Chrome İndirme Hızı Arttırma Yöntemleri

google-chrome-indirme-hizi-arttirma
3 dakika 1 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Chrome İndirme Hızı Arttırma Yöntemleri. Google Chrome İnternet Tarayıcısı dünya genelinde ve ülkemizde çok popüler olan ve kullanıcı kitlesi yüksek olan bir İnternet tarayıcısıdır. Google Chrome da İndirme hızını nasıl arttırırsınız bu yazımızda sizlere bundan bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere İnternet Tarayıcılarında indirme işlemleri her İnternet Tarayıcısının kendine entegre bir İndirme yazılımı ile sağlanmaktadır. Bu yüzden de her İnternet Tarayıcısında İnternet hızınız aynı olsa da indirme hızınız değişebilmektedir.

google-indirme-hizi-arttirma
google indirme hızı arttırma

İnternet Tarayıcıları arasında Google Chrome da kendi indirme yazılımını kullanmakta ancak Google Chrome’un kendi indirme hızı konusunda çoğu kullanıcı şikayetçi durumdadır. Genel anlamda aslında İnternette hızlı dosya indirmek için IDM Programı kullanılmakta ve gerçekten işe yaramaktadır. Tabi bildiğiniz üzere IDM Programı ücretli bir program olduğu için herkes kullanamamakta.

Bu durumda ise Google Chrome’un kendi yerleşik indirme yazılımıyla baş başa kalmış oluyor kullanıcılar. Tabi ki ben eski okuyucularımın da bildiği gibi IDM ye alternatif olacak ücretsiz Türkçe indirme programı ile alakalı bir yazı yazmıştım “Free Download Manager” bağlantısından yazımıza ulaşabilirsiniz.

Tabi ki herkes indirme hızını arttırmak için program yüklemek istemeyebilir bizde bu durumu normal karşılıyoruz bu yüzden de sizlere bu yazıyı yazmak istedim.

Google Chrome İndirme Hızı Arttırma

Google Chrome da indirme hızınızı nasıl arttıracaksınız şimdi bu konuya gelelim ;

Değerli okurlarım bildiğiniz üzere her İnternet tarayıcısının kendi eklenti mağazası bulunmaktadır. Google Chrome‘ unda kendi eklenti mağazası olan Chrome Web Mağazasında Chrome da indirme hızınızı arttıracak güzel bir eklenti mevcut. Bu eklentinin ismi ise  Turbo download manager.

Açık kaynak kodlu bir eklentidir kendisi. Bu eklentinin yapımcısının iddiası ise şu şekilde :

1. İndirme hızını artırır (ulaşılabilir hız, segment sayısına ve ağınızın kapasitesine bağlıdır)
    2. Yeni bağlantılar ekleyerek bozuk indirmelere devam etmenizi sağlar
    3. Birden fazla kaynaktan indirmeye izin verir
    4. Dosya indirilirken medya dosyalarını önizlemenize izin verin
    5. Uzantı-güçlü ve diğer uzantıları ve uygulamalardan erişilebilir
    6. Açık kaynak ve ücretsiz

Eklentiyi buradaki linke tıklayarak Google Chrome eklentilerinize yükleyebilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra ekstradan bir şey yapmanıza gerek yoktur. İndirme hızınızı eklentiyi yükledikten sonra yeniden test etmenizi tavsiye ederiz.

İndirme Hızınızda belirgin şekilde bir yükselme görülecektir bunu da sizin için en yakın sunucuya bağlanmanızı sağlayarak gerçekleştirmekte. İddia edilen özelliklerden ise Birden fazla kaynaktan indirme yapmak , bozuk olan bir indirmeyi devam etmesini sağlamak gibi özelliklerde bildiğiniz üzere Google Chrome ‘un kendi indirme yapısında bulunmamaktadır.

İndirme Hızım resimde de gördüğünüz üzere 40-50 KB/sn lerden yaklaşık 1 MB lara çıkmış durumdadır. Umarım Chrome İndirme Hızı Arttırma Yöntemleri adlı yazımı beğenmişsinizdir. Görüşlerinizi belirtmek için yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.