kazanırsın. İstersen online eğitim sertifika programlarına kaydolarak uzaktan eğitim de alabilirsin. Ücretsiz testleri çözmek ve sertifika almak için hemen tıkla! https://toptalent.co/sertifika-uzaktan-egitim

2)Udemy

Udemy‘ nin bir çok farklı yerde görmüş olabilirsiniz Reklam ağını güçlü tutan bir sertifikalı online eğitim sitesidir ancak çoğu kişinin bilmediği bir şey var. Udemy sadece ücretli online eğitim sunan bir site değildir.

Eğer öğrenmek istediğiniz alanda ücretsiz eğitim bulmuşsanız, siteye üye olarak eğitimi ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Ücretsiz online eğitim arayanlar için en iyi seçeneklerden bir tanesi kesinlikle udemy diyebilirim

Udemy globalde çok popüler ve başarılı olan bir online eğitim sitesi olmasının yanı sıra Türkiye’de de çok popüler ve başarılı olmayı başarmış bir online eğitim sitesidir. Bu sayede isterseniz ilgi alanınıza dayalı Türkçe dil desteğine sahip bir çok eğitim bulabilir, isterseniz de bir çok farklı dilde eğitimleri “TL” fiyatlandırması ile sahip olabilirsiniz.

Peki Udemy de ücretsiz online eğitimleri nasıl bulacaksınız?

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi Udemy’nin anasayfasına gidip öğrenmek istediğiniz alanla ilgili bir kategori seçin.

NOT: Anasayfa da kategori seçmek için üye olmanıza gerek yoktur!

Ardından seçtiğiniz Kategori de birazcık sayfayı aşağı indirdiğiniz de karşınıza Filtrele  , Puanlar, Süre gibi kısımlar çıkacaktır. Bu kısımdan Filtrele kısmına tıklıyoruz.

Ardından ücretsiz seçeneğini seçtikten sonra bitti tuşuna tıklıyoruz ve artık karşınıza eğer o kategori de ücretsiz bir eğitim çekilmişse hepsi karşınıza çıkacaktır.

NOT: Udemy’nin ücretsiz eğitimlerinde artık kursu bitirseniz de E-Sertifika vermemektedir ayrıca eğitmenlere anlık olarak soru soramamaktasınız ancak yine de çok iyi eğitimlerin bulunduğu bir platformdur.

Bu arada aktif olarak Udemy de Üst Düzey Eğitmen olarak görev yapmaktayım. Şuan için Wordpress Site Hızlandırma Eğitimim bulunmaktadır. Eğer WordPress tabanlı bir web sitesine sahipseniz yada sadece öğrenmek istiyorsanız kesinlikle kursumu incelemenizi tavsiye etmekteyim.

WordPress Site Hızlandırma” bağlantısına tıklayarak eğitimimi inceleyebilir ve isterseniz satın alabilirsiniz ayrıca eğitimlerime ait indirimleri takip etmek istiyorsanız “Projelerim” sayfamızı düzenli olarak kesinlikle takip etmelisiniz.

3)BİLGEİŞ

bilgeis-resmi
bilgeis-resmi

Bilgeiş , ODTÜ tarafından kurulan bir Türkçe dil destekli ücretsiz online eğitim sitesidir. Tamamen Türkçe dil desteği bulunan bilgeiş platformu ücretsiz online eğitim veren siteler arasında en popülerlerinden bir tanesi diyebilirim.

Ücretsiz online eğitim veren bir site olmasına rağmen eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlarsanız sertifika almanızda mümkündür. Bilgeiş’in amacı insanlara evinde oturduğu yerden bir şeyler öğreterek onlara yeni bir iş dalı açmaya çalışmak diyebiliriz.

Siteye üye olduktan sonra istediğiniz videoları izleyip ufak bir sınav oluyorsunuz. Ayrıca bir de ödev yapma olayı da var. Ardından tüm aşamaları tamamladığınızda sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Bilgeiş platformunda ücretsiz olarak sunulan bir çok Türkçe eğitimler bulunmaktadır.

4)Khan Akademi

Khan Akademi tamamen ücretsiz Türkçe ve yabancı dil destekli online eğitimler sunan bir eğitim platformudur. Hem dünyada hem de ülkemizde çok fazla ilgi gören khan akademi özellikle tamamen ücretsiz kullanılabilmesi sayesinde çok fazla talep görmektedir.

Diğer eğitim platformlarından farklı olarak okullarda gördüğümüz temel dersler üzerine eğitimleri de bulunan khan akademi bu özelliği ile bir çok öğrencinin ilgisini çekmeyi başarmış durumdadır.

Khan akademi ile eğitim alabileceğiniz örnek bazı eğitimler;

  • İlkokul Matematik, Fen, Sosyal Bilimler Ve Sanat
  • Ortaokul Matematik, Fen, Sosyal Bilimler Ve Sanat
  • Lise Matematik, Fen, Sosyal Bilimler Ve Sanat

dersleri örnek olarak gösterilebilir.

