Chrome-İndirme-Hızı-Arttırma

Chrome İndirme Hızı Arttırma

Chrome İndirme Hızı Arttırma. Google Chrome İnternet Tarayıcısı Dünya Genelinde ve Ülkemizde çok popüler olan ve kullanıcı kitlesi yüksek olan bir İnternet Tarayıcısı. Google Chrome da İndirme Hızını nasıl arttırırsınız bu yazımızda sizlere bundan bahsedeceğim.

chrome-internet-hızı-arttırma
chrome-internet-hızı-arttırma

Bildiğiniz üzere İnternet Tarayıcılarında indirme işlemleri her İnternet Tarayıcısının kendine entegre bir İndirme yazılımı ile sağlanmaktadır. Bu yüzden de her İnternet Tarayıcısında İnternet hızınız aynı olsa da indirme hızınız değişebilmekte.

İnternet Tarayıcıları arasında Google Chrome da kendi indirme yazılımını kullanmakta ancak Google Chrome’un kendi indirme hızı konusunda çoğu kullanıcı şikayetçi durumda.

Genel anlamda aslında İnternette hızlı dosya indirmek için IDM Programı kullanılmakta ve gerçekten işe yaramaktadır. Tabi bildiğiniz üzere IDM Programı ücretli bir program olduğu için herkes kullanamamakta.

Bu durumda ise Google Chrome’un kendi yerleşik indirme yazılımıyla baş başa kalmış oluyor kullanıcılar. Tabiki ben eski okuyucularımın da bildiği gibi IDM ye alternatif olacak ücretsiz Türkçe indirme programı ile alakalı bir yazı yazmıştım o yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.

Tabiki herkes indirme hızını arttırmak için program yüklemek istemeyebilir bizde bu durumu normal karşılıyoruz bu yüzden de sizlere bu yazıyı yazmak istedim.

Google Chrome İndirme Hızlandırma

Google Chrome da indirme hızınızı nasıl arttıracaksınız şimdi bu konuya gelelim ;

Değerli okurlarım bildiğiniz üzere her İnternet Tarayıcısı’nın kendi eklenti mağazası bulunmakta. Google Chrome‘ unda kendi eklenti mağazası olan Chrome Web Mağazasında Chrome da indirme hızınızı arttıracak güzel bir eklenti mevcut. Bu eklentinin ismi ise  TURBO DOWNLOAD MANAGER.

Açık kaynak kodlu bir eklentidir kendisi. Bu eklentinin yapımcısının iddiası ise şu şekilde :

1. İndirme hızını artırır (ulaşılabilir hız, segment sayısına ve ağınızın kapasitesine bağlıdır)
    2. Yeni bağlantılar ekleyerek bozuk indirmelere devam etmenizi sağlar
    3. Birden fazla kaynaktan indirmeye izin verir
    4. Dosya indirilirken medya dosyalarını önizlemenize izin verin
    5. Uzantı-güçlü ve diğer uzantıları ve uygulamalardan erişilebilir
    6. Açık kaynak ve ücretsiz

Eklentiyi aşağıdaki butona tıklayarak Google Chrome eklentilerinize yükleyin ;

Turbo Download Manager

Eklentiyi yükledikten sonra ekstradan birşey yapmasına gerek yoktur. İndirme hızınızı eklentiyi yükledikten sonra yeniden test etmenizi tavsiye ederiz.

İndirme Hızınızda belirgin şekilde bir yükselme görülecektir bunu da sizin için en yakın sunucuya bağlanmanızı sağlayarak gerçekleştirmekte.

İddia edilen özelliklerden ise Birden fazla kaynaktan indirme yapmak , bozuk olan bir indirmeyi devam etmesini sağlamak gibi özelliklerde bildiğiniz üzere Google Chrome ‘un kendi indirme yapısında bulunmamakta.

 

chrome-indirme-hızı
chrome-indirme-hızı

İndirme Hızım resimde de gördüğünüz üzere 40-50 KB/sn lerden yaklaşık 1 MB lara çıkmış durumda. Umarım Chrome İndirme Hızı Arttırma adlı yazımı beğenmişsinizdir. Görüşlerinizi belirtmek için yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: En Yeni İnternet Tarayıcıları 2020 • Programlar • Colaker Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


İnternet ›