Antalya Tatilinde Araba Kiralamanın Avantajları

Masmavi, ara ara turkuaza çalan denizi, yeşillikler içinde saklı olan tarihi ile Antalya turistlerin akınına uğrayan en gözde turistik şehirlerden biridir.  Yaz mevsiminin uzun yaşandığı Antalya’da birbirinden güzel koylar bulunmaktadır.

Her bir koy ayrı bir kartpostal olduğu gibi ayrı bir güzelliğe sahiptir. Tatil için Antalya’ya gelen ziyaretçiler daha rahat hareket edebilmek için genellikle araç kiralama hizmetine başvururlar. Araç kiralama yapıldığı zaman rotayı ve gidilen yerleri araç kiralayan bireyler belirler.

Diğer türlü araç kiralama yapmadan tatil yapıldığında belli bir zaman dilimine kişiler kendini sıkışmış hisseder. Halbuki araç kiralama bunun tam tersidir ve muhteşem bir yolculuk konforu sağlar.

Antalya sadece yabancı değil aynı zamanda yerli turistlerinde ilgisini çeken bir şehirdir. Şehirde birçok aktiviteye katılmak mümkündür. Zamanın su gibi akıp geçtiği Antalya’da bu tempoya uyum sağlayacak olan Antalya havalimanı araç kiralama şirketlerinin sunduğu hizmettir.

Hava yolu ile şehre iniş yapan turistler havaalanında bulunan şirketlerden araç kiralayarak güzel bir Antalya tatili için ilk başlangıcı yapmış olurlar. Araç kiralamanın en büyük faydalarından birisi istenilen büyüklükte araçların olmasıdır.

Özellikle ailece tatile gelenler için bu imkan oldukça avantaj yaratmaktadır. Antalya konumu bakımdan her bir güzelliğini farklı bölgelerde barındırmaktadır. Bölgeler arası geçiş yaparken şehir içi otobüsler le yapılan yolculuklar, eşyalar da göz önünde bulundurulduğunda büyük bir eziyete dönebilir. En iyi tatil, konforlu şekilde yapılan tatildir.

Daha Hijyenik Bir Yolculuk

Antalya’nın kaş ilçesi ayrı bir güzelliğe sahipken Kemer ilçesi daha ayrı bir güzelliğe sahiptir. Antalya sadece bu iki ilçesiyle değil bütün ilçeleriyle Türkiye’nin gözde turizm yeridir. Antalya’ya gelmişken her bir güzelliğini görmeden gitmek olmaz. Güzel bir tatil ve yeni yerler keşfetmek için ulaşım araçlarına ihtiyaç vardır.

Antalya içinde birçok ulaşım yolu olsa da bunlar içinde en hijyenik olan araç kiralama yöntemidir. Diğer ulaşım hizmetlerinde insan sirkülasyonundan kaynaklı hijyeni korumak pek mümkün olamayabilmektedir.

Bu ulaşım hizmetleri arasında taksilerin de aynı şekilde sürekli bir müşteri değişikliği yaşadığı için pek hijyenik olduğu söylenemez. Özellikle çocuklu aileler için tatilde hijyen biraz daha öne çıkmaktadır.

Araç kiralama firmaları belli bir süreliğine belli bir ücret karşılığında istenilen araçları müşterilerine teslim ederler. Kullanımdan sonra her bir aracın iç ve dış temizliği yapılır ve bir sonraki müşteriye temiz ve hijyenik bir şekilde hizmete sunulur.

Çocuklar göz önünde bulundurulduğunda Antalya havalimanı araç kiralama hizmeti daha çok önem kazanmaktadır. Ayrıca araçların sadece temizliğini değil bakımı da yapılmaktadır. Yaz ya da kış aylarında araçların lastiklerine kadar bakım yapılmaktadır. Bu durumda yolda kalma riski minimuma indirilerek keyifli bir tatil geçirilmektedir.

Hareket Özgürlüğü

Tur ile Antalya tatili seçenekler arasında yer alsa da özgürlüğü kısıtlayıcı olması tatile çıkanların genelini düşündürmektedir. Çoğu kişiye göre en iyi tatil istediğin yerde istediğin kadar vakit geçirebileceğin tatildir.

Tatilde ki bu Antalya tatili ise zaman su gibi geçmekte, bazı noktalarda daha fazla vakit geçirme isteği doğabilmektedir. Fakat turlar bir program dahilinde olduğu için böyle bir duruma izin verilmesi mümkün değildir. Antalya’da tatil yaparken her an güzel bir yeri keşfetmek an meselesidir.

Tatilciler buldukları güzel bir alanda bir gece kalma isteği duyabilirler. Araç kiraladıkları için bunu gerçekleştirmeleri mümkündür ama tur ve benzeri organizasyonlarda böyle bir durumun olması söz konusu değildir. Aynı şekilde İstanbul’a gidildiğinde de İstanbul araç kiralama firmalarından bir araç kiralayarak bu muhteşem şehri gönlünüzce gezebilirsiniz.

Araç kiralama işlemlerinin tatilcilere verdiği bu özgürlük tatilcilerden tam not almakta ve tatile çıkan birçok kişiyi araç kiralamaya yönlendirmektedir.  Şehir içi kullanılan toplu taşımalarında belli bir çalışma saat aralığı bulunmaktadır.

Bazı tatilciler Düden Şelalesi’nde daha fazla kalmak isteyebilir fakat toplu taşıma araçlarının hizmet saatinin bitmesinden dolayı kalamayarak konakladıkları yere dönmek zorunda kalabilirler.

Araç kiralama hizmetinden yararlananlar ise bu tarz durumlarla asla karşılaşmazlar. Bu yöntem harika bir hareket etme özgürlüğü yaratır. Bu yüzden bu turistik bölgelerde araç kiralama yöntemi tatilciler tarafından çok şıklıkla tercih edilir.

Ekonomik Yolculuk

Araç kiralama denilince akla ilk başta tek tip bir araç gelse de tam tersi çok geniş bir araç filosu bulunur. Özellikle kalabalık, ailecek yapılan tatillerde daha büyük araçlara ihtiyaç duyulur.

Araç kiralama firmalarında her tip araç bulunur buna geniş aileler için uygun olan panelvan ve transitler de dahildir. Hatta ve hatta minibüsler ve VIP araçlar da bulunmaktadır. Aileler için araç kiralamada en önemli belirleyici hususlardan biri çocukların rahatlığıdır. Bazı araçların içinde mini buzdolabı ve televizyon da bulunmaktadır. Ailecek çıkılan bir tatilde kiralanan araçlarda bu tarz detayların olması yolu daha keyifli yapmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra İstanbul araç kiralama hizmetinin en geniş çaplı verildiği il olarak dikkat çeker. Sadece konfor değil aynı zamanda bütçe bakımından araç kiralamak avantajlıdır. Diğer ulaşım hizmetlerine bir de üstüne konforu katıp düşünüldüğünde çoğu tatilciye göre araç kiralamak daha ekonomik gelmektedir.

Araç kiralama İstanbul ve Antalya’da sadece turistik tatil yapanların değil kamp tatili yapanların da favorisidir.  Araçların markaları ve büyüklüğü çeşit çeşit olduğu için bu durum fiyatların da aynı şekilde çeşit çeşit olmasına yol açmıştır.

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com vozol