Blog Yazılarım

flutter-nedir-turkce

Flutter Nedir?

Flutter Nedir? Bildiğiniz üzere Google Şirketi birçok teknoloji alanında hizmetler vermekte ve teknoloji ile ilgilenip Google hizmetlerinden hiçbirini hiç kullanmadığınızı düşünüyorum çünkü Google bir hizmet sunduğunda insanlar o hizmetin belli bir seviyede olacağını bildiğinden ve Google markası artık çok tanınan bir marka olduğundan Google ürünleri her zaman popüler olmuşlardır. Şimdi sizlere Google‘ın kendi yaptığı , Türkiye’de de popülaritesi gittikçe yükselen Flutter hakkında detaylı bilgiler vermeye… Daha fazlasını oku »Flutter Nedir?

google-arka-plani-degistirme

Google Arka Planı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google arka planı değiştirme işlemleri site görüntüsünün değişimiyle alakalı  uygulamalardır. Google Klasik Sites ve Yeni Sites şeklinde arka plan değişiklikleri yapmaktadır. Google arka planı değiştirme yöntemlerinden hangisini dilerseniz uygulayarak daha farklı bir görüntü elde edersiniz. Yeni bir arka plan kullanımı site kullanımınızdan daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır. Yapmak istediğiniz değişikliklere göre aşamalı olarak işlemler sürebilir. Google güncellemelerini de dikkate alarak site arka planı değiştirme işlemlerini yapmalısınız. Yeni… Daha fazlasını oku »Google Arka Planı Değiştirme Nasıl Yapılır?

telefondan-telefona-uygulama-aktarma

Telefondan Telefona Uygulama Aktarma

Telefondan telefona uygulama aktarma mümkün mü? sorusu pek çok insanın merak ettikleri arasında karşımıza çıkıyor. Android cihazlar arasında ya da IOS işletim sistemi ile çalışan cihazlar arasında uygulama transferi mümkün olduğu gibi Android cihazlar ve IOS cihazlar arasında da uygulama aktarımı mümkün görünüyor. Peki telefondan telefona uygulama aktarma nasıl yapılıyor? Cihazlar arasında uygulama transferi nasıl gerçekleştirilebilir? Bu makalede kısaca bu konuya değineceğiz. Telefondan Telefona Uygulama… Daha fazlasını oku »Telefondan Telefona Uygulama Aktarma

ozet-cikarma-siteleri

Özet Çıkarma Siteleri Nedir ve Nelerdir?

Özet çıkarmak, bir metinin ana hatları ile kısaca açıklanmasıdır. Çok sık metin okuyor ve okuduğunuz metnin ana hatlarına anında ulaşmak istiyorsanız özet çıkarma siteleri sizler için mükemmel bir tercihtir. Ortalama bir içeriğin 1.000 kelimeye sahip olduğu düşünülecek olursa metin özetleme sitesi kullanmak gerekebilir. Neden Özet Çıkarma Sitesi? Bir metni okurken her zaman aynı hazır bulunuşa sahip olmayabilirsiniz. Zamanınız az olabilir. İlgi alanınız dışında bir metin… Daha fazlasını oku »Özet Çıkarma Siteleri Nedir ve Nelerdir?

isletim-sistemleri-ile-uygulama-yazilimlari-arasindaki-fark

İşletim Sistemleri ile Uygulama Yazılımları Arasındaki Fark

İşletim sistemleri ile uygulama yazılımları arasındaki fark. İşletim sistemleri sistem yazılımları olarak da bilinmekte ve uygulama yazılımlarından farklı bir şekilde değerlendirilmektedir.  Yazılımın özellikleri farklarda belirleyicidir. İşletim sistemleri   örneklerini incelemek sistem yazılımlarından örnek vermekle aynı olacaktır. Uygulama yazılımlarının daha iyi anlaşılır olması için pratikte nasıl sonuçlar verdiğine bakılabilir. Sistem Yazılımı Nedir? Mobil & Pc Örnekleri İşletim sistemlerini ve uygulama yazılımlarını örnekle açıklayarak başlangıçta fikir edinmek faydalı olacaktır.… Daha fazlasını oku »İşletim Sistemleri ile Uygulama Yazılımları Arasındaki Fark