Yukarıda örneğini verdiğimiz derslerin bir çoğu Türkçe seslendirmeye sahip eğitimlerdir. Bu sayede Türkçe bir ders eğitimi arıyorsanız khan akademiyi inceleyebilirsiniz.

online-ders-siteleri
en iyi online ders siteleri

5)İSTANBUL İŞLETME ENSTİTÜSÜ

İstanbul İşletme Enstitüsü’nün kurduğu Türkçe kaynaklı bir online eğitim sitesi bulunmaktadır. Günümüz ihtiyaçlarına yönelik düzenli olarak eğitimleri güncellemektedirler. İstanbul İşletme Enstitüsü’nin tüm eğitimleri sertifikalı eğitim programlarına dahildir.

İstanbul İşletme Enstitüsü’ne ait eğitimlerin bir kısmı ücretli iken bir kısmı ücretsizdir. İstediğiniz eğitime katılarak öğrenebilir ve sınavından başarılı olarak sertifika sahibi olabilirsiniz ancak ücretsiz olarak aldığınız sertifika e-sertifika oluyor. Evinize kargo ile sertifika almak isterseniz ayrı olacak ücret istiyorlar.

Diğer online eğitim sitelerinden farklı olarak eğitimleri canlı izleme şansınız da bulunmaktadır. İsterseniz video olarak takip edebilir, isterseniz de canlı olarak derslere katılıp öğretmene sorular sorabilirsiniz, yani eğitime kayıt olduktan sonra dersleri dinleme tarihleri var ve o tarihler arasında dersleri canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

6)Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye ücretsiz en iyi online eğitim sitelerinden bir tanesidir. Bir çok insan hala Google’ın ücretsiz eğitimler verdiğinden haberdar değiller ve üstelik Google’ın verdiği eğitimler hem Türkçe hem de sertifikalı oluyor. Google Dijital Atölye sayesinde istediğiniz eğitime katılabilir ve katıldığınız eğitimde başarılı olursanız tamamen ücretsiz olarak e-sertifika sahibi olabilirsiniz.

Google Dijital Atölye’nin şuan için tek kötü yanı eğitim çeşitliliğinin çok az olması diyebilirim ancak ilginizi çeken eğitimler varsa kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum.

7)Turkcell Akademi

11 en iyi online eğitim sitesi listemizdeki bir sonraki site Turkcell Akademi. Turkcell şirketinin kurmuş olduğu Turkcell akademi şirketlerinin sektör ihtiyaçlarına yönelik ücretsiz eğitimler sunmaktadır. Diğer online eğitim sitelerine kıyasla Turkcell akademi’nin öne çıkan özelliğinin engelli kardeşlerimizi de düşünmesi diyebilirim. Engelli kardeşlerimizi yönelik özel oluşturulmuş eğitimler de sunan Turkcell akademi bu konuda örnek alınması gereken bir online eğitim platformu diyebilirim.

8)Koç Akademi

Koç Holding tarafından tamamen ücretsiz bir girişim olarak yayın hayatına başlayan Koç akademi diğer online eğitim sitelerine kıyasla en önemli farkının eğitimlerinin ana odağının insan bilinçlendirmeye yönelik olması diyebilirim.

Kişisel gelişime yönelik eğitimler arıyorsanız koç akademi bu konuda çok başarılı bir online eğitim sitesi diyebilirim.

9)Duolingo

Duolingo eğitim platformunu bir çok kişi duymuş olabilir çünkü çok fazla reklam yayınlayan ve Türkiye’de de belirli bir popülerliğe ulaşmış bir online eğitim platformu diyebilirim. Duolingo’yu diğer eğitim sitelerinden ayıran en önemli özelliği Duolingo’nun tek odak konusunun yabancı dil gelişimi olmasıdır.

Aslında Duolingo platformuna yabancı dil eğitim platformu da diyebiliriz. Ücretli ve ücretsiz kullanım seçenekleri bulunan duolingo yabancı dil gelişimi için eğitim platformu arayanlara yönelik mükemmel bir alternatif diyebilirim.

10)Coursera

Baştan söylemeliyim ki Coursera Türkçe dil desteğine sahip bir online eğitim sitesi değildir ancak Türkiye’de , Türkçe içeriğe sahip global çapta bu kadar başarı sağlamış benzer bir online eğitim sitesi bulunmadığı için Coursera’yı eklemeden olmazdı diyebilirim.

Coursera online uzaktan üniversite eğitimi almak isteyenler için hazırlanmış bir online eğitim platformudur. Coursera sayesinde bir çok alanda uzman profesörlerden eğitim alma şansına sahip oluyorsunuz ancak eğitim içeriği ingilizce dilindedir.

11)Youtube

Youtube‘u hemen hemen herkesin bildiğini tahmin ediyorum. Youtube sertifika veren eğitime dayalı bir web sitesi olmasa da Youtube da bir çok ücretsiz online eğitim veren youtube kanalları keşfedebilirsiniz.

Youtube da özellikle Türkçe seslendirme yada altyazı seçeneği ile öğrenebileceğiniz çok fazla eğitim bulunmaktadır, araştırmak her zaman önemli, aradığınız şey Youtube da var mı önce bi kontrol etmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Ayrıca kendi Youtube kanalımıza ait online eğitim videolarına “Bir Garip Yazılımcı” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Böylece sizlere Türkçe eğitim veren ücretsiz online eğitimleri sunmuş oldum. Umarım Türkçe eğitim arayanlar için çok faydalı bir yazı olmuştur. Ücretsiz 10 En İyi Online Eğitim Sitesi adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorum bölümünden görüşlerinizi belirtmeyi lütfen ihmal etmeyin.

 

 

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü