Bilgisayar Temizleme

bilgisayar-temizleme
1 dakika 35 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Bilgisayar Temizleme. Depolama Alanı Açma. Bir Arkadaşım sayesinde öğrendiğim bu özelliği siz okurlarım içinde paylaşmak istedim çünkü hakikaten çok işe yarayacak olan bir disk temizleme yöntemi.

Windows’un kendisi güncelleme yaparken aslında bu güncellemeler içinde Bilgisayarınıza yedek olarak kopyasını da indiriyor bu yüzden Bilgisayarınızda fazladan boyut oluşuyor.Şimdi sırasıyla aşağıdaki adımları izleyerek Bilgisayarınızın Harddiskte çok iyi bir boş alan yaratacaksınız.

İnternetinizde ki tehlikeleri ve alınabilecek önlemleri öğrenmek ilginizi çeker mi o zaman buradan bu yazımıza da bakabilirsiniz.

Öncelikle Bilgisayarınızın Genel Ayarlar kısmından Depolama ayarları’na giriyoruz ardından Yukarıdaki resimde gördüğünüz “Diskte Şimdi Yer Açın” kısmına tıklıyoruz. Diskinizdeki silinebilecek şeyler taranmaya başlayacak ve sizin karşınıza farklı boyutlarda ve farklı kısımlarda olacak illa ki aşağıdaki resimde ki gibi bir kısım çıkacak.

pc-temizleme
pc-temizleme

Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi silinmesini istediklerinizin hepsine tik işareti koyun dikkat ederseniz Windows Update Temizleme kısmı tam 6 GB boyutunda Dosyaları Kaldırın’a tıkladıktan sonra diskinizde çok ciddi derecede yer açılacaktır.

PC Temizleme işlemini Windows İşletim Sistemine sahip herkes yapabilir. Depolama alanı açma derdinizi bu şekilde çözmüş olacaksınız.

NOT: Harddisk temizleme  işlemini Windows 10 İşletim Sisteminde yapmış bulunmaktayım diğer işletim sistemlerinde böyle bir özellik bulunuyor mu bilmiyorum

PC Temizleme konusunda İnternette birçok Program tanıtılmakta Programlar Bilgisayarlarınızı yavaşlattığı için Programsız daha kolay ve daha net bir sonucu nasıl alacağınızı anlatmak istedim. Umarım beğenmişsinizdir.

Bilgisayar Temizleme adlı yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

“Bilgisayar Temizleme” hakkında 2 yorum

  1. bu tarz bilgi ve makaleler hosnut geliyor bizlere konu hakkında bizlere destek sagladıgınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.