Bilgisayarınızın Anakartını İsmini Ve Modeli Öğrenme

anakart-ismi-ve-modeli-ogrenme
2 dakika 11 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Bilgisayarınızın Anakartını İsmini Ve Modeli Öğrenme. Anakart Modeli Öğrenme. Bilgisayarın en önemli parçalarından biri olan Anakartınız hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bu yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

Anakart Nedir

Anakartlar Bilgisayarlardaki Tüm parçaların yuvası yani evidir. Her Anakart her Bilgisayar parçasını desteklemez bu yüzden Bilgisayar Toplama işi de mesela derin ve ayrıntılı bir konudur.

Anakartlar’ın parçalar için desteklediği özellikler vardır bu özelliklere uyan en iyi parçaları Bilgisayarınıza takmak istemeyen yoktur ancak bildiğiniz üzere bir Bilgisayara desteklediği en iyi parçaları öğrenmek için en iyi desteklediği özellikleri bilmeniz gerekmektedir.

Bunun için de Bilgisayarınızda takılı olan Anakartın İsmi ve Modelini öğrenmeli ve Anakartınızın hangi özellikleri destekleyebildiğini araştırmanız gerekmekte.

Anakart İsmi Ve Modeli Öğrenme

Anakart İsmi Ve Modeli Öğrenme konusu çok araştırılan bir konu olsa da günümüz zamanında öğrenmenin bir çok yolu vardır ve ben sizin için en rahat ve en kesin öğreneceğiniz yolu anlatacağım ;

NOT: Anakart Modelini öğrenmek için kullandığım İşletim Sistemi Windows 10 dur!

Anakart Modelini öğrenmek için öncelikle ;

Başlat kısmındaki arama kısmına msinfo32 yazın.

msinfo32
msinfo32

Karşınıza çıkan Sistem Bilgisi kısmını tıklayarak açın (İsterseniz Yönetici olarak ta çalıştır diyebilirsiniz.).

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere ;

Sistem Üreticisi yazan kısım Anakart Markanız

Sistem Modeli yazan kısım ise Anakart Modelinizdir.

Anakart  Özelliklerini Öğrenme

Anakartınızın Özelliklerini Öğrenme   ismini ve modelini öğrendikten sonra daha kolay olacak. Tabiki de bu özellikleri Google dan öğreneceğiz.

Google’a Anakartınızın ismi ve modelini yazıp özellikleri diye aratırsanız karışınıza tüm desteklediği özellikler çıkacaktır.

Örnek olarak benim Anakartım dan örnek vereyim ;

Casper Nirvana NB C 900 Anakart Özellikleri gibi şeklinde aratırsanız karşınıza tüm desteklediği özellikler çıkacaktır.

Bu arada Bilgisayarınızın Seri Numarasını Öğrenmek istiyorsanız buradaki yazıma da bakabilirsiniz.

Eğer Bilgisayarınızda ki Anakart istediğiniz parçaları desteklemiyorsa Kasanıza uyan yakın özelliklerde ama daha iyi özelliklere sahip bir Anakartta tercih edebilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Yazının altındaki yorum kısmından görüşlerinizi belirtebilir veya sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.