twitter-profil-fotografi-kaldirma

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitter profil fotoğrafı kaldırma. Twitter dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Ülkemizde de, dünya da olduğu gibi çok fazla insan Twitter platformunu aktif olarak kullanmaktadır. Twitter platformunda diğer popüler sosyal medya platformları gibi kişilerin kendilerine özel profilleri bulunmaktadır ve bu profiller tamamen özelleştirilebilir. Twitter profilinizde en çok dikkat çekecek kısımlardan bir tanesi elbette Twitter profil fotoğrafı diyebiliriz. Bu yazımızda da sizlere Twitter profil… Daha fazlasını oku »Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Nasıl Yapılır?

laptop-ram-yukseltme

Laptop RAM Yükseltme

Laptop RAM yükseltme. Günümüzde yüksek performanslı bir elektronik cihaz almak çok kolay bir şey değil ve insanlar da sorunlarını çözecek kadar performans verebilen elektronik cihazlara sahip olmak istiyorlar. Elektronik cihazlar arasında özellikle laptoplarda performans arttırabilmek için yapabileceğiniz en iyi şey bilgisayarınıza yeni bir ram alarak ram arttırmaktır ancak herkesin yeni bir ram alacak maddi gücü olmayabilir. Ücretsiz bilgisayar RAM yükseltme yazımızı atlamadan adım adım okuduğunuzda… Daha fazlasını oku »Laptop RAM Yükseltme

instagram-aktifligi-kapatma

Instagram Aktiflik Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram aktiflik kapatma veya instagram aktifliği kapatma. İnstagram günümüzün en çok kullanılan sosyal medya araçlarından bir tanesidir, bu durum İnstagram’ı daha işlevsel kullanmanın da önemini arttırıyor diyebiliriz. İnstagram da varsayılan ayar olarak aktif olduğunuz da , aktif olduğunuzu sizi takip edenlere gösteriyor aynı zamanda da en son ne zaman aktif olduğunuzu da bildiriyor. Eğer aktif olduğunuzu başkalarının görmesinden ya da en son ne zaman aktif… Daha fazlasını oku »Instagram Aktiflik Kapatma Nasıl Yapılır?

eagleget-indirme

Ücretsiz EagleGet İndirme Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Eagleget indirme nasıl yapılır? Günümüzde indirme programları olarak bir çok seçenek bulunmaktadır ancak çoğu kullanıcı alternatif indirme programlarından haberdar bile değiller. Bir çok alteranatif indirme programı ücretsiz olarak çok iyi özellikler sunabiliyor. Eagle get programı da bu indirme programlarından bir tanesidir. EagleGet Nedir? Eagleget programı tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen bir dosya indirme programıdır. Eagle get ile bir çok farklı uzantıya sahip dosya’yı bilgisayarınıza kolaylıkla… Daha fazlasını oku »Ücretsiz EagleGet İndirme Nasıl Yapılır?

valorant-icin-grafik-ayari

Valorant için En İyi Grafik Ayarları

Valorant grafik ayarları yazımızda Valorant oyununda kullanabileceğiniz en iyi grafik kalitesi ayarlarını anlatacağız. Bu sayede bilgisayarınızdan en iyi FPS değerini alarak, Valorant için en iyi görüntü ayarları‘na sahip olmuş olacaksınız. Bildiğiniz üzere grafik kalitesini tamamen en yüksek ayarlara çektiğinizde bilgisayarınızda ciddi FPS düşüşleri meydana gelebiliyor o yüzden öncelikle bilgisayarınızdan yüksek FPS değerleri elde etmek istiyorsanız Valorant FPS Arttırma yöntemini denemelisiniz. Ardından bu yazımızda ki en… Daha fazlasını oku »Valorant için En İyi Grafik Ayarları