Mouse İmleci Değiştirme 2021(Yenilendi)

mouse-imleci-indirme
Abone Ol 

Mouse İmleci Değiştirme 2021(Yenilendi). Bilgisayarınızı daha da kişiselleştirmek kendinize göre daha özel yapmak isteyenlerin daha çok ilgisini çekecek bir konu olan Mouse İmleci Değiştirme konusunu bu yazımızda ele alacağız.

fare-imleci-resmi
fare-imleci-resmi

Mouse İmleci Nedir

İmleç, herhangi bir elektronik cihazın ekranında, bilgi girişi yapılacak ya da işaretlenecek yerin konumunu gösteren, hareketleri klavye, fare ya da dokunmatik cihazlarla kontrol edilen bir sembol. Mouse İmleci aynı zamanda halk dilinde Bilgisayar faresi diye de geçmekte.

Mouse İmleci Değiştirme

mouse-imleci-degistirme-2020
mouse-imleci-degistirme-2020

Mouse imleçleri bilgisayarlarda her zaman varsayılan ayar olarak hazır gelmiştir. Çoğu Bilgisayar Kullanıcısının Mouse imleci değiştirme diye bir konudan haberi bile bulunmamakta. Tasarım yeteneği iyi olan insanlar isterlerse kendi mouse imleçlerini tasarlayıp bilgisayarlarında kullanabilir isterlerse de hazır ücretsiz mouse imleçleri indirip sevdiği bir mouse imlecini kullanabilir.

Bilgisayar kişiselleştirme veya bilgisayar özelleştirme konularına meraklı her zaman çok özel ve kişisel bir bilgisayar kullanmak isteyen kullanıcıların vazgeçilmez olan bir unsurudur özel bir mouse imleci kullanmak.

Mouse imleci değiştirme olayı aslında mouse ikonu yani mouse simgesi dediğimiz kısmın tasarımını değiştirmemiz ile değişen bir olay.

Mouse imleci değiştirme 2020 yılında da kendini güncelleyerek yeni tasarımlar ile karşımıza çıkmakta.Bu yazımızda sizlere nasıl mouse imleci değiştirileceğini adım adım anlatıyorum zaten bir sıkıntı yaşarsanız yorum kısmından yazıp sorduğunuzda en erken şekilde cevap yazıyorum sizlere.

Mouse imlecinin nasıl değiştirileceğini gösterdikten sonra da sizlere ücretsiz dünyadaki popüler olan birçok mouse imleci sitelerini yazının en altına ekleyeceğim. İsteyen kendi tasarlar kullanır dediğim gibi isteyende beğendiği bir mouse imlecini indirip kullanabilir.

Mouse İmlecini nasıl değiştireceğimizi ben Windows 10 İşletim sistemi üzerinden anlatacak olsamda tüm işletim sistemlerinde benzer olmakla birlikte hepsinde uygulayabilirsiniz.

Öncelikle değiştireceğiniz Mouse İmleci’ni seçmeniz gerekmektedir. Google’a Mouse İmleci indir yazarak karşınıza bir sürü Mouse İmleçleri çıkmakta istediğiniz ve sevdiğiniz bir imleci indirin.

Bilgisayarınızda Başlat Menüsünün yanındaki (sizde başka bir yerinde de olabilir) Arama kısmına girin ve Fare Ayarları yazın.

Fare Ayarları diye karşınıza bir Ayarlar ismi çıkacak ona tıklayın ve açın.

Resimde de gördüğünüz gibi Ek Fare Seçeneklerine tıklayın.

Ardından karşınıza böyle bir kısım çıkacak İşaretçiler sekmesine tıklayın  ve Özelleştir kısmındaki tüm simgeleri tek tek gözat’a tıklayarak yeni seçtiğimi simgelerle değiştirin.

Ardından Uygula ve Tamam’a basın.

Fare İmleci İndir

Fare imleçleri yani Mouse imleçleri her insanın tasarlayabildiğin birşey değildir bir yetenek ve bilgi birikimi ister kendi tasarlayamayan yada hazır tasarımlara göz atmak isteyip güzel bulduğu bir ikonu indirmek isteyenler için şimdi sırasıyla mouse imleci değiştirme 2020 için en popüler mouse imleçlerini sıralayalım;

Kırmızı Mouse İmleci:

Kırmızı Mouse imleci için en popüler imlecin indirme linkini aşağıda sizlere paylaştım ancak site indirme işlemini yapabilmeniz için üyelik istemektedir. İndirme işleminin nasıl yapılacağını bulamayanlarda aşağıdaki resime bakabilirler.

İndirmek için aşağıdan Web Sitesine buradan ulaşabilirsiniz;

Rainbow Fare İmleci:

Rainbow fare imleci yani rengarenk mouse imlecidir aklınıza sakın gidip rainbow oyunu gelmesin 🙂 Renk geçişlerini yansıtıldığı parlak ve rengarenk olan bu imleç 2020 yılınında en popüler mouse imleçleri arasında. İndirmek için buradaki linkte tıklayabilirsiniz.

Mavi Fare İmleci:

Night Diamond olarak geçen yani türkçesiyle gece elması olası olarak elmas mavisi temalı bu fare imleci de 2020 yılının en popüler fare imleçleri arasında imleci yine Deviantart sitesinden indirmek isterseniz  buradan  linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Black Royale  İmleci:

Black Royale İmleci  siyah sevenler için çok güzel bir imleç. Siyahın koyu halinin çok güzel tutturulduğu bu imleçte mouse imleci değiştirme bu yılın popülaritesi arasında kendine yer bulmuş durumda.

İndirmek için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Sarı Mouse İmleci

Sarı açık renkleri seviyorsanız ve parlak renklere de ilginiz varsa bu mouse imleci ilginizi çekecektir.İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mouse İmleci Değiştirme Bilgisayar Performansına Etki Eder Mi

Mouse imleci değiştirmek Bilgisayar performanızı düşürmeyecektir çünkü Bilgisayarınızın zaten size kullandırdığı klasik Mouse stili de Windows dosyaları arasında hazır yüklenmiş olarak gelmekte ve sizde yeni bir Mouse İmleci yüklemek istediğinizde de aynı teknik ve yöntemi kullanmaktasınız.

Mouse İmleçlerinin ne boyutsal olarak bir ağırlığı ne de Sistemsel olarak bir yükü bulunmamaktadır yani Bilgisayarınızın performansında olumlu veya olumsuz olarak bir etki görülmeyecektir.

Öncelikle yazımı tamamen okuduğunuz için teşekkür ederim umarım yararlı bir yazı olmuştur sizler için. Değerli okuyucularım eğer Bilgisayarınızda mouse imleci değiştirmek yerine sadece İnternet Tarayıcılarında çalışan değişik mouse imleçleri edinmek isterseniz burada ki yazımı da bi inceleyin derim.

Lütfen düşüncelerinizi paylaşmak görüş bildirmek veya sorunlarınızı söylemek için yorum yapmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir