Chrome İndirme Hızı Arttırma

Chrome indirme hızı arttırma. Google Chrome internet tarayıcısı dünya genelinde ve ülkemizde çok popüler olan ve kullanıcı kitlesi yüksek olan bir internet tarayıcısıdır ancak Google Chrome da kullanıcılarına diğer internet tarayıcıları gibi dosya indirme konusunda istenilen indirme hızlarını sunamıyor.

google indirme hızı arttırma
google indirme hızı arttırma

Google indirme hızı arttırma yöntemleri de chrome gibi tarayıcılarda varsayılan indirme hızını arttırmaya yardımcı olmak için kullanılan yöntemlere denilmektedir. İnternet tarayıcınızın hızını arttırmak istiyorsanız makalemizde yer alan teknikleri atlamadan adım adım uygulayabilirsiniz.

Hiçbir yöntem indirme hızı olarak internet paketinizden daha yüksek seviyelerde hızlar almanızı sağlayamaz, sadece mevcut internet hızınız ile en iyi hız sonuçları almanızı sağlayabilir.

Chrome İndirme Hızı Arttırma Nasıl Yapılır?🟡

Chrome indirme hızı arttırma yöntemi olarak sizlere 3 yöntem göstereceğiz. Bu yöntemler Google indirme hızı arttırma, chrome indirme hızı ayarları ve dosya indirme hızlandırma yöntemleridir.

Her yöntem indirme hızınızı arttırmanız için farklı yöntemler içermektedir. Şimdi sırasıyla Chrome indirme hızı çok yavaş sorunu yaşayanlar için makalemizde yer alan yöntemlere geçiş yapalım.

1)Google İndirme Hızı Arttırma🟢

Chrome indirme hızı arttırma rehberimizde ilk olarak sizlere Google indirme hızı arttırma veya diğer adıyla Google indirme hızlandırma yöntemini göstereceğiz. Bu yöntemin amacı bir dosya indireceğiniz zaman dosyayı tek parça halinde indirmek yerine indirme programı olarak çok popüler olan IDM programı gibi parça parça indirmenizi sağlayan bir yöntemdir, böylece daha hızlı indirme yapmanızı sağlamaktadır.

Google indirme hızı arttırma işlemi için Google Chrome tarayıcınıza ilk olarak “chrome://flags” yazın. Açılan sayfada arama kısmına “Parallel downloading” yazın ve arayın. Ardından karşınıza çıkan parallel downloading özelliğini “enabled” yapın.

google indirme hızlandırma
google indirme hızlandırma

Parallel downloading özelliği Türkçe ismiyle paralel indirme özelliğini ifade etmektedir, aslında tam karşılığı sizlere en başta anlattığımız çoklu indirme özelliğidir. Bu özelliği aktif ederek, internet tarayıcınızı yeniden başlattığınızda çoklu indirme özelliğini aktif etmiş olacaksınız.

Böylece chrome üzerinden herhangi bir dosyası indirmek isteyeceğiniz zaman çoklu indirme devreye girmiş olacak ve Google indirme hızı arttırma yöntemi sayesinde Chrome indirme hızımızı arttırmış olacağız.

Chrome Flags sayfası Google Chrome’a ait deneysel özelliklerin yer aldığı bir sayfadır. Bu sayfadaki tüm özelliklerin düzgün çalışacağının garantisi yoktur.

2)Chrome İndirme Hızı Ayarları🟠

Chrome indirme hızı ayarları yöntemimizde sizlere Google Chrome tarayıcısı üzerinden indirme hızınızı ayarlayarak, indirme hızı arttırma yöntemini göstereceğiz. İlk olarak dosya indireceğiniz sayfaya giriş yapın. Ardından klavyenizden “F12” tuşuna tıklayın.

chrome indirme hızı ayarları
chrome indirme hızı ayarları

F12 tuşuna tıkladığınızda ekranınızın sağ kısmında veya alt kısmında yukarıdaki resimdeki gibi bir kısım çıkacaktır. Açılan pencerede resimde ok işareti ile gösterdiğimiz “Network” veya Türkçesi ile “Ağ” seçeneğini seçin ve ardından “Online” veya Türkçe olarak “Kısıtlama Yok” seçeneğine tıklayın. Kısıtlama yok seçeneğini seçtikten sonra “Ekle” seçeneğini seçin.

chrome indirme hızı çok yavaş
chrome indirme hızı çok yavaş

Karşınıza “Özel profil ekle” kısmı çıkacaktır. Özel profil ekle kısmına tıkladıktan sonra profil adı, indirme, yükle ve gecikme sürelerini internet hızınıza göre girerek ekle tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bundan sonra belirtilen siteden indirme yapacağınız zaman belirttiğiniz hızlarda indirmeye yapmaya çalışacaktır.

Profil AdıİndirmeYükleGecikme
colaker.netSize bağlıSize bağlı1

3)Dosya İndirme Hızlandırma🔵

dosya indirme hızlandırma
dosya indirme hızlandırma

Chrome indirme hızı arttırma makalemizde ki son yöntemin ismi de “dosya indirme hızlandırma” yöntemidir. Dosya indirme hızlandırma yöntemi diğer yöntemlere göre biraz farklı bir yöntem diyebiliriz.

Chrome indirme hızınızı makalemizde yer alan yöntemlerle hızlandırabilirsiniz ancak bu hızlar yeterli gelmiyorsa ve internetinizden daha iyi indirme hızları almanız gerektiğini düşünüyorsanız son çare ve bana göre en etkili yöntem olarak dosya indirme programı kullanabilirsiniz.

Dosya indirme programlarının amacı dosyaları en hızlı şekilde indirmekte ve dünyada şuan bu sektörde açık ara lider IDM programı diyebiliriz. Siz de IDM programının bağlantıdan deneme süresini kullanarak test edebilir ve beğenirseniz satın alabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemler dışında genel İnternet hızınızı arttırmanız da tarayıcınızdaki indirme hızınızı arttırabilecek bir diğer etkendir, o yüzden yine sitemizde yer alan “İnternet hızlandırma” ve “Upload hızı arttırma” makalelerimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Chrome İndirme Hızı Arttırma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Google Chrome İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

Chrome indirme hızı arttırmak için, makalemizde yer alan Google indirme hızı arttırma, chrome indirme hızı ayarları ve dosya indirme hızlandırma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Hızlı İndirme Hilesi Var Mı?

Dosyaları hızlı indirebilmeniz için, öncelikle kullandığınız internetin paketinin yeterli olması gerekmektedir çünkü tüm yöntemler en fazla kullandığınız paketin sunduğu hızı sizlere sunabilir.

Chrome indirme hızı arttırma adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. İnternet bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilirsiniz.

5/5 - (14 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com vozol