Yoğuşmalı Kombi Nedir?

yogusmali-kombi-ne-demek
Abone Ol 

Yoğuşmalı kombi nedir? Günümüzde teknolojinin gelişmesi her sektöre yansımış durumdadır. Kombilerde de yoğuşmalı kombi gün geçtikçe daha popüler kombi çeşidi olmaya başlamıştır ancak yoğuşmalı kombi ne demek? Öncelikle sizlere yoğuşmalı kombi nedir bunun cevabını verelim.

Yoğuşmalı Kombi Ne Demek?

kombi-nasil-calisir
yogusmali-kombi-nasil-calisir

Yoğuşmalı kombi yanan doğalgaz sonucunda oluşan atık gaz ve su buharı karışımını ısı ejanşör’ü ile ayırt ederek su buharının yeniden ısı enerjisi olarak kullanılmasını sağlayan kombilere denir. Daha basit bir açıklama ile standart kombi dediğimiz konvansiyonel kombilere göre daha fazla enerji tasarrufu sağlayan kombilerdir.

Yoğuşmalı kombi verimi standart kombilere göre daha iyi olduğu için hem ekonomik anlamda hem de yakıt başına düşen ısı enerjisini miktarı anlamında avantaj sağlamaktadır. Yoğuşmalı kombiler aynı zamanda normalde konvansiyonel kombilerde bacadan dışarıya atılan su buharını enerji olarak dönüştürdüğü için çevreye zararlı gaz salınımı da daha düşüktür.

Her cihazda olduğu gibi kombilerde de düşünülmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de teknik servis konusudur. Eğer mevcut kullandığınız bir kombide sorun yaşıyorsanız kaliteli hizmet veren bir kombi teknik servisi ile çalışmanız gerekmektedir eğer sorun yaşadığınız bir kombiniz varsa yada kombi bakımı yaptırmak istiyorsanız  İzmir kombi servisi sayfasına bakabilirsiniz.

Yoğuşmalı kombi ne demek ve yoğuşmalı kombi nedir sorularınızı yanıtladığımıza göre şimdi de yoğuşmalı kombi nasıl çalışır  konusunu ele alalım.

Yoğuşmalı Kombi Nasıl Çalışır?

Yoğuşmalı kombiler eşanjör parçası sayesinde  üretilen bacalardan dışarıya atılan atık gazı içerisindeki su buharını geri kazandırır.  Yoğuşmalı kombilerde ki eşanjörler farklı sıcaklık değerlerine sahip akışkan maddeleri ısıları arasında, akışkan maddeler birbirine karışmadan ısının fazla olandan az olana doğru aktarımını sağlarlar. Yoğuşmalı kombi çalışma prensibi bu şekildedir.

Yoğuşmalı Kombi Teknik Servisi

yogusmali-kombi-teknik-servisi
yogusmali-kombi-teknik-servisi

En iyi yoğuşmalı kombi teknik servisi hangisidir? Kombiler gerek uzun yıllar kullanılmasından kaynaklı gerekse herhangi bir olumsuz durumdan dolayı oluşan sorunlardan kaynaklı arıza gösterebilir. Bir yoğuşmalı kombi arızalandığında çoğu zaman yenisini almak çok pahalı geldiği için mevcut yoğuşmalı kombiyi tamir ettirmek en iyi seçenektir.

Yoğuşmalı kombiniz de bir arıza tespit ettiğinizde teknik bir bilginiz yoksa müdahale etmeden sizin için çevrenizde ki en iyi teknik servisi aramalısınız. Bir çok kişi teknik servis seçiminde hangi teknik servisi seçeceği konusunda kararsız kalmaktadır. Bunun sebebi de İnternet’te bir teknik servis aradığınızda hiçbir teknik servis için olumlu veya olumsuz bir derecelendirme bulunmamasıdır.

İzmir de  yaşıyorsanız ve kullandığınız kombi de bir sıkıntı mevcutsa İzmir Teknik Servis sayfasına giderek en hızlı şekilde kombinize bir teknik servis çağırabilirsiniz.

İzmir de hizmet veren Ege Merkez Teknik Servis  çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, kombi bakım, termosifon, şofben, fırın, ocak, televizyon, petek radyatör temizliği gibi bir çok konuda teknik servis hizmeti vermektedir. Bosch marka bir ürününüz için teknik servis arıyorsanız ve Buca/İzmir bölgesine yakınsanız Buca Bosch Servisi sayfasına giderek teknik servise ulaşabilirsiniz.

“Yoğuşmalı kombi nedir” adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Yazımız hakkında herhangi bir sorunuz yada görüşünüz varsa yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Uyarı: Yazımızda bahsettiğimiz herhangi bir marka önerisini referans alarak tercih yapmamanız gerekmektedir. Herhangi bir olumsuz durumda sorumlu tutulamayacağımızı bilmenizi isterim. Bu konuda daha fazla bilgi almak için “Feragatname” sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

“Yoğuşmalı Kombi Nedir?” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir