Bilgisayarınızı Yüksek Performans Moduna Ayarlayın

bilgisayar-yuksek-performans-modu-ayarlama
2 dakika 43 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Bilgisayarınızı Yüksek Performans Moduna Ayarlayın. Bildiğiniz üzere Bilgisayarlardaki Güç Seçenekleri arasında en iyi Performans veren mod Yüksek Performans modu bu yazımızda sizlere Bilgisayarınızı Yüksek Performans moduna nasıl ayarlarsınız bundan bahsedeceğiz.

Bilgisayarlarda pil ömrünüzün süresini kısaltmak veya uzatmak karşılığında bilgisayarınızın performansını azaltıp arttırma gibi güç seçenekleri bulunmaktadır. Bu Güç seçeneklerine Güç Tasarrufu , Dengeli ve Yüksek Performans denilmektedir.

Güç Seçenekleri Ve Anlamları

Şimdi sırasıyla bu 3 Güç Seçeneği’nin tanımlarını yazalım ;

Güç Tasarrufu : Güç Tasarruf Modu Bilgisayarınızın performansını düşürür ancak Pil Enerjisini Maksimum seviyede uzatmaktadır.

Dengeli: Dengeli Mod ise Bilgisayar Performansı ile Pil Enerjisini eşit seviyede paylaştırmaktadır.

Yüksek Performans: Yüksek Performans Modu ise Bilgisayarınızın Performansını maksimum seviyeye çıkarır Pilden de maksimum seviyede faydalanır.

Kullandığınız Bilgisayar Dizüstü yani Laptop bir Bilgisayar olsa bile sürekli Şarjda takılı bir şekilde kullanıyorsanız Yüksek Performans Modunda bilgisayarınızı kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Tabiki Bilgisayarının Performansını arttırmak isteyen herkeste bu modu kullanabilir.

Yüksek Performans Modu Seçme

Şimdi gelelim Yüksek Performans modu’nun nasıl seçileceğine ;

NOT: Güç Seçeneği Ayarlama İşlemi Windows 10 İşletim Sisteminde yapılmakta ve anlatılmaktadır. Kullandığınız İşletim Sistemine göre ufak değişiklikler gösterebilmektedir!!!

Öncelikle Bilgisayarınızın sağ alt kısmında ki Pil Simgesine sağ tıklayın.

Ardından resimde de gördüğünüz üzere Güç Seçenekleri kısmına tıklayın.

Karşınıza Bilgisayarınızdaki Güç seçenekleri kısmı çıkacaktır. Yüksek Performans seçeneğini seçin ve sayfayı kapatın artık bilgisayarınız Yüksek Performans Modunda çalışacaktır.

Eğer Bilgisayarınızın Güç Seçenekleri kısmında Yüksek Performans Seçeneği yok ise;

Yüksek Performans Modu Oluşturma

Bu durumda neler yapmanız gerektiğini de sizlere adım adım anlatacağım. Öncelikle ;

Başlat Menüsü Simgesinin üzerine gelip sağ tıklayın ve Güç seçenekleri kısmına gelin yada az önce yukarıda anlattığım işlemi takip ederek Güç Seçenekleri kısmına ilerleyebilirsiniz.

Resimde de gördüğünüz üzere Güç Seçenekleri kısmından Güç Planı Oluştur kısmına tıklayın.

Güç Planı Oluşturma Kısmında Yüksek Performans Seçeneğini seçin Plan Adı kısmına istediğinizi yazabilirsiniz ancak ben Yüksek Performans ismini yazmanızı tavsiye etmekteyim ve ardından ileri kısmına tıklayın.

Ardından Güç Seçenekleri kısmında Yüksek Performans seçeneği çıkmış olacaktır Yüksek Performansı seçerek Bilgisayarınızın Performansını arttırmış olacaksınız.

Böylelikle Windows 10 yüksek performans modu yok sorunu olan okuyucularımızın da sorununu çözmüş olduk. Görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.