Klasör Simgeleri Değiştirme

klasor-simgeleri-degistirme
Abone Ol 

Klasör Simgeleri Değiştirme. Bilgisayarınızdaki varsayılan Klasör Simgelerinden sıkılmış kendi tarzınıza uygun kişisel tasarımlar arayanlar için önce Klasör Simgeleri Nasıl İndirilir sonrasında da  Klasör Simgeleri Nasıl Değiştirilir kısmını anlatacağım.

dosya simgeleri
Dosya Simgeleri

Öncelikle Bilgisayarınız için en uygun en çok hoşunuza giden Klasör Simgelerini bulmanız için birçok alternatif ücretsiz klasör simgeleri siteleri bulunmakta.

Klasör Simgeleri Değiştirme 1: İndir

Klasör Simgeleri Değiştirme 2: İndir

Klasör Simgeleri Değiştirme 3: İndir

Klasör Simgeleri Değiştirme 4: İndir

Ben Alternatif 1 deki siteden örnek vererek nasıl İndireceğinizi göstereceğim.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere Klasör’ün üzerindeki ICO kısmına tıkladığınızda Simge olarak Bilgisayarınıza inecektir.

Şimdi gelelim Windows klasör simgeleri nasıl değiştirilir işlemini anlatma kısmına;

Seçtiğiniz Simge veya Simgeler Bilgisayarınıza indikten sonra Simgesini değiştirmek istediğiniz Klasör’e Sağ Tıklayın->Özellikler diyin -> ardından da Özelleştir kısmını açın.

Özelleştir kısmına tıkladıktan sonra Klasör’ün Simgesini değiştirmek için Simge Değiştir kısmına tıklayın ve indirmiş olduğunuz Simgeyi seçin ardından Simge değişmiş olacaktır.

Klasör Simgeleri Değiştirme İşlemimiz bu şekildedir.

NOT: WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİNİZİN BİR ÖNEMİ BULUNMAMAKTADIR TÜM İŞLETİM SİSTEMLERİNDE GÖSTERDİĞİM YOL GEÇERLİDİR

Dosya Simgelerinizi kendinize göre özelleştirmek Bilgisayarınızı sizin için daha kişisel hale getirecektir bunun yanı sıra çok fazla sayıda farklı yeni klasör simgeleri kullanmanız Bilgisayarınızın Performansı açısından olumsuz etkide bulunmaktadır.

Bilgisayarınız eğer Performans konusunda iyi bir Bilgisayarsa bu konuda endişe etmenize gerek yok tabiki ancak özellikle FPS Problemleri yaşayan bir Bilgisayara sahipseniz Windows’un kendi Klasör Simgeleri arasından değişiklikler yapmanızı tavsiye etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